Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után tényleg...

Császármetszés után tényleg brutális fájdalomra számítsak az elsô pár napban?

Figyelt kérdés

Ki hogy élte meg fizikálisan?

Hány napig volt nagyon fájdalmas? A babát el tudtad látni, vagy csak segítsèggel?

Kicsit meséljetek légyszi!


2018. febr. 18. 21:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Brutalisnak nem mondanam.

Az elso 2 nap rossz, nehezen megya felules, allas, de ha ezen tul vagy, el tudod latni a babat es magadat is. Otthon jo, ha min. az elso 1-2 hetben van segitseg (fozes, takaritas nem ment meg nekem)

2018. febr. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ne mások véleménye alapján stresszelj, teljesen másképp éljük meg.


Nekem az elsö leányálom volt,15 perc, a második komplikácio miatt 1,5 orás volt és kegyetlenül megszenvedtem. A harmadik lassan esedékes,bizom benne nem lesz vészes..

2018. febr. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem még a két császár is különböző volt. Előre nem lehet tudni.

Első alkalommal sürgősségi, vajúdás után. Ott nem volt annyira vészes a fájdalom. Viszont az volt laza 20 perc, amíg az ágyból kimásztam. Sokat kellett mozogni, egy emelettel lejjebb volt a PIC-en a baba. Az első napokban inkubátorban volt, így szoptatni is csak később tudtam elkezdeni.

A második program császár, vajúdás nélkül. Megkaptam a picit szoptatni akkor is, mikor még nem ment ki az érzéstelenítő. Az volt a legrosszabb az első 4-5 napban, mikor szoptatás közben görcsöltem. Tudom, hogy ez így normális, össze kell húzódnia a méhnek. De amennyit "vajúdtam" az első három nap, abból már egyszerűbb lett volna szülni. :) Ennek ellenére (vagy pont ezért?) gyorsabban felépültem, mint először.

2018. febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, kicsit megnyugodtam:)


Egy ismerősömet kérdeztem tegnap, hogy neki milyen volt és eléggé elrettentett az ahogy ő élte meg. Tudom mindenki másképp viseli, nem vagyunk egyformák, de azért jó olvasni olyat is, hogy van akinek volt elviselhetetlen.

2018. febr. 19. 11:22
 15/19 A kérdező kommentje:
*nem volt elviselhetetlen
2018. febr. 19. 11:23
 16/19 anonim ***** válasza:
49%
és ismerősödnek programozott vagy sürgősségi csm volt?
2018. febr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Fájt, főleg az első 2-3-4 nap szar, de azért nem brutális. Kicsit nehézkes volt felkelni, felülni, felállni, aztán kiegyenesedni, de ha ez már megvolt, akkor egész jól mozogtam. Mindig az volt nehéz, hogy valami nyugalmi helyzetből kezdjek mozogni. Én pl. fájdalomcsillapítót se kértem már másnap, fájt, de annyira nem, hogy ne tudjam elviselni. Úgy egy hónap volt, mire már nem éreztem semmi fájdalmat, de az első pár nap után azért már tényleg nem erős fájdalomról beszélünk, és fokozatosan enyhül.

Engem délben műtöttek, délután 2x2 órát lehetett nálam a kislányom, éjjelre még nem, mert őrzőben voltam, de este már felálltam egyszer. Másnap reggel át kellett sétálni a gyermekágyra, ott megkaptam a babát, és onnantól 0-24-ben együtt lehettünk. El tudtam látni, kicsit lassabban mozogtam az elején, de azért ment.

Nem olyan horror azért, de tényleg számít, hogy mennyire hagyod el magad.

2018. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

16-os, hât ôszintén megmondom, nem tudom. Ô ùgy mondta, hogy sürgôsségi, de mégis elôre meg volt beszélve a nap. Csak aznapra talán picit ròzsaszín folyása ès kisebb fájása is volt, de nem vajùdott azt tudom.


Miért? Melyik után rosszabb?

2018. febr. 19. 13:15
 19/19 anonim ***** válasza:
71%

Szinten külföld.

Az őrzőből 2 óra után vittek fel, utána non-stop velem volt a baba.

Az első felállás volt rossz, de messze volt az elviselhetetlentől.

6 nap múlva jöttünk haza, aznap már főztem.

Egyedül vittem a háztartást. Nem azért, mert szuper vagyok, nem volt segítségem, mindenki többezer km-re.

Emelni, hajolgatni 6 hétig nem nagyon kellene, de nekem nem volt nehezebb utána, mint a természetes szüléseim gátmetszéssel.

2018. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!