Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után tényleg...

Császármetszés után tényleg brutális fájdalomra számítsak az elsô pár napban?

Figyelt kérdés

Ki hogy élte meg fizikálisan?

Hány napig volt nagyon fájdalmas? A babát el tudtad látni, vagy csak segítsèggel?

Kicsit meséljetek légyszi!


2018. febr. 18. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

Kulfold:

Csaszar delben

Delutan setalgattam

Babat itt NEM viszik el egy percre sem igy ejjel is egyedul ellattam

Masnap delelott haza

Harmadnap ugy csinaltam mindent mintha mi sem tortent volna


Nem kell jajveszekelni meg elhagyni magunkat, ez egy 30 perces rurinmutet.

2018. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Elozo vagyok, mindezt 35 evesen azt hozzatennem..
2018. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyon egyéni, és a tapasztalatok is nagyon szélsôségesek, szóval szerintem ne stresszeld magad elôre :)


Én a szerencsések közé tartozom, nagyon gyorsan gyógyultam, mire hazajöttünk a kórházból, teljesen jól voltam. Az elsô felülés, felállás a mûtét után tényleg fáj, és úgy általában a felemelkedések a legrosszabbak. Sokat kell mozogni, akkor regenerálódsz. Természetesen el tudtam látni a babát, rooming-in volt a kórházban, de itthon is mentem át hozzá szoptatni éjszakánként a szobájába.

Összességében 2-3 nap volt rossz, 5nap után jöttünk haza, mindent ugyanúgy tudtam itthon csinálni, mint elôtte.


De elôre ezt nem lehet tudni, én pl nagyon nem akartam a császárt, utólag meg nagyon is örülök, hogy így alakult. (vajúdtam, de végül császár lett)


Szerintem bízz magadban, az orvosban, sokat mozogj és nyugodtan vedd be a fájdalomcsillapítót, amit adnak, ha szükségét érzed. :)

2018. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem lesz kellemes érzés, főleg az első felülés. De én is egyetértek abban, hogy a legfontosabb az, hogy ne hagyd el magad. Nekem az első 2 nap volt rosszabb, harmadik nap már lépcsőn is letudtam menni a babámhoz, negyedik nap már "futottam"(inkább gyors sétának mondanám, de akkor úgy éreztem :D) Tehát erős legyél, gondolj arra, hogy elmúlik, és a babáért megérte. :)
2018. febr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Ott kezdődik hogy császár után pár órát nincs veled a baba.addig kimegy az érzéstelenítés hatasa.meg fel se kelhetsz.

Aztan onnan veled van vegig ejjelig.amikor reggelig meg a csecsemosok vigyáznak ra.de onnan már tényleg non stop nálad van. Az alapvető probléma az szokott lenni hogy nagyon nehéz felkelni az elején.olyan mintha ki akarna szakadni az alhasad.reflexbol fogtam mindig mert annyira huzodott.inkabb ez volt rossz es a csaszutani gyakran jelentkező derékfajas.par nap alatt regenerálódtam.onnan nem volt gond. Amikor hazajottunk egy honapig hasba kellett szurnom veralvadasgatlot.amit elvileg minden csaszarosnak fel kéne irni trombózis ellen..

2018. febr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

#5-nek


Az antikoagulánst legtöbbször nem kell otthon is adni, a kórházban meg mindenki kapja, mûtét után protokoll. Az más, ha vkinek trombózis hajlama van, nyilván.

2018. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fajt, még a felüles se. Harmadnap már lepcsoztem. Végig kiegyenesedve közlekedtem. A babát el tudtam látni, minden ok volt. Ne félj tőle.
2018. febr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Semmi bajom nem volt. Kicsit fájt persze, de simán csináltam mindent ahogy felkeltem.

Ha normális dokud van és az új technikával műt ( nem vág izmot) akkor semmi bajod nem lesz.

2018. febr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

az első felülés nem volt jó, de inkább az utána lévő hányinger miatt (rengeteget ittam éjjel, és ahogy felültem, a gyomrom"leesett", tele vízzel, ettől lett hányingerem). Pénteken volt a császár, szombat du már semmi bajom nem volt, nem fájt, annyi, hogy a felülés, felállás volt necces, húzódott a seb, de ha már elértem a kívánt testhelyzetet, nem fájt. Adtak minden étkezéssel egy nurofent, de azt se vettem be, nem volt rá szükségem.

Amit javaslok, hogy tényleg ne emelgesd a fejed, nekem 3. nap du fájdult meg, csak pár órát tartott, de jobban szenvedtem vele mint a hasammal bármikor.

2018. febr. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Altattak mert nem jól szúrták az érzéstelenítőt.

5 napig migrénes fejfájásom volt ami azt jelentette h ha felemeltem a fejemet már rögtön szédültem.alig bírtam ellátni a kicsit a kórházban!itthon volt a Férjem 2 hétig velünk és rengeteget segített.

Azáltal h fejfájásom volt ugye inkabb feküdtem mert kegyetlen volt bármit ia csinálni tehát így keveset mozogtam és nekem bizony sokaig tartott a "felépülés".legalább 2hetig fájdalmas volt felkelni.

Én is azt tanácsolom hogy mozogj majd minél többet :)

2018. febr. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!