Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Most tényleg mi vagyunk a...

Most tényleg mi vagyunk a szemetek? Miért kell állandóan ott lennünk?

Figyelt kérdés

Anya szüleihez folyton járkálnunk kell.Szívesen meglátogatjuk,segítünk nekik,de nem akarunk minden héten ott lenni.Anya meg állandóan menni akar,minket is kötelez rá.Apa fuvaroz minket,már taxi sofőrnek érzi magát.Busszal nem hajlandó menni,ezért minden héten neki kell vezetni(ja amúgy anyának van jogsija csak nem akar vezetni),ami szintén idő és energia.

Nem vagyunk lusták,szeretjük őket,megyünk ha kell,de nem akarunk minden héten ott ücsörögni.Azt mondja,hogy segíteni kell,de max.annyit,hogy anya bemegy a konyhába és segít főzni,mi többiek meg üljünk le valahova és 4-5 órán keresztül csináljunk valamit,mert nekünk nincs feladatunk.

Ha nem megyünk,akkor anya meg mama is megvan sértődve,hogy mi nem szeretjük mamáékat,utána meg sírni kezd hogy vele senki sem foglalkozik.

Na de mi van a másik nagyszülőkkel ??? Semmi !!! Csoda ha félévente 2-szer találkozunk,de ők meg se merjenek szólalni,hogy látni akarnak minket,mert a másik mamáékhoz kell menni,akiknél minden héten ott vagyunk,de mégis egyedül érzik magukat.

És akkor a másik nagyszülő mit mondjon ?A saját fiával és unokáival nehogy találkozzon gyakrabban,mert messzebb laknak és ők biztos nem érzik magukat egyedül.Egy élettelen kis faluban laknak,ahol kb.semmit sem lehet csinálni,de nehogy felvidítsa őket bárki is.


Már elegünk van,hogy minden héten ott kell lennünk,programokat szervezget(az nem számít,hogy már más tervünk van,mert akkor is kell menni).


Apa szüleinél jobb szeretünk lenni.Ők foglalkoznak velünk és mama is folyton velünk van.Ők hívnak játszani(kártyaestet tartunk,lufival játszunk kisöcsémmel...stb.szóval közösen játszunk).


Megértjük,hogy mamáék(anya szülei)rosszabbul érzik magukat,mert tatának volt egy műtéte is még nem épült fel teljesen,de eltudja magát látni,csak figyelni kell rá,nehogy véletlen gond legyen(eddig nem fordult elő semmi szerencsére).Ettől függetlenül a másik nagyszülőnek is kell a törődés.Hozzájuk is menni akarunk,igaz sokkal messzebb laknak,de akkor is.


Nyáron is anya szüleinél sokkal többet voltunk.Apa szüleinél összesen 2 hetet voltunk még a nyár elején.Azóta nem is találkoztunk velük.Másik mama meg megint valami programot akar hétvégére.

Még nyár van,szóval ráérünk,ez igaz,de iskolaidőben is ugyanez van ! Elmegy az időnk ezzel,közben másra is fordíthatnánk.Szerintem kéthetente elég lenni elmenni hozzájuk.Szünetekben így is úgy is csak náluk vagyunk.

Egy hetet kihagyunk,akkor jön,hogy olyan régen találkoztunk,olyan szomorú,hiányzunk nekik...Telefonon is minden másnap beszélünk szinte !Másik mamát az életbe nem hívtuk még fel,csak valami jelesebb alkalomból.Én szoktam gmail-en levelezni vele,ő legalább visszaír,nem úgy mint a másik mama.Pedig mindennap nézi a leveleit,de válaszolni már nem tud nekem.


Már így is sokat írtam,nem szeretném a szót tovább khmm...tudjátok mit akarok ideírni :D


Szóval:

-Most tényleg mi vagyunk a gonoszak ?

-Ha anya nem hajlandó megérteni a problémánkat,akkor hogyan lehetne ezt megoldani szerintetek ?

-Nálatok hogyan működik ez a nagyszülő látogatási rendszer ?(ha szabad így nevezni)


15L



2017. aug. 25. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagytok szemetek.


Egyszerűen hagyni kell, hogy anyukád hisztizzen, nem ugrani neki. Apud megmondja, hogy menjen egyedül, ha akar, mert ti nem mentek. Biztos hiszti lesz, de majd elmúlik, ezt meg kell kockáztatni, há változást akartok.


Nálunk más a helyzet, mert baba van, de kb havi egy a látogatás száma mindkét nagyszülői oldalra. Ez tökéletesen elég nekünk, és valóban, haa gyerek nagyobb lesz, akkor sem jutna eszembe gyakrabban menni. Az emg főleg bunkóság, hogy az anyai nagymamádhoz kell menni, a másikhoz meg nem. Anyudnak észbe kéne kapnia.

