Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másnak is vannak panaszai...

Másnak is vannak panaszai szülés után?

Figyelt kérdés
3 honap telt el lassan.. szex = 0 val fáj ha behatol.. akkor viszeres lett a lábam be is gyulladt agyonra. Es a hasam még mibdig olyan mintha 3 - 4 honapos terhes lennék.. kb . Mikor fog végre eltüni.. mikor jön helyre? A viszér elmult nektek vagy megmaradt.. már elegem van abbol is.

2018. jan. 27. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézz utána a love your belly-nek.

Valószínűleg el vagy gyengülve, erősíteni kell a megfelelő törzs- és gátizmokat, szétnyílt hasizom és méhsüllyedés sem kizart. Igen, ez gyakori szülés után.

2018. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Szia, igaz én császáros voltam, de voltak gondjaim. Nem mindegy mennyit híztál/mennyi maradt rajtad. Mert ha kvázi van rajtad felesleg, az nem fog csak úgy magától eltűnni, azért tenni kell. Diétával illetve mozgással. Rajtam nem maradt felesleg szülés után, mégis a meg nyúlt bőr miatt nekem is ilyen volt a hasam. Tornával és hasleszorító bugyival kB fél év után mondtam azt, hogy elfogadható. Egyébként 9 hónap alatt alakult át a tested, ugyanennyi kell vissza alakulni. Sajnos nem nagyon tudod sietett is, de mondom a szorítós bugyi egy áldás. Ami a szexet illeti.,nekem a síkossággal voltak bajok. Egyáltalán nem nedvesedtem, meg mintha szűkösebb is lett volna, pedig császárom volt. Nekem a türelem, és nagyon sok síkosító segített. Igen, az első néhány alkalommal fogam összeszorítva voltunk együtt, de "bejáródott" a 4.-5.alkalomra.Kitartás és türelem
2018. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hízástól nagyobb a hasad, hanem maga a hasfal domborodik, akkor első körben általános sebésszel vizsgáltasd meg. A vizsgálat fájdalommentes, csak különböző testhelyzetekben finoman megnyomkodják a hasadat (ellazított és megfeszített hasizommal). A sebész tudja megállapítani, hogy milyen mértékű a hasizom szétnyílása.


Ha kicsi, akkor speciális gyógytorna elég. Ha nagy, akkor a torna segítség helyett konzerválja az állapotot, ráadásul gyorsíthatja a sérv megjelenését, ami azonnali műtétet igényel a kizáródás veszélye miatt.


Engem műtöttek ilyen miatt köldöksérvvel. A sebészt megkértem, hogy hálót ne ültessen be (ez is egy opció, ha több terhességet nem tervezel), illetve a bőrt se vágja végig. A köldöknél ejtett egy apró bemetszést, a bőrt felhúzták és 20 cm hosszan összevarrta a hasizmot, valamint zárta a sérvkaput.

8 órával a műtét után én haza is mentem. Két napig be voltam görbülve, de el tudtam látni magamat, csak kiegyenesedni nem esett jól.


További korlátozás nagyobb súly emelése, erőlködés kerülése volt 6 hétig. Ezt nem volt nehéz betartani, amúgy a 3. naptól már nem fájt semmi és a mozgásom is újra normális lett. A vágást pedig a köldökben rejtette el, így egyáltalán nem látszik heg. Csak ha széthúzom a köldökömet és erős fénynél belenézek.

A műtét után is egy sima, kórházi ragtapasz volt az összes "kötés", illetve a műtét után egy héttel a két varratot kivette és megnézte a sebet.


Víz nem érheti néhány napig, de az könnyen kikerülhető azzal, hogy nylont ragaszt rá az ember, amit zuhanyzás után le is vesz.

2018. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát sikositoval sem jobb valoszinu a gátam laza ..a hasam majd megnezetem még akkor.. A viszerek nálatok elmultak ha voltak? Most begyulladt a lábamon az is ...
2018. jan. 28. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!