Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek újszülöttel...

Szerintetek újszülöttel passziváljak, vagy csináljam a sulit?

Figyelt kérdés
Még csak tervezünk, de érdekel a tapasztalat. 2 hetente péntek szombat van sulim (MSc levelező), amiből a péntekeket tudom hanyagolni. Szombatokon a férjem, vagy a nagyi tudna vigyázni a babára. Olyan jó lenne gyed mellett befejezni és utána pont mehetnék is dolgozni, hogy legyen tapasztalatom, mielőtt a második jönne. Nagyon durva lenne egy újszülött mellett levelezőt csinálni, vagy csak akarat kérdése?
2018. jan. 30. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Tisztán anyatejes volt mindkét babám, 6 hónapos korukig csak szopiztak. Újszülött és nagyon pici korukban naponta 7-8 alkalommal ettek. Ennyi tejet (főleg az első időszakban) nem tudtam volna lefejni Nekik. Ráadásul nem is tettem volna, ugyanis nagyon fontos volt számomra a szoptatás. Nem mentem volna pici baba mellől tanulni. Erőm sem lett volna, de az már az én saját problémám volt.
2018. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre biztos könnyebb baba mellett tanulni vagy dolgozni, mint egy totyogó mellett. Igazából főleg attól függ, mennyire lesz jó alvó és hogy minden rendben lesz-e veled és vele szülés után. Ha klappolnak a dolgok, meg lehet csinálni.
2018. jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

9 hónapos volt az első gyermekem amikor sulit kezdtem.Heti 1 alkalom.Nem volt könnyű...Ő anyatejes volt,ettől hamarabb nem is tudtam volna 1 egész napra otthon hagyni.Ekkor volt az h sikerült kiváltani annyi étkezést h 1 napra elllegyen nélkülem.Cumisüveget nem fogadta el.


Barátnőm viszont csinálta a levelezőt pici mellett.Neki tápszeres volt a babája.Simán elvolt a nagymamával meg apukával 2 napot

2018. jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most tudtam meg két hete, hogy babát várok. Ezt a félévet megcsinálom és már csak egy félévem maradna, azt elhalasztom egy évvel. Levelező gépészmérnökire járok, kb két hetente péntek-szombat, de van hogy csak az egyik nap.

Szerintem meg tudom majd csinálni a szakdogát (amit így hamarabb elkezdek) és a maradék 3-4 tárgyat baba mellett.

2018. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Újszülött korától csináltam ugyanúgy a sulit, úgy hogy hetente minden szombat volt ráadásul 200 km. Egész nap távol.. Tele raktam tejjel a fagyasztot. Vittem a fejo gépet magammal, wcben fejtem 3 óránként. Embertelen fárasztó volt, ezt tudom mondani. Még lehet oldani de eléggé kinkeservesen.
2018. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kisfiam májusban született, szeptemberben kezdtem a sulit. Az első pár hónapban a kialvatlanság miatt volt nehezebb, most már, hogy jön, megy, pakol, rajzol, felmászik mindenre, szétszed mindent, most már azért nehezebb, mert nem lehet szem elől téveszteni egy pillanatra sem. Így elég nehéz tanulni. Inkább csak éjszaka tudom megoldani, de az meg sokszor kevés. Az etetéssel nem volt nálunk gond, mert tápszeres volt, így a férjem is itt tudott vele maradni. Hiába kialvatlan voltam az első pár hónapban, egyszerűbb volt összehozni a tanulást. Én nem mennék passzívra. Nem a legkönnyebb dolog, de megoldható szerintem.
2018. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!