Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a programozott császár?

Milyen a programozott császár?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy megvan előre, hogy mikor fogják csinálni, ha nem jön közbe semmi, ami miatt előbbre kell hozni,vagy későbbre halasztani. Ha ismert egészségügyi okból (akár az anyukánál, akár a babánál) biztosan nem lehet megpróbálni a hüvelyi szülést, akkor be van ütemezve valamikorra a császármetszés, mint bármilyen más műtét. Előtte nap, vagy aznap reggel bemész a kórházba, előkészítenek, papírmunka, stb. majd műtét.


Nekem az első szülés hüvelyinek indult, de vajúdás közben a baba állapota romlott, így a műtőben kötöttünk ki, ez a sürgősségi császár. A másodiknál a nem túl régi császáros heg + ikerterhesség + egyik baba faros okok miatt fel sem merült a hüvelyi szülés lehetősége. Így megbeszéltünk egy napot a dokival a 38. hét utánra.


Technikailag amúgy nem különbözik semmiben a kettő. (Kivéve mondjuk pl. ha annyira sürgős a sürgősségi, hogy nincs idő spinális érzéstelenítésre sem, akkor altatnak. Nekem spinális volt mindkettő.)

2018. jan. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló tökéletesen összefoglalta a lényeget szerintem.
2018. jan. 22. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!