Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ilyen veszélyes a...

Tényleg ilyen veszélyes a természetes szülés?

Figyelt kérdés

Elnézést előre is,ha picit butának tűnik a kérdésem.

Mindig természetes szülést képzeltem el magamnak,sose jutott eszembe,hogy császárt kérjek és ezért lefizessem az orvost.

Viszont az imént olvastam itt egy kérdést,ahol több oldalon keresztül írták a császárt kért anyukák,hogy mennyire jól döntöttek és mennyivel biztonságosabb császárral szülni.

Őszintén szólva kicsit le vagyok döbbenve.

Én most hallottam először ezt,persze lehet én vagyok tájékozatlan.

Tényleg ennyivel jobb és biztonságosabb a császár?

Félre értés ne essék,nem szeretnék vitát szítani és eszem ágában sincs császárt kérni,de most nagyon elgondolkodtatott ez a dolog.

Üdv.:22hkm



2018. febr. 18. 18:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%
Minden szülés veszélyes.
2018. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
32%
Orvosi tény, hogy a hüvelyi szülés a babára veszélyesebb míg a császár az anyára nézve. Rengeteg az oxigénhiányos gyerek, sokszor a probléma csak később, iskoláskorban derül ki, százezrével van oxigénhiányos gyerek. A császárral ez kerülhető el, én ezért kértem császárt.( külföldön élek, itt lehet választani )
2018. febr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%

Ha minden rendben van, akkor nem veszélyes. Több előnye van a babára és a mamára nézve is, mint a császárnak.

Akik azt kérik, azok 99%-ban azért, mert félnek a fájdalomtól. Mindegy, milyen kifogást írnak.

Ha a természetes szülés során csak a gyanú felmerül, hogy veszélybe kerülhettek, akkor úgy is császár lesz. Ami kevésbé kockázatos, mint egy komplikált hüvelyi szülés, de kockázatos, mint minden nagyműtét. Valahol a kettő között.

Viszont nincs egyszerre olyan erős fájdalom, mint a természetes szülés alatt. Azért azt állítani is túlzás, hogy fájdalom mentes.

2018. febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
17%
Ezt a császármetszés nagy műtét dolgot verjétek már ki az agyatokból. A császármetszés egy 30 perces rutin műtét egy 15 cm-es bikini vonal alatti vágással. Köze nincs a nagy műtéthez. Legalább 50 éve nem vágnak izmot. Egy fogtömés több ideig tart mint egy császármetszés.
2018. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
64%

3-as válaszoló.


Mielőtt félreértenéd a válaszom, természetesen szültem, de:

Ilyet állítani, hogy azért kérik mert félnek a fájdalom egy elég erős szubjektív ítélkezés. Te már magadban elkönyvelted az ilyen nőket; mert félnek a fájdalomtól. Ez a sztereotípia járja be kis hazánkat. Hát mondhatni remek...


Van olyan aki azért választja a császárt, mert fél a hüvelyi szülés komplikációitól. Pl. vizelettartási gondok, stb. A "végig repedésről" varrásról utána ne is beszéljünk ugye, nem a fájdalom miatt első sorban, hanem van, aki egy hüvelyi szülés után már sosem lesz még árnyéka sem régi női önmagának. Vannak ilyen szörnyű hüvelyi szüléses történetek valljuk be. Aztán mehetsz hólyag-szalag beültetésre stb, amikor már az intim torna sem használ pedig világ életedben fitt voltál.


Ennyit erről. Ne ítélkezzünk.

2018. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%

És talán itt volt kérdés valamelyik nap, hogy orvos császármetszés közben belevágott a húgyhólyagba. Hát a méhszájig repedés hamarabb helyrejön, mint az. Egy cikkben meg a baba arcába vágtak elvileg...

Meg a császársebnél lehet érzéketlen a bőr utána, az jobb?

Igaz nagyon ritka esetben de következő terhességnél a heg szétválása is megtörténhet, ez az anyára és a babára is veszélyes.



Úgyhogy egyik se biztonságosabb a másiknál! Egy biztos, a babának valahol ki kell jönnie.

Nekem 2 hüvelyi szülésem volt, a másodiknál gátvédelem lett volna de szakadtam, elég csúnyán, de ennél nagyobb baja ne legyen senkinek...

2018. febr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%
Sokat gondolkodom ezen mostanában, császáros előzmény után talán lenne lehetőségen természetes szülésre másodil babával. Az előző azért lett császár, mert faros volt a lányom, szóval nem miattam, így elvileg jók az esélyek. Én szeretnék szülni magam miatt, császár után olyan rossz, hogy sokáig kell fájdalommal vinni a mindennapokat. Tudom, hogy a természetes szülés is alakulhat így, de mégis a nagy többség azért elég jól van utána, legalábbis úgy látom magam körül. Én az a fajta voltam, aki elég hamar összeszedte magát, másnaptól már velem volt végig a baba, elláttam, stb, de azért pár napig nagyon fájtam szinte mindenhol, és utána is voltak fájdalmaim kb. 1 hónapig, még ha tűrhetőek is. Szóval én magam miatt örülnék a természetes szülésnek, de a babám miatt sokkal jobban aggódnék, mint egy újabb császár esetében, az a babának elég sima, kisebb az esélye, hogy bármi gond lesz vele. De egy porcikám se kívánja, hogy megint felvágjanak. Még nem tudom, mi legyen, szerintem rábízom a dokira, az egyik eset nekem rossz (császár), a másikban meg a babáért aggódom.
2018. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%
4-es az orvosi szakzsargonban van elkülönítve a kisműtét és nagyműtét. A császármetszés az utóbbi. Nem vagyok egészségügyis, nem akarok hülyeséget írni, de a kisműtét ambulànsan is elvégezhető, mondjuk elvesznek egy szemölcsök rólad. Amikor felvàgjàk a hasad, majd méhed, kiszednek egy gyereket és összevarrnak, az bizony nagyműtét. :) Akkor is ha fél óra.
2018. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
72%
Sürgősségi csaszarom volt, és imádom a fiam, nem bánom, hogy így született, de nagyon rossz szules élményem volt. Nagyon szeretnem a következőt természetesen szülni.
2018. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%
Én azt mondom, nem véletlen hívják a hüvelyi szülést TERMÉSZETES szülésnek. Az lenne a normális, hogy HA a szülés megindulásáig nincsen alapos indok a császármetszésre, próbálják meg a természetes szülést, DE HA komplikáció lép fel, akkor jöjjön a császármetszés!
2018. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!