Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A magándokim hova fog beutalni...

A magándokim hova fog beutalni, a kötelező vérvételre, cukorterhelés stb, vagy az a védőnő-háziorvos feladata lesz?

Figyelt kérdés
Pesterzsébeti dokit néztem ki , de nekem a szigethalmi sztk lenne legközelebb az ilyen szűrések szempontjából, de a dokim a dél-pestiben dolgozik, ott szeretnék szülni is és nem tudom hogy mennyire kérhető hogy ne oda kelljen menni ezekkel az ügyekkel? hogyan működik ez? Lehet hogy kicsit fogalomzavarban vagyok segítsetek ha így van. Köszi!!

2018. ápr. 11. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a lakhelyed Szigethalom, akkor ott meg fogják csinálni a labort, hiszen az a lakhelyed szerinti illetékes ellátó. Tök mindegy, hogy a doki hol rendel.
2018. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az évek alatt mióta itt olvasgatok csak arra jöttem rá, hogy ahány hely, annyi szokás. Magánorvosom volt nekem is, bár nálunk csak 1 kórház van, de a dokim nem adott beutalót sehova. Genetikus, a genetikai UH-kat a magánrendelőjében csinálta, laborba meg a védőnő töltötte ki a beutalót és a háziorvoshoz kellett vinnem pecsételtetni. Második babámnál a védőnő csak mondta, mit kérjek, és ugyanúgy a háziorvoshoz mentem beutalóért. De sok helyen terhesgondozáson adják a beutalót. Sőt második terhességemnél a kötelező laborokat a kiskönyvi beutalóval csináltattam, csak az extrákért kellett doki. (Pl 28 hetes ellenanyagszűrés, mert RH- vagyok..) a kiskönyvben a beutaló oldalt a háziorvosnak kellett kitöltenie. Ebben az esetben meg ellátnak, de gondolom a közelebbibe is tartozol nem? Mert akkor simán. Szóval háziorvos feladata is lehet, akkor meg úgyis oda kapod, ahova tartozol, kiskönyvi beutalóval szintén. Ha orvos adja, akkor nem tudom mennyire kérheted, egy próbát akkor is megér.
2018. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!