Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után, hogy hoztátok...

Szülés után, hogy hoztátok össze az anyaságot és a nőcisséget? Apa segít nektek a baba körül?

Figyelt kérdés

2018. febr. 8. 15:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%
Hogy mit szeretnél? Pont annyira voltam nő a szülés után, mint a férjem férfi.
2018. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
42%

Igen, segített a baba körül. Ha nem segített volna, nem érdemelte volna meg, hogy férfiként tekintsek rá, főleg, hogy így is eléggé nehéz volt, főleg ha nem segített volna, nem jutott volna idő arra sem, amire amúgy.

Egy 8-10 órát dolgozó, utána a kanapén döglő rozmárra nem tudok férfiként tekinteni.

2018. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%

Mit akarsz kérdezni?


Egy normális nö semmivel sem lesz kevésbé nö szülés után, mint elötte volt.


Az meg, hogy az apa mennyit segít, sok mindentöl függ, többek közt attól is, hogy mit dolgozik, mikor és mennyit van otthon.


A két kérdésnek meg semmi köze egymáshoz!

2018. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
Heti 1 körömfestés és hajmosás volt eddig is, most is. Jó termékekkel elég ennyi. A ruháim csinosak, és ha elmegyünk, mindig sminkelek, igen, a Tescoba is. 😊 A férjem ugyanazt a nőt kapja most, mint a kislányunk születése előtt... 😊
2018. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanúgy foglalkozok magammal (tisztálkodás, hajviselet, smink), mint szülés elött, továbbra is csinosan vagyok otthon is (nem kinyúlt melegítö meg szakadt póló), szóval nem változott semmi.


A párom nem soakt "segít", mert nem sokat van itthon, amikor a pici is ébren van.

Reggel 6-kor elmegy, este 6-ra ér haza - a baba meg 7-kor fürdik és utána alszik.

Éjjel én kelek, mert neki vezetni kell és azt nem lehet kialvatlanul. (Én nap közben - amikor a kicsi alszik - szintén alszom, ki tudom magam piheni)

Viszont bevásárolni ö szokott, nekem nem kell.

Hét végén sokkal többet foglalkozik a gyerekkel, mert akor van rá lehetösége.


MI ebben egyeztünk meg, így mindkettönknek megfelelö.

2018. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%
Apa nem segít! Hanem neki is gyereke született, ugyanúgy mint nekem, ès ugyanúgy kivette a rèszèt belőle!
2018. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ milyen lesz a baba. Ha hasfàjós és sír éjjel nappal vagy szimplán 2emberes akkor a nőcis dolgok a hàttérbe szorulnak én örültem hogy enni sikerül. Persze ha elmegyünk valahová vagy jó napunk van tudok adni magamra viszont ha sír és kimerülsz sztem érdemesebb neked is pihenni.
2018. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
68%

apa elsősorban dolgozik, fürdetésre ér haza, egyébként mindenben segít amire megkérem, de magától nem, meg nem kelt fel a gyerekekhez soha, mert hogy fáradtan nem tud bent teljesíteni, mondjuk az tény, kettőnk közül én bírom az éjszakázást, ő tiszta hiszti másnap, őszintén inkább nem is kértem hogy felkeljen.

Ennek a nőiességhez annyi köze hogy 4 óra alvás után az embernek nem sok kedve van még fürdeni se, nemhogy fodrászhoz menni tornázni stb

Azért a körmeimet igyekeztem megcsinálni mindig meg vigyázni az alakomra, visszafogyni (mondjuk 4 óra alvással non stop szoptatással utóbbi nem volt nehéz) aztán mikor elkezdett aludni a babám, akkor én is pihentebb lettem, és tornáztam míg alszik.

most 1,5 éves a kicsi, mindig van időm kilakkozni a körmeim, eljutok fodrászhoz, mindennap tornázom, most épp fogyózom is, ennyiben kimerül a dolog, de szülés előtt se voltam az a pipere típus

2018. febr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
65%
Segít?:D mivan? Nem , nem segít, hanem APA! Ahogy én anya.. nem a nagyszülőről vn szó ,aki besegíthet pl. Hanem a 2 szülő egyikéről.. :D
2018. febr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ne lovagoljunk a "segít" szavon, mert mindenki tudja, h hogyan érti a kérdező. Másképp nem is lehet megfogalmazni a kérdés, max. úgy, h "a férj is ellátja-e a gyereket", de ez sem jobb.
2018. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!