Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van két felnött gyerekem...

Rita 78 kérdése:

Van két felnött gyerekem férjem nagyon szeretne egy harmadik babyt nem tudom mit csináljak? 40 éves vagyok férjem meg közelit az 50 hez

Figyelt kérdés
2018. jan. 6. 20:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%

Ès nem tudjátok ti ketten eldõnteni, ezért megszavaztatjátok?

Szerintem legyen!

2018. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vállalnám.


1. Már van két közös gyereketek. Nem arról van szó, hogy új kapcsolatban vagytok, és az előző házasságból vannak gyerekek és ti is szeretnétek közöset.

2. Szerintem már kockázatos korban vagytok mind a ketten. Persze lehet 42 évesen is szülni, de egy gyereket nem megszülni nehéz, hanem felnevelni. Bocsánat, hogy ezt mondom, de legalább az egyikötök lehetne fiatalabb.


Mondom ezt úgy, hogy én 36 vagyok a férjem 52. Van egy közös 3 éves fiúnk, a férjemnek egy 22 éves fia az előző házasságából. Nekem még beleférne az időbe egy második baba, és a szívem szeretne még egy babát, de az agyam nem, hiszen fel is kell nevelni. Erre az egyre van energiánk, kapacitásunk úgy, hogy biztosítani tudjuk neki a normális, nem nélkülöző gyermekkort úgy, hogy mellette még élünk is és félre is tudunk rakni.


Persze egy férfi 52 és 67 évesen is tud gyereket csinálni, csak hát meddig lesz a gyerekkel, mennyi időt tudnak együtt tölteni, amíg a kaszás el nem jön? És akkor most kizártam minden betegséget és balesetet. Nem él mindenki aktívan 90 éves koráig.

2018. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Inkább majd unokázzon!
2018. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%
Ilyen öregen nem vállalnék. Kicseszés a gyerekkel.
2018. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Ezt ti érzitek,hogy szeretnétek vagy sem ..szerintem ez nem korhoz kötött. Nagynéném egy évvel idősebb nálam .. akik pedig a „felkell nevelni de a 40-50 éves már nem biztos ,hogy eltudja ezt a feladatot látni ” ...annak idején nagymamám 43 éves volt mikor azt mondták daganatos stb mire kiderült ,hogy baba van nem pedig daganat már az abortusz is felejtős volt .. Hiába volt 40 felett mégis felnevelték és felelősségteljes felnőtt lett belőle ezért nem is értem miért gond az ,hogy a kor ...
2018. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

4es 40 évesen hol öreg még???

Én 7 hónapja szültem de új kapcsolatba úgy, hogy a páromnak nem volt gyereke, pár nap múlva töltöm a 40et.

Te érzed, de én nem szülnék már a helyedben.Én sem szültem volna ha más a felállás.

2018. jan. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha mindketten szeretnénk,a körülmények ideàlusak,a dokim ràbólint és lenne pénzem a dràgàbb tesztekre is,én szülnék.
2018. jan. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
10%

5-ös, a nagyidnak mázlija volt, hogy felépült a rákból. Azért gyakoribb, hogy valaki belehal és azért fiatalon is elég rendesen hullanak az emberek.


Nekem az egyik nagyim 72 évesen lett rákos, de kikezelték, a másik 60 évesen lett rákos, és 62 évesen meghalt áttét meg minden sz-r miatt, gyakorlatilag 2 évig szenvedett.


Azért mennyire f-sza lehet elpatkolni valamiben (betegség, baleset stb.), és egy 5-10 éves kicsit ráhagyni a 65-70 éves apukára. Valszeg ő sem húzza sokáig. Ha igen, akkor mázli, de azért mégsem lehet abban bízni, hogy ő majd 90 évesen is futni fog, hiszen az emberek nagy része jó, ha megéli a 70-et.


Utána a kicsi meg jobb esetben a felnőtt testvérhez kerül, ha ilyen nincs, akkor meg árvaházba. Nem lehet jó neki abban a tudatban élni, hogy adott esetben (habár senkinek nem kívánom) az anyja meghalt idő előtt, apuka meg mert már vén volt.


Ezt persze senkinek nem kívánom, csak mindenkinek egészséges hosszú életet, de sajna a fent írtak is benne vannak a pakliban. Én emiatt már nem merném bevállalni.

2018. jan. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
5#ös vagyok. Lehet félreérthetően fogalmaztam . A nagynéném volt a „daganat” :) Ezért is irtam ,hogy nem minden esetben számít a kor . Sajnos tudom milyen mikor a rák visz el valakit. A nagypapám 3hónapja adta fel a harcot 10 év küzdelem után és sajnos nem is lehetett azt mondani ,hogy idős volt :(
2018. jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%

Szülni öreg 40 évesen.

Azert ne csaj 10 evben gondolkodjatok. Amikor a gyereketnek gyereke lesz, olyan öregek lesztek, hogy rólatok is gondoskodnua kell majd és nem marad ideje a gyerekére és bele rokkan a kimerültségbe.

2018. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!