Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után odaköltöző nagyszü...

Szülés után odaköltöző nagyszülő? Ti hogy bírtátok egyedül?

Figyelt kérdés

A férjem szülei nem élnek, az apámat nem érdekli túlzottan a családja, így tehát a kérdés csak az én anyukámra vonatkozik.


Jóban vagyunk, heti egyszer együtt ebédelünk, és kb kéthetente megyünk hozzájuk hétvégére, néha ott is alszunk aminek nagyon örülnek (élettársa van, vele is minden oké), magyarán minden rendben köztünk, férjemmel semmi konfliktusa nincs soha, fiaként szereti.


Múltkor felhívott, hogy mikorra is vagyok kiírva mert kivenne 2 hét szabit, hogy ott tudjon lenni. Imádom meg minden, de csak nyökögtem mert én NAGYON nem akarom, hogy az első két hetemen bárki a nyakunkra járjon. :/// Egyrészt szeretem a magam tempójában csinálni és feldolgozni a dolgokat, másrészt nehezen viselem ha valaki átveszi tőlem a gyeplőt, bármiben - anyu meg szegény, tényleg szeretem, de nagyon fárasztó tud lenni a szükségtelen ugrabugrálásával.


Finoman mondtam neki, hogy ekkor meg ekkor, de szeretnénk ezt az időt új családként hármasban tölteni. Amúgy is ismeri a férjem, tudja, hogy nem egy szerencsétlen balf... aki képtelen nekem segíteni, főzni. Elfogadta, de hozzátette, hogy gondoljam meg, mert neki a vilagon semmi nem volt akkora segítség, mint hogy az anyukája odaköltözött, főzött, rendben tartotta a házat mert ő nagyon kivolt (hozzáteszem apám egy rakás szerencsétlenség, vele nem volt anya kisegítve),


Kicsit elbizonytalanodtam... Azt továbbra se szeretném ha piszkálnának minket az első hetekben, de megingott a magabiztosságom abban, hogy mennyire tudunk majd helyt állni.


Aki csak a párjával, kettesben oldotta meg az első időt, hogyan élte ezt meg?


2018. ápr. 7. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Mi sem engedtunk ide senkit. Mindent magunkninteztunk csinaltunk. Most a harmadik jon anyosom mondta idekoltozik mondtam felejse el. Ennyi. Pedig szeretem.

Nem halalos beteg az ember csak szult...

2018. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Szia, szerintem maradjatok inkább abban, hogy anyukád látogasson meg 2-3 naponta, vigyen meleg ételt, vagy akkor segítsen, ha kell, de pár óránál ne többet, főleg, ha ti nem is igénylitek.

Egy újszülött kisbaba a nap nagy részét átalussza, igazából csak enni kel fel, kicsit nézelődik (kb. 1-2 méterre lát csak amúgy is tisztán), aztán újra alszik. Van, aki a saját ágyában, van, aki csak az anyuka mellkasán hajlandó, ezt babája válogatja.

Nekem 3 lányom van, de soha nem kértem segítséget, nekem sokkal jobb volt otthon nyugiban, az első héten a férjem is velünk volt, amikor meg már dolgozott, akkor kettesben voltunk a babámmal. Nyugi volt, volt, hogy egész nap pizsiben voltam és összebújva pihentünk, nekem nagyon nem hiányzott más a lakásból akkor.

Anyósom küldött hetente egy rakás ételt, az nagyon jó volt, mert marhára nem volt kedvem főzni, tényleg egész nap a babámat csodáltam, figyeltem minden kis rezdülését, délután, amikor hazajött a férjem, bőven ráértem főzni és megcsinálni, amit kellett, addig meg ő gyönyörködött a kislányunkban.

2018. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sokat segített anyukám, bár nem költözött ide. Mondjuk közel lakuk egymáshoz. Ugyanabban a városban. Szóval nagyon nem kell utazni.

Ő hozott kaját. Nekem ez nagy könnyebbség volt. Első héten segített takarítani, mert császárral szültem és nem emelhettem nagyon nehezet, pl. egy vödör víz is nehéz volt.

A baba ellátása, a beletanulás éppen elég volt. Meg a napi kisebb házimunkák. A férjemnek is maradt feladat, beváráslás, meg nyilván ő is foglalkozott a babával.