2017. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hűha,elég sokat írtam :S


Röviden:


Minden héten anya szüleinél kell lennünk,de a másik mamáékhoz nagyon ritkán megyünk.Nem akarunk minden héten ott lenni,meg szünetekben csak náluk lenni.Anya nem érti meg,mamaék(anya szülei),meg folyton azt hajtogatják,hogy olyan rég voltunk,olyan egyedül vannak,pedig nem igaz.


Röviden ennyi,lehet így kellett volna leírnom,de önálló életre kelt a kezem sajnos :D

A kérdések alul vannak,kérdezni bátran lehet :DD

2017. aug. 25. 12:38
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha mindkét nagyszülő normális és normális kapcsolatot tart a családdal, akkor is az esetek 99%-ában az anyai nagyszülők a favoritok és az apaiak a háttérbe szorulnak.

Hogy miért?

Ennek az eldöntését mindenkinek a saját fantáziájára bízom.

Kérdező!

Egyet tehetsz, hogy apátok segítségével ellenálltok és akkor mentek, amikor ti is akartok.

Anyátok mehet busszal, vonattal és a siránkozással ne hagyjátok magatokat zsarolni!

Lassan eljön az az idő, amikor magatok döntötök a programjaitokról és akkor majd sűrűbben látogatjátok meg az apai nagyszüleiteket.

Bár az, hogy az apai nagyszülők így le vannak tojva, abban nagy része van apádnak. Neki kellett volna az egyensúlyra törekedni és legalább havonta, 3 hetente ránézni a szüleire.

2017. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

15 éves vagy

Ha akarsz nyugodtan elmehetsz a másik nagyszülőkhöz busszal is

Amúgy meg beszélj apáddal, hogy szeretnéd a másik nagyszülőket is látni, anyukád menjen egyedül...

2017. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk jogosabb dolgok miatt mentünk többet nagyszülőhöz, de már akkor is elegem volt belőle. Ameddig tanul az ember, addig van elég szabadideje, és az rettentő frusztráló tud lenni, hogy nem tud semmilyen programot szervezni és mással találkozni, mert megint nagyszülőkhöz kell menni. Nekem többet kellett segítenem, de 2-3 órát én is azzal töltöttem kb., hogy ültem a seggemen egy szobában... aztán amikor vasárnap este hazaértünk, akkor azonnal nekiállni a tanulásnak, mert ha már egy 4est hozok, szar ember vagyok.


Sajnos az ilyen típusú szülővel nem lehet értelmesen beszélni, mert úgyis kiforgatja, és az lesz a kifogás, hogy "te nem szereted nagyanyádat/nagyapádat/engem, hálátlan kis izé".


Mondjuk olyan szempontból nekem könnyebb volt, hogy a másik ági nagyszülők közül papa már halott volt, amikor én féléves voltam, a nagyanyámmal meg nem szívesen találkoztam, mert emberileg egy hulladék volt, rühellt engem, mert nem a kedvenc fiacskájától születtem, és nem is akart ő sem többet találkozni velünk (persze tudta játszani az agyát, hogy jajj, de jó lenne többet, de mindenki tudta jól, hogy ez az ő egyszemélyes kabaréja... kiv. apámat, aki kb. szerelmes volt belé).

2017. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

15 évesen egyedül is maradhatnál otthon, vagy az öcsédre is vigyázhatnál, vagy (ha nem nagyon nehézkes eljutni), akkor a másik nagyszülőkhöz is elmehetnétek busszal.

Csak ebből nyilván rettenetes balhé lenne otthon.

Lehet, hogy én egyszer vennék egy mély levegőt és kijelenteném, hogy nem megyek, vagy a másik nagyszülőkhöz megyek (persze, csak ha velük egyeztettem, hogy fogadnának). Aztán vállalnám, hogy napokon át tartó heveny anyai üvöltözés és nagyszülői sértődés lesz belőle. Nem engednék, bármilyen erőszakosan is lépne fel anyukám.


Nem akarom bántani apukádat, de hatalmas nagy papucs! Még a saját szüleit is hajlandó elnyomni, hogy ők sokkal ritkábban láthatják a fiukat és unokáikat, csak azért, hogy anyukád ne hisztizzen.

Ha ő férfi módjára kiállna a saját szülei szempontjaiért, akkor nem tolódott volna el ennyire a helyzet.

