Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fáj a szülés? Kétségbe...

Nagyon fáj a szülés? Kétségbe vagyok esve

Figyelt kérdés
Nagyon fog fájni a szülés?? Természetes úton szeretnek és ha nem jon össze ??? Mire szamitsak? 6 hetes terhes vagyok de már ezen kattogok napok óta mániákusan... olyan lehetséges hogy teljes altatásban szüljek?

2018. jan. 26. 12:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Igen ha csaszaroznak. Kerheted a program csaszart, es akkor az egesz altatasban van.
2018. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Én most vagyok 15. Hetes, pont ma nézegettem szuloszobas videókat, és el is pityeredtem rajtuk. Annyira csodálatos, ahogy odaadjak az anyukának a babát, én is alig várom, hogy ateljem ezt a csodát. Ne félj tőle, hihetetlen jó érzés lesz, amikor megfoghatod a kisbabadat, akit 9 honapig ott cseperedett benned. Ha szeretnél, írj privátban! 🙂
2018. jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Altatni akkor szoktak, ha nagyon sürgősen kell a császármetszés, mivel attól elalszik a baba is, rá nézve az meg veszélyes. Én császárral szültem pár hónapja, érzéstelenítéssel, nem vészes. Ha leérzéstelenítenek semmit nem érzel, utána fájt, de simán kibírható. Mivel ott a gyerek, egyáltalán nem a fájdalommal foglalkoztam. A természetes szülésről nem tudok nyilatkozni.
2018. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Attól a pár kivételtől eltekintve, akik vannak annyira szerencsések, hogy az első gyereküket is 1,5 óra alatt szülik meg olyan fájásokkal, ami alig erősebb egy menstruációs görcsnél, igen, rohadtul fáj.


A fájások gyengébb összehúzódásokkal kezdődnek, 10 percenként (a nagykönyv szerint), majd idővel egyre sűrűsödnek és erősödnek, míg eljutsz a kitoláshoz.


Nem akarlak elijeszteni, de amikor már 12 órája szenvedsz (és ez nem sok), akkor már az sem érdekel, hogy ki mit csinál, csak szedjék már ki belőled és legyen vége. De amint kijön a baba, abban a pillanatban tényleg minden fájdalom elmúlik, mintha nem is lett volna, maximum fáradt vagy.


Teljes altatásban nem tudsz szülni, mivel akkor nem tudsz nyomni. A hüvelyi szülésnél ott kell lenni, más nem tud nyomni helyetted.


Ne kattogj rajta, bizony ijesztő, de ott vannak az orvosok, ápolók, esetleg a férjed (ha beengeded), segítenek, ellátnak. Másoknak is sikerült, akkor miért pont neked ne sikerülne megszülni? :)

2018. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan borzasztó lenne, csupa egyke lenne, mióta feltalálták a fogamzásgátlót. :)

Ha volt már nagyon fájdalmas menstruációd és túlélted, ezt is túl fogod. Legalább nem egy hétig tart, csak kicsit erősebb lesz. ;)

De soha olyan katarzist nem fogsz átélni, mint amikor először látod, és hallod felsírni. Ez biztos!

2018. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, rohadtul fáj. De a szülési fájdalomba még senki nem halt bele.

Ne olvass szüléstörténeteket, mert csak a horror sztorik maradnak meg, és csak mégjobban stresszeled magad emiatt. Pedig mindenki szülése más.


A császár sem jobb, én nagyon örülök, hogy hüvelyi úton tudtam szülni.

2018. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Teljes altatásban csak akkor szülnek ha az anyuka nagyon beteg. A szülésről annyit, hogy nincs 2 egyforma szülés. Valakinek pokolian fájt , valakinek nem. Nekem nem fájt mert túl gyorsan túl voltam rajta, voltaképpen 15 perc alatt megszültem. Még tolófájásaim sem voltak. Az orvos meg is lepődött mert már annyira kivoltam tágulva, hogy a baba feje bármikor kicsúszhatott volna. Szerencse, hogy épp a kórházban voltam, hogy megvizsgáljon a doki. Egyébként én is végig féltem a szüléstől. Jó tanácsként mondom, hogy ne foglalkozz vele, mert a terhességedet em fogod szeretni, és neked lesz csak rossz.
2018. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#1-es. Ez nem igaz. Én kértem a császárt, tehát programozott volt, és egyáltalán meg se kérdezték mit szeretnék, mivel egyértelmű, hogy érzéstelenítenek.

3as voltam.

2018. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk nem lehet kérni császárt.
2018. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8-as, magánban azt kersz amit akarsz. Ha altatva akarod a csaszart azt kapod. De ha szerencsed van akkor allamiban is meg tudod dumalni az orvossal hogy te ettol annyira felsz hogy csak igy tudod atveszelni
2018. jan. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!