Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek. Melyik életkorban...

Szerintetek. Melyik életkorban a leg alkalmasabb a házasság és a gyerek vállalás?

Figyelt kérdés
20-25 évesen szerintetek megfelelő?
2018. febr. 12. 18:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Kinek mi. Meg milyen szempont alapján? Orvosilag a húszas évek közepe, úgy tudom, de nem vagyok orvos, csak mivel én egy későn érő típusú nő vagyok, én a harmincas éveimben szültem és állandóan a képem be vágta minden kedves nőgyógyász.


A gyermekem gyönyörű, a szülésem emlékeim szerint könnyű és csodálatos volt, a várandósság problémamentes.

Emellett megfelelő körülményeket teremtettünk neki és "kiéltem" magam, így nem éreztem soha azt, hogy bármiről le kellett volna mondanom miatta. Ezzel nem arra akarok célozni, hogy aki előbb vállal babát, mind ezt érzi, de van ilyen és en is ilyen lettem volna, bevallom.


Sokkal higgadtabban, érettebben álltam a gyermekvallalshoz és a gyermekemhez. Most, hogy már közelebb vagyok a negyvenhez mint a harminchoz, gondolkozunk a kistesón és tényleg nem érdekel ki mit gondol erről. Én sem gondolom, hogy baj lenne a fiatal gyermekvallalassal, mindössze nem nekem való.

2018. febr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ìgy egy értelmetlen kérdés. Nem életkortól, hanem élethelyzettől függ.
2018. febr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egyéni, a körülményektől is nagyban függ.


Az esküvőnkön én 25, a férjem 24 volt, 4 éve voltunk együtt, 2,5 éve együtt éltünk. A kislányunk születésekor én 27 voltam, ő 25 (majdnem 26).


Most készül a második baba, én 30 leszek, mire szülők, férjem 29.


Nekünk ez így teljesen jó volt, van, aki szerint fiatalon kezdtük a családalapítást, akik ismernek minket, azok nem tartották korainak. Mi sem érezzük annak, nagyon jó a kapcsolatunk most is, teljesen nyugodt, stabil, harmonikus a családi életünk.

2018. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én 20 éves voltam, amikor összeházasodtunk. 3,5 éve voltunk már együtt, másfél évvel az esküvő előtt költöztünk össze, volt és van keresetem.

Most 22 éves vagyok, boldog és kigyensúlyozott házasságban élek.Már csak a gyermekáldásra várunk. :)

2018. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egy gyerekre agyban is meg kell ám érni. Nem állatok vagyunk hogy akkor szüljünk mikor "szólít a természet". Anyagiak sem utolsók.

Biológiailag valóban 25, de ez önmagában még kevés.

2018. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Biológiailag 27 éves korig a legtermékenyebbek a nők,35-ig tart az időszak, amíg statisztikailag a legnagyobb esély van egészséges utódra. Ez egyénenként változhat, számítanak a szociokulturális körülmények is és természetesen nem jelenti azt, hogy 35 fölött nem szülhet valaki egészséges gyermeket.

Egy nagyon egészségesen, jó anyagi körülmények és mérsékelt stressz között élő harmincas pedig természetesen biológiai szempontból is alkalmasabb a szülésre, mint egy nagyon egészségtelenül élő 20 éves, és persze számít a genetika is.

A férfiaknál ugyanezek a számok, 35 helyett 42 a szám, hangsúlyozom, kizárólag biológiai szempontból.

Egyébként 25-30 között, 30 felett az ember érettebb, jobban, okosabban, mélyebb önismerettel választ párt, nagyobb eséllyel választ jól. Ez egy nagyon összetett kérdés, de tény, hogy vannak tagadhatatlan biológiai korlátok.

Én 25 évesen mentem férjhez, 26 évesen szültem az első gyerekemet én is azzal a határozott elképzeléssel, hogy 30 felett már nem szeretnék, ehhez képest nemrég 37 évesen ikreket szültem, így négygyerekes család lettünk. Őszintén megmondom, hogy fáradtabb vagyok, másként bírom az éjszakázást, mint a huszas éveimben az első két gyerkőcnél, viszont azt is meg kell mondjam, hogy jobban élvezem. Érettebb és gördülékenyebb a kapcsolatunk is, én is, az anyagiak miatt sem kell úgy szoronganunk, mint akkoriban, a férjem, aki két évvel idősebb nálam pedig határozottan érettebb az apa szerepre, mint anno.

Bizonyos dolgokban lazábbak voltunk, kisebb karikákkal a szemünk körül és kicsit talán gyorsabban is fogytam vissza, viszont ha azt kérded mikor voltam a legnyugodtabb és legboldogabb, a legbiztosabb abban, hogy minden úgy van, ahogy akartam, az most van, ennek is számtalan előnye van.

Ha úgy érzed vágysz gyerekre és van melletted egy társ, akire számíthatsz és, aki szintén, akkor az a jó időpont.

2018. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!