Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van a fővárosban vagy környéké...

Van a fővárosban vagy környékén olyan kórház, ahol a nagyobbik testvér is bent lehet a családi (fizetős) szobában mindaddig, míg haza nem térhet a család az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Tandemszoptatás miatt keresnék ilyen lehetőséget. Ha nincs, marad az otthonszülés, bár ezzel is bajban vagyok, a Geréb ügy óta...

#szoptatás #szülés #otthonszülés #alternatív szülés #háborítatlan szülés #tandemszoptatás #testvérféltékenység csökkentése
2012. máj. 31. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az alapítványi szobában a világon senkit nem érdekelt, hogy ki alszik bent. :) Nekem csak a férjem jött, de akár egy focicsapat is lehetett volna. :)
2012. máj. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
52%

gyerek nem mehet szülészetre-csecsemőosztályra. tandemszopit felejtsd el,fejd a tejet,és add le apának. de tápszterrel is kibírja a nagy azt a kb 3napot amit bent töltesz.


otthon szülés meg egy elmebaj.

2012. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:
Melyik kórházban volt ez, és mennyiért lehetett bérelni a szobát? Éjszakára is maradhattak (volna) veletek?
2012. máj. 31. 13:23
 4/74 A kérdező kommentje:

Tápszer elvből nem jöhet szóba, illetve cumisüveget sem látott még a lányom - nem is fog. (Mellesleg fejni sem fejtem soha,mivel igény szerint szoptatok, vagyis épp annyi termelődik, amennyire igény van.)

A tej nem lesz létfontosságú, hisz addigra két és fél éves lesz a gyerekem... vagyis nem konkrétan a tejivás megoldása a lényeg, hanem az, hogy soha nem voltunk egymás nélkül egy óránál többet külön, és együtt is alszunk. Hirtelen túl nagy csapás lesz a gyereknek, hogy napokig nem lát, vagy ha napközben lát is, nem alhat velem, illetve miután hazaérünk, feleződik a a ráfordítható figyelem is, hisz a kistesó is ott lesz már.

Erre biztos fogjátok írni, hogy szoktassam hogy vigyem nagyszülőkhöz stb., de nem tudom ezt sajnos megtenni, és mellesleg nem is akarom. Leginkább az otthonszülés érdekelne, mely nem szakítja szét a családot, mindenki részese lehet a nagy pillanatnak, és az azt követő napoknak. Így a testvérféltékenység is minimális lenne. Az lenne az igazi, ha mindez megoldható lenne kórházban, bár ilyenről még nem hallottam, családi szobáról már igen, és a kérdésem is arra irányul, hogy van-e egyáltalán ilyen kórház?

2012. máj. 31. 13:52
 5/74 anonim ***** válasza:
63%

a konkrét válasz: nincs ilyen,fertőzésveszély miatt nem engedik a gyereket a kicsik közé.


én is össze voltam nőve a fiammal,és azt hittem,óriási csapás lesz neki h napokig alig lát. én császár miatt 6 napig voltam kórházban, szülés után 2 napig a látogatókhoz sem tudtam kimenni.


kiderült h a fiam nagyon élvezte h apával,mamával van,nekem örült ugyan, de mivel felkészítettük,egyáltalán nem viselte meg,megértette.


az otthonszülés veszélyes,és biztos vagy abban h jó ötlet lenne h x ember állna körül amikor szülsz? de főleg a komplikációk. ha én otthon szülöm a fiam,nem élne. mert elkezdte fojtani a köldökzsinór. lehet én se élnék,mert a zsinórral együtt húzta a lepényt-ez már a kitolási szakban volt


a pár nap különlét nem ér annyit h kockáztass. tudom h sokaknak nem volt gond,de sokaknak igen! én makk egészséges voltam,tökéletes terhesség,szép vajúdás,aztán egyik percről a másikra jött a baj. a mentő se ért volna be velem időben.


kérlek,gondolj most inkább elsősorban a kicsire a pocakodban,most ő az első.

2012. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
87%

Bár nincs személyes tapasztalatom, de szerintem a Róbert Károly magánklinikát, a Kútvölgyit és a Telki kórházat érdemes lenne megkérdezni.

Kútvölgyiben tutira van családi szoba, szerintem ott bent lehet a nagytesó is :)

2012. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
100%
Kistarcsa, Flór Ferenc kh. Apás szoba. 10 ezer / éj. Kutyát nem érdekli ki megy be.
2012. máj. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
70%

Azt hiszem a telkiben van ilyen, vagy a drrose...

hagyományos khban nem igen van lehetőség csapatos bent tartózkodásra.

Mivel halandók nem nagyon tudjuk, telefonon keresd fel a szülészeteket, és add elő mit szeretnél persze pénzért, ha van lehetőség akkor nyert ügyed van.

otthonszülés: legyen szerencséd vele, de aztán ha vmi baj van a gyermekkel, veled neadja ég mindkettőtökkel, akkor a kényelmi "családbarátsággal" sokra mész...


Imádom a fiam, 3napig haragudott rám is a tesójára is, mikor hazaértünk, de azóta a legjobb tesók, és minden rendben...

Ez a lányomat meg el sem engedtem... Hát magadnak csinálsz csak fejtörést, és nehezíted az életed, de te tudod...

2012. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
50%
mi ez a hulyeseg, hogy fertozesveszely, stb... Istvanban reggel 8-tol este 8-ig barmikor bent lehet a nagyteso, be is fekhet az agyba. a fiam 21 honapos volt, amikor szultem. meg furdeteshez is bemehet a csecsemoosztalyra. en ott erdeklodnek elso korben, tuti olcsobb, mint a telki meg a drrose.
2012. máj. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
100%
Én is az Istvánt mondanám, ott van alapítványi szoba is, de ha mégsem, ott a látogatás nem olyan kötött, este 8-ig bent lehet lenni reggeltől a látogatóknak.
2012. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!