Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30 fölött szülő nők, szülés...

30 fölött szülő nők, szülés után milyen maradt a testetek, a szülés előttihez képest?

Figyelt kérdés

A húszas éveim végén járok. 50 kg körül voltam mindig is, de gondolom a 30 év fölötti szülésre nem reagál olyan jól a test, mint a korábbira.

Mire lehet számítani?


2018. febr. 26. 08:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha 50 kg voltal mindig, akkor nem kell aggodnod, valoszinuleg nem vagy hizaslara hajlamos, így ha hizol is terhesseg alatt, par honap alatt visszafogysz. Én mindig is sulyproblemakkal kuzkodtem, folyton dietaztam, sportoltam ahhoz hogy ne legyek kover, ahogy kicsit abbahagytam egyből 70 felett jartam... Elso gyerekkel nem hiztam sokat, es hamar le is adtam, masodikkal mar tobbet es nem is megy le magatol. Majd szoptatas utan ledietazom.
2018. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Légyszi azt is írjátok oda, hogy hány évesen szültetek.

2018. febr. 26. 08:25
 3/13 anonim ***** válasza:

szia!


nagy átlagban biztos hogy 25-30 között könnyebben veszi a test az akadályokat mint 35 fölött, de olyan sok minden befolyásolja.


én 30 évesen szültem az elsőt, súlyfelesleggel indítottam (173 cm-hez 75 kg voltam kb), 7 kg jött fel a terhesség alatt, de csak a hasam körmérete és a mellem mérete változott, minden ruhámba ugyan úgy belefértem végig. Kicsit nagyobb hasam maradt, mint előtte, de az amúgy is hájas volt. :)

A 3. baba után sem változott nagyon semmi, épp csak pár kg-val lettem több. De 1,5 évvel később megműtötték a lágyéksérvemet, na az totál kicsinálta az alakomat, mert átvágták a ferde hasizmot, és azóta előre kidudorodik a hasam. Ha nem figyelek a tartásomra, simán félidős terhesnek nézek ki.


Most 38 éves vagyok, a 4. babával 14 hetes várandós, és sokkal nagyobb hasam van mint az előzőekkel, érezhetően gyengébb a hasfalam. De én ezt is annak a fránya műtétnek tudom be.


Tény, hogy nem végzek célirányosan hasizom-erősítő gyakorlatokat.

2018. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok, elsot 28, masodikat 30 evesen szultem
2018. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamat 32 évesen szültem, a kórházból már úgy jöttem ki mintha mi sem történt volna. Ruhában ugyanolyan vagyok, ugyanazokat a holmikat hordom. Ruha nélkül én látok változást, de ez természetes dolog. Biztos hogy fiatalon hamarabb regenerálódik az ember, de nem csak a koron múlik.
2018. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
31 évesen szültem. A terhesség előtt 54 kg voltam és 174 cm. A terhesség alatt összesen 8 kilót híztak, a szülés után 55 kg voltam. A szoptatás alatt volt mikor ez lement 50re is.
2018. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm 33 évesen szülte az elsőt, a szülés után 3 hónappal ugyanúgy nézett ki, mint előtte, 6 hónappal utána meg vékonyabb volt. Se egy stria, se kötényhas, semmi. Császárral szült pedig, elvileg az hajlamosít kötényhasra. Én 27 voltam az elsőnél, szintén császár, se stria, se kötényhas, de rajtam maradt 8 kg, ami a lányom kb 10 hónapos korára ment le. Most a másodiknál már én is 30 leszek, hát, csak remélem, hogy most is ennyivel megúszom :D
2018. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

32 és 33 évesen is szültem egyet, tehát kettőt egymás után. Szülés után pár héttel már ugyanolyan voltam mint előtte, magas vékony és nagyon sportos, pedig 15-15 kilót híztam mindkét babával. Stria nem lett egy se, pedig nem kentem magam semmivel.

Szerintem ennek semmi köze a korhoz, inkább genetika plusz életmód kérdése.

2018. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33 évesen szültem, 59 kg-ról indultam, 16 jött fel, fél év múlva már csak 58 voltam. Se stria, se logó bőr, se logó cici, pedig szoptattam. Biztos genetika is, de te is sokat tehetsz ezért. Sokat ne aggódj emiatt :)
2018. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a mindig kicsit dundiból pont átlag lettem, de kissé lógósabb. Ruhában jobban nézek ki, mint régen, nélküle talán nem, de igazából most jobban ki vagyok békülve magammal, izmosabb és strapabíróbb vagyok, mert a gyerekek karbantartanak, kevesebb időt hagynak az önsajnálatra és többet a büszkeségre :)
2018. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!