Szóval én örültem a segítségnek. De ő nem akart ideköltözni :D

2018. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 gyerek van. Az elsőnél szinte napi szinten jött valaki, csak délután de épp elég volt. Nem igazán élveztem. Apám felesége azon megsértődött, hogy nem hagytam, hogy az alvó babát kikapta a kiságyból. A másodiknál teljesen máshogy akartunk. Még terhesen beszéltünk erről, megértette mindenki. Nyilván jöttek megnézni a kicsit, de nem mindennap. Anyukám amilyen, néha 10 perce felugrottak kaját hozni, na annak viszont örültem. :D Anyósom felajánlotta, hogy szeretne kivenni 1 hét szabadságot. Én azt mondtam köszönöm, nagyon kedves tőle, de a férjem is 2 hét leálláson van, aztán 1 hét apaszabin, szeretnénk négyesben lenni a 2 gyerekkel. Erre azt mondja akkor ha gondolom, szívesen jön akkor, ha a férjem visszamegy dolgozni, a kicsi majdnem 4 hetes korában, amúgy is délutános volt a férjem, jött majdnem mindennap. Az már valóban segítség volt, eleve ugye van a nagyobb gyerek is, akit egy kicsit megviselt, hogy osztódik a figyelem, 21 hónap van közöttük. Azt nem szerettem volna, hogy bárki is bármikor odaköltözzön. Nekem is bármit megcsinál a férjem.
2018. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sokan vagyunk, akik végigcsinálták segítség nélkül :) ha te eredetileg biztos voltál abban, hogy menni fog, akkor ne habozz most sem. Aki eleve úgy áll hozzá, hogy majd csak segítséggel, meg majd jön anyu, meg fogalmam sincs a gyerekekről, és a férjemnek se, annak elhiszem, hogy kell ez a segítség, de hidd el, a kapcsolatotok fogja kárát látni, ha csak elviselitek napokig, mert ti nem úgy szerettétek volna. Négy gyerkőcünk van, a legkisebbek ikrek. Mindegyiknél egyedül csináltuk végig.
2018. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Mondd meg neki nyugodtan hogy mit szeretnél,én is így tettem. Sosem értettem igazán hogy mit takar ez a két hétre beköltözök mert segíteni akarok. De mibe kérdem én. Mert a gyereket nem adom ki a kezemből az tuti,egy pörit vagy főzeléket odateszek míg alszik a gyerek,sőt még söpreni, vagy felmosni se felejtettem el szülés közben. Persze akinek kell segitség az kérjen,ezen ne sértődjön meg senki. Én örültem hogy az alig 2 kilós gyerekkel kapcsolatban senki se ossza az észt,pihenni is tudtam mellette. Segítség most kéne igazán mikor már tomboló 2 éves hurrikán.
2018. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tudtam vegre a gyerekkel valo osszehangolodasra es a gyogyulasra koncentralni, mikor cegre mindenki elment. Anyukammal nagyon joban vagyok, anyosommal is, de keretlen tanacs igyis volt, idegesito kerdesek, pedig aztan anyu a konnyen kezelheto tipus, es valoban hatalmas segitseg volt, mikor felkelni sem tudtam, csak felve szoptatni, azt is sokszor sirva, hogy reggel behozta az osszevagott friss gyumolcssalit, ebedet fozott, probalt segiteni, ahogy tudott. Ha a ferjed ezeket meg tudja csinalni, es mar alapbol sem akarod, hogy jojjon amyud, akkor mondd meg neki ezt nyugodtan, ha ujra felhozza. Enhozzatennemazt is, hogyha kell segitseg, akkor azonnal fogod hivni (nalunk ez nem igazan opcio, mert messze lakunk). A szules idopontja egyebkent is nagyon valtozo, 37-42. het kozott barmikor megtortenhet, elore igy nem lehet tervezni, hacsak nem programozott csaszarod lesz.


En nem engednem oda a helyedben, legalabbis odakoltozni par hetre semmikepp. Mikor mindenki elment, hirtelen jobban lettem...

2018. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ és a megerősítéseket! Azt elfelejtettem megírni, hogy a férjem vállalkozó és online dolgozik, szóval az sincs, hogy napközben ne lenne otthon velünk.
2018. ápr. 7. 13:08
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nagy segítség volt, habár nem közvetlen szülés után, hanem 2 hósan, hogy ott volt nekem 3 napig anyám, aztán 3 napig anyós, mert legalább volt, aki főzött és takarított, ugyanis nem minden baba alszik, az enyém gyakorlatilag átlag 15 órát (!) volt fenn egy nap és csak a maradékot aludta 10 perces alvásokban, vagyis 1,5 órát nem volt képes aludni és csak rajtam nyugodott meg. Ha meg volt az a 10 percem, vagy az apja foglalkozott vele, akkor meg pont arra volt időm, hogy fejjek (ami mellenként 10 perc átlagban), utána meg elmosogassam és fertőtlenítsem a dolgokat a következő fejésig. Szóval pont semmi másra nem maradt időm, plusz szeretem, ha kiszolgálnak, nem érzek lelkiismeretfurdalást és nem érzem magam sz¸r embernek, ha nem én főzök meg, hanem mondjuk anyám.


Ráadásul örültem a társaságnak, mert -habár lakópark-, ahol lakunk, mégis kihalt temetőhangulata van a sok CSOK-os családok ellenére, továbbá se bolt, se semmi, minden csak 1 óra séta a kp-ba, én meg nem vezetek.


Tudom, az én hibám, hogy nem neveltem meg az elején azt a kölköt (irónia), mert ha hagytam volna sírni, akkor még arra is maradt volna időm, hogy kisminkeljem magam.

2018. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Jobb hármasban összeszokni, megélni. Jöjjön látogatni persze, de azért mégiscsak vendég lenne, mégiscsak még egy ember igényeit próbálnád figyelembe venni, meg "viselkedni", kicsit az új szerepben "vizsgázni" előtte, szóval inkább fárasztó, mint segítség, ha folyton még valaki ott van, még akkor is ha nagyon jóban vagytok és minden kérésed lesi, könnyen lehet, hogy inkább pont elmenekülnél. És az újdonsült anyaság mellé nem mindig hiányzik a gyerek státuszba visszamenés se. Ha úgy érzed, vészhelyzet van, úgyis fel fogod hívni :) Ez a korszak meg nem arról szól, hogy rendben legyen a ház... ha belefér majd, mert minden jól alakul és tele vagy energiával, akkor szuper, de ha nem, akkor sem kell bizonyítanod semmit... az a fő, hogy megismerjétek egymást a babával, megtanulj az ő jelzéseire, igényeire figyelni, reagálni, az egyéb elvárások másoktól vagy magad felé másodlagosak.
2018. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!