Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a legrosszabb ezek kozul?

Melyik a legrosszabb ezek kozul?

Figyelt kérdés

(Azon kivul h az első felállás)

Császáros leszek és félek..

Katéter, drén(remélem jól írom azt a kis csövet amit behelyeznek)

Vagy beöntés és az utána lévő állapot?

Elso par tusolas nehez? Mivan ha víz éri a sebet? Nem tud szétválni? (Ez nagy félelmem, meg az első nagy wc ,hogy nagy friss heggel a hasamon nyomjak)

Ki mennyi idő alatt jött helyre ugyahogy és miért lettél programcsászáros, hány hetesen?

Hány napot kell utána a kórházban tölteni általában?


2018. jan. 4. 13:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

Program császár előtt nem lehet enni, de nincs beöntés.

Amikor a katéter bent van, borzasztóan kell pisilni, de nem tudsz: az a legrosszabb. De az is csak addig tart, amíg érzéstelenítenek. Másnap már nincs ilyen inger.

Zuhanyozni lehet, csak áztatni nem szabad.

Nyugodtan vécézz: egy baromi erős cérnával van összevarrva, nem fog szétnyílni.

Első nap nehéz, amíg megtanulod, hogy hasizom nélkül hogy mássz ki az ágyból.

Minél többet mozogsz, mászkálsz, annál gyorsabban jössz helyre. Nem baj, ha először kicsit fáj, el fog múlni. De ha csak fekszel, akkor sokáig fog tartani, amíg felépülsz.

2018. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Hát figyelj egyik se....!

Katéter... ha ügyesen rakják fel kb megse érzed.. vagy egy pillanatra kellemetlen.

Beöntés szintén semmi. Nem fáj csak furcsa érzés utána meg kellemesen megkönnyebbülsz.

Tusolás: rossz az első felállás. De túl lehet élni. Húzodik a vágás nehéz a hasad furcsa érzés. De minél többet mozogsz annál jobb!

A vagás Szerintem nem nyílik szét könnyen. Én egyszer elfelejtettem h frissen van vágva. Reflexből úgy felültem ,hogy akkor azt hittem szét is szakadt ,de nem!

Ha víz éri kicsit csíp. Legalábbis nekem csípet az első 2 nap.

Első nagy wc-hez kapsz 3 mini hashajtót. Semmi mást nem kell csinálnod mint elengedni magad és még a múlt heti vacsora is ki fog jönni erőlködés nélkül.

Én már 1 hétre rá hason feküdtem. Utána persze már nem tudtam mert annyi tejem lett. Császárral 5 napot kell bent lenni de ez minden kórhazban máshogy van.

Én nem programozott voltam hanem sürgősségi.

2018. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%
2ik vagyok. Nálunk programozott császár előtt is van beöntés. Akkor ez is más mindenhol.
2018. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Igaz en nem program csaszaros voltam, hanem surgossegi csaszaros. Kellemetlen vt a kateter felhelyezese de utana nem volt gaz. Drent nem kaptam. Engem mar 5-6oraval kesobb felallitottak es vittek tusolni. Fajt de kibirhato. Hasizom nelkul tell nehez kikelni az agybol igy en meg masnap kertem reggel segitseget a felkelesbe aztan le se mertem fekudni. 😀 jarkaltam es jarkaltam, mondjuk nalam 2napig nem vt baba sajnos de 2.nap nekem kellett hozza menni. 4.nap mar semmi fajdalmat nem ereztem. Most vagyok 2hete tul rajta es kb 5napja olyan mint elotte. Bar oszinten en tobbet nem szeretnek csaszart. Nekem extra nagyot vagtak.
2018. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

Egyértelműen az első felállás a legrosszabb.

Nálunk 5 napot kell mindenkinek bentmaradnia, így a hazamenetel napján legalább a varratszedés is megtörtént.

A katéter inkább kellemetlen, a kis csőről meg szerintem meg is lehet feledkezni, engem legalábbis egyáltalán nem zavart. Beöntés nem volt, hanem előtte este kúp, aznap reggel kúp, így ez sem volt annyira vészes.

A tusolás... Hát igen, mikor még felállni is nehéz, akkor nehéz úgy tusolni, hogy a lábad sem nagyon tudod felemelni, egyendúlyozni kell, és vigyázni, hogy a sebed ne legyen vizes. Én egyik zuhanyzás alkalmával nagyon elfeledkeztem a sebről és a kötszerről, holott nem kis darab, és úgy eláztattam... Szóltam a nővéreknek, kicserélték. Ennyi víz azért nem árt neki szerintem. Nem lett bajom.

Az első nagy dolog végzése sem hagyott bennem túl sok emléket, úgyhogy nem lehetett különösképpen rossz. Itt inkább az volt a kellemetlen, hogy a műtét napján csak levest kaptunk este. Másnap reggel babapiskóta, ebédre répapüré, meg talán kefír, és ettől kellett várni a csodát, hogy sikerüljön valamit alkotni, mert ha nem, akkor megint kupot adnak.

Ami még egyébként rossz, a köhögés, tüsszentés és nevetni is fáj egy darabig... Az egyik szobatárs épp meg volt fázva kicsit. Szegény nagyon szenvedett.

De egyébként meg ne parázz :) Hihetetlenül gyorsan lehet gyógyulni, sokat kell mozogni. Persze, feszül egy darabig még, de a nagyon rossz rész 1-2 nap alatt elmúlhat.

2018. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%

Beöntés kellemetlen, de nem fáj, csak nekem olyan ciki.

Katétert egyáltalán nem éreztem.

Drain rossz volt, alig vártam, hogy kiszedjék.

Először nem szabad tusolni, csak mosakodni, utána amikor már lehet, nem lesz gond, mert valami speciális tapasz volt rajta, ami bírta a vizet. Otthon figyelni kellett, hogy amíg le van ragasztva, addig úgy fürödjek, hogy ne ázzon át.

Műtét után direkt olyan ételeket fogsz kapni, amik nem okoznak szorulást. Első nagy wc-nél nem kell nyomni, kijön magától. Nem is szabad nyomni. Ha nem jön ki, akkor még nem kell eléggé :)

Már a kórházban jól voltam, amikor minden csövet kivettek belőlem, mászkáltam, jól éreztem magam. Annyi, hogy minden nehezebben ment, meg nyilván óvatosabb voltam.

2018. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

1es , azt tudom h enni nem lehet de eddig 3an mesélték, h beöntés az van.

Allitolag van ahol mutet alatt raknak katétert és akk nem érez semmit belőle az illető. Örülnék ha az mondjuk így alakulna.

2018. jan. 4. 13:56
 8/24 A kérdező kommentje:

Etelt hozhatnak be latogatok amugy? Vagy kórházfüggő?

Koszonom h sokan irtatok. Azert megnyugodtam nem is kicsit.:) vettem egy mosdoszivacsot,arra gondoltam elso napokban a felsotestem azzal célszerű lenne megmosdani óvatosan. Vagy hülyeség?

2018. jan. 4. 14:01
 9/24 A kérdező kommentje:
Beontest en is cikinek érzem. Remelem nem a szobán belul van a wc.:D hanem folyosón.. itthon se tudok wczni ha paromon kivul mas itt van
2018. jan. 4. 14:02
 10/24 A kérdező kommentje:

Es van valami jo tanacsotok?

Azon kivul ,h mozogjak sokat és járkáljak?:))

2018. jan. 4. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!