Én (férjként) békeszerető ember vagyok, de kiálltam azért, hogy a szüleimnek ugyanannyi joguk van látni az unokáikat, mint a feleségem szüleinek.

Nálunk inkább a karácsony, húsvét körül voltak viták (mikor, melyikükhöz menjünk), de most már ott is kialakult hogy egyformán vannak kezelve a szüleink. Ugyanakkor az én szüleim túlzott közeledését is együtt utasítottuk el, még ha akkor és ott egy kis sértődés is volt belőle.


Ja, és természetesen nem vagytok gonoszak.

2017. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Apa csak egy kicsit papucs(csak egy kicsit,de tényleg :D),próbálkozott,de mindig veszekedés lett belőle.

Néha sikerült kivívnia,hogy ne kelljen mennünk,de akkor anya tiszta ideg volt (kész házi sárkány).Apa már csak ennyit tud mondani neki:

-Ülj fel a buszra és mehetsz !Én nem fogok 40 fokban utazni két gyerekkel,csak hogy te főzőcskézzél egy kicsit anyáddal !Szeretnénk végre pihenni mi is !


Lehet kicsit erős volt,de már ő is kivan.Anya pár éve teljesen megváltozott sajnos :/ Semmi kedvesség,folyton a szar hírportálokat meg összeesküvés elméleteket olvasgatja.Teljesen megbolondult.Lassan már semmit nem enged megvenni a boltból,mert az káros,az is...

Már amiatt is veszekszik,ha apa venni mer nekünk ilyen szendvicshez való sajtot(ilyen kis vékony szeletekre van vágva és minden darabja be van csomagolva).Már azt sem veszünk,pedig nagyon finom szendvicset lehetett belőle csinálni.

Ha a tv-be megy egy műsor (amit ő nem néz,mert ő mást csinál),akkor elkezd hőbörögni,hogy minek nézünk ilyen szart,erre elpazarolni az időtöket...(és nem Éjjel-nappal Budapestet meg ilyeneket nézünk,hanem pl.öcsémmel rajzfilmet vagy valamit).

Teljesen kifordult önmagából.Apa szerint egyre rosszabb lesz,de még reménykedik,hátha javul a helyzet :/

2017. aug. 25. 14:24
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Apád ne reménykedjen, hanem intézkedjen, mert ez csak egyre rosszabb lesz! Ha anyád látja, hogy minden rá van hagyva, totál el fog hatalmasodni.

Tényleg apádnak kellene a helyzet magaslatára emelkedni és elbeszélgetni anyáddal, hogy ne vadítsa már el teljesen a családot magától a hülyeségeivel.

Nem tudom hány évesek a szüleid, de lehet anyádnál közelít a klimax, vagy már be is köszöntött, de a kellemetlen tünetek a csillapítására nagyon jó gyógyszereket tud adni a nőgyógyász, mielőtt őrületbe kergeti a családot.

(Az én anyám például konkrétan bedilizett a klimaxtól, orvosilag bizonyítottan)

2017. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

42 éves anya.


Már nem egyszer beszéltünk vele,de nem érti meg.Képtelen felfogni,hogy ő kezdi a veszekedést,nem veszi észre,hogy hogyan viselkedik.


Előző héten is,apa vett valamit és megakarta mutatni anyának,mert érdeklődött,hogy mire való.Szólt neki,hogy jöjjön le,mondta mindjárt csak átöltözik.Na több mint fél órája fent csinált valamit és szólt neki apa,hogy legalább egy percre szaladjon le meg majd segít neki,akármit is csinál csak nézze már meg,mert arra vár már mióta.Erre anya olyanokat kezdett mondani,hogy:

-De jó,most én vagyok a szar szemét,mi ???

-Francnak kell engem csesztetni !

-Szemét állat vagyok megint mi ????


Mondtuk neki,hogy senki sem mondott ilyet,ő meg :

-Pff...perszeeee....


O.o

Lehet tényleg közelít a klimax vagy nem tudom.És a klimax-al mit lehet kezdeni ?Tudom,hogy idősebb korban jön elő(40 felé,de lehet 60 felett is),de azt nem tudom,hogy mit lehet vele kezdeni,ha teljesen kifordul magából.

El sem merem képzelni,hogy milyen lesz később :/

2017. aug. 25. 14:43
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

"-Ülj fel a buszra és mehetsz !Én nem fogok 40 fokban utazni két gyerekkel,csak hogy te főzőcskézzél egy kicsit anyáddal !Szeretnénk végre pihenni mi is !


Lehet kicsit erős volt,de már ő is kivan"


Én egy hiperérzékeny ember vagyok, de azóta is azon töröm a fejem, hogy ebben mi volt az erős?

2017. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!