Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek rezidens éveim előtt?

Szülhetek rezidens éveim előtt?

Figyelt kérdés

Fogorvosi képzésen vagyok, 21 évesen kezdtem. 26 leszek mire végzek remélhetőleg és 29 a rezidens évek végére.

Azt szeretném kérdezni szülhetnék -e rezidens éveim előtt?

Minden álmom, hogy legyen 3 gyermekem, szerintetek ez hogyan lehetne kivitelezhető?

Mostanában folyton ezen jár az eszem, és nem hagynak nyugodni ezek a számok.


Köszönöm előre is válaszaitokat!



2018. ápr. 22. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Felőlem igen.
2018. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Nem egészen értem a kérdést.
2018. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem is. Miért nem teszed fel a kérdést érthetően? Akkor szülsz, amikor akarsz!! Vagy mire vagy kiváncsi?
2018. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Szülhetsz. De ha otthon akarsz maradni a gyerekkel, akkor a rezidensi időd és a szakvizsgád kitolódik.
2018. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! :)

Ne haragudjatok, hogy nem voltam egyértelmű.

Idén kezdtem az egyetemet, úgyhogy még ezen tényleg sok minden múlik :) Csak számolgattam és 29 éves koromra örülnék 1, de legjobban 2 gyereknek. Nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges, hogy lehet -e később kezdeni a rezidens éveket, és ha igen meddig tolhatom el. Milyen hátránya lehet?

Ezeket azért kérdezem, mert utána olvasgattam és mindenhol azt írták, hogy minden szempontból célszerű menni egyből utána, mert hogy később nehezebb lenne bejutni helyekre (?).

Szeretném tudni, hogy vannak -e mások is hasonló helyzetben,hogy nem kezdték el egyből?

Illetve úgy szülni, hogy nem dolgoztam előtte, nem szereztem munkatapasztalatot és utána visszarázodni mennyire nehéz?

2018. ápr. 22. 22:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok képben az orvosi képzés mikéntjeivel, úgyhogy csak amatőrként írok.

30 évesen is bőven ráérsz a családalapítással, ki tudja, mikor találod meg hozzá a tökéletes partnert, azt sem tudhatod, a mostani párod lesz-e még majd akkor is. Szóval 21 évesen szerintem ne ezen agyalj. Maga az alapképzés még 5 év, szóval egyelőre a tanulásra koncentrálj.

Ha 3 gyereket tervezel, és tegyük fel hogy minden terv szerint megy (amit nem tudhat senki), mondjuk 2 évente szülsz, akkor mire a legkisebb is 2 éves lesz és beadhatod bölcsibe, kapásból kihagysz 6 évet.


Szerintