Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakul (t) az esti...

Hogy alakul (t) az esti rutinotok újszülöttel és egy 2 évessel?

Figyelt kérdés
Ez a legfőbb félelmem, hogyan fogom megoldani, mikor a férjem éjszakázik.
2017. márc. 26. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Már nagyobbak. De amikor a kicsi született, a két évest fürdés, vacsi után betettem az ágyába, mese, puszi és aludt egyedül. Ezután fürdettem szoptattam a kicsit és tettem őt is aludni a saját ágyába.
2017. márc. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rám is ez vár, férjem is 3 műszakban van és már gondolkodom vajon hogy lesz. Most az az elképzelés hogy előbb fürdik a nagy, aztán amíg fürdetem a picit addig megnézhet egy mesét a kisfiam ill próbálom majd bevonni hogy segítsen. Pl hozza oda a törölközőt , pelust , ruhát. Utána eszik a pici és ott lesz a nagy is, addig ő megissza a kakaót es együtt próbálom altatni őket, mert egy szobában lesznek. Aztán majd kialakul. 😉
2017. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok a válaszokra, 3 műszakos a férjem. Ettől tartok én is. Nekem a nagyot semennyire nem köti le a TV. Vettünk egy rezgő pihenőszéket, már azon gondolkoztam, hogy vajon ellesz-e benne addig a kicsi, amíg a nagyot fürdetem.
2017. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk így volt: Picit megfürdettük a 2 évessel, utána a gyerekülésben lábbal hintáztattam a síró babát, eseteg babakocsiban lábbal tologattam, amíg a nagyot gyorsan megfürdettem. Utána szoptatás közben olvastam a nagynak mesét, közben a pici elaludt, és letettem az ágyába.

Mikor a harmadik született, akkor nagyjából ugyanígy volt, csak ő nehezebben aludt el, úgyhogy szoptatás közben olvastam mesét a másfél és 3 és fél évesnek, majd kijöttem tőlük, ők maguktól elaludtak, én meg dajkáltam a picit a másik szobában.

Könnyebb volt így megoldani, hogy egy szobában aludtak a gyerekek.

2017. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én minden estét egyedül csináltam végig, mert a párom késő délutántól dolgozik éjfél utánig. Ez így volt az első naptól. A rutin nálunk mindig ugyanaz volt. A kicsit megfürdettem, utána a nagyot is. Aztán a vacsi is egyszerre történt, mivel úgy csináltam, hogy a nappaliban a fotelben adtam a kicsinek a tápszert, a nagy meg mellettem ült, van egy kis asztalkája és azon evett. Ha valami nagyon nem ment, tudtam neki segíteni, anélkül hogy fel kellett volna állnom. Utána átmentünk a szobájukba. A nagy ágya mellett van egy relax szék, abban altattam a kicsit és így a nagy mellett is voltam, simogattam a hátát, stb. Ja és persze énekeltünk, volt hogy félóráig :) Most annyiban változott a helyzet (2 év telt el), hogy a 2 éves és a 4 éves együtt eszik, és az altatásnál a kicsi is énekel. Egyáltalán nem megoldhatatlan, csak ijesztőnek tűnik!
2017. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem hamar belejövök majd.
2017. márc. 27. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!