Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen a szülés kezdete talán?

Ilyen a szülés kezdete talán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is elnézést ha butaságot kérdezek első babát várom és fogalmam sincs mikor kell indulnom majd, mármint hogy mit kell éreznem olyankor...

39.hetet töltöm, pontosan még csak 38+2 vagyok.


Reggel ébredés után barnás sárgás folyásom volt (ragacsos), és most kB egy órája 10 percenként görcsöl a derekam. De ez normális vajon hogy a derekam?! Én azt gondoltam az egész hasam fog majd amikor eljön az idő...

Jól jönne egy kis segítség, hogy valakinek indult - e így, vagy hogy ez biztosan csak jósló fájás és még nem jött el az időnk...

Köszönöm


2018. febr. 14. 16:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%

A barnás folyás miatt én most azonnal mennék a kórházba, ugyanis a barnás folyás nem egészséges folyás: vagy vér miatt barnás vagy vmi durva fertőzés miatt, egyik rosszabb, mint a másik így a szülés előszobájában. Ha vér miatt barnás, az lehet tágulásos vérzés is, bár annak szerintem friss piros vérnek kellene lennie.

Szval sztem irány a kórház, ne bagatellizáld el!

2018. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elindultatok? Ragacsos barna nyákdugó is lehetett. Sok sikerűt! És jó babázást!
2018. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
10 perces fájásaid vannak egy órája. Ez valószínű szülés lesz.
2018. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
#1, szerintem ez a nyákdugó inkább. 😊
2018. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
nálam ilyen volt a tágulásos vérzés, bár nekem először távozott a nyákdugó, aztán barnás, később pirosas (de még mindig inkább barna)..és nem múlt el, folyamatosan, minden törlésnél ott volt. Este kezdődött, hajnali 5kor lett meg a babám. 5perces fájásokkal indultunk kórházba, egy óra múlva megszületett a lányunk. A derékfájás is csak előjel még, az egész hasad fog fájni. Mikor már annyira, hogy azt sem tudod, üljél, feküdjél, guggoljál, na az az igazi fájás. (a legelviselhetőbb nekem egy kemény puff legszélén ülve volt). Kitartás.
2018. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Ha meg nem vagy benne biztos, akkor meg messze van a vege, en elobb telefonon megkerdeznem a dokit, mert a barna ragacsos a nyakdugo is lehet, vagy csak tagulasos verzes, a 10 percesektol szamitva pedig nekem meg 12 ora volt, hogy megszuletett a gyerekem, en 3-4 percesekkel mentem be, es meg azok is elviselhetoek voltak, onnantol meg 8 ora volt, mire meglett a fiam. Sot, meg az orditos, karomkodos resztol szamitva is 4-5 ora volt. Szoval ha meg felmerul benned, hogy ez mar az-e, akkor jo esellyel meg nem az.
2018. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egész szülés alatt csak a derekam fájt. Én a helyedben bemennék.
2018. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ebböl szülés lesz

Kitartás,ügyes leszel 😊

2018. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szülés de vegyél egy meleg zuhanyt, mi történik. Szülésnél egyre sűrűbben jönnek és erőteljesebbek a fájások. Jóslók abbamaradnak. De szabályos 10 perces az nem jósló lesz.
2018. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a sok választ!

Mindnek örültem!

Azóta semmi változás viszont, annyi talán, hogy nem a derekam görcsöl hanem ilyen görcsös befeszülés van ami lesugároz a fenekem felé lentre..

Nem mindig tíz perces sajnos azóta, hanem van hogy 9 re jön, majd ha hirtelen felkelek akkor görcsöl be, tehát inkább most össze vissza érzem.

A zuhanyt nem próbáltam eddig. Szerintetek az rendszerezheti ha igazi fájások lennének, vagy azok maguktól is gondolom rendszeresen jönnének..

2018. febr. 14. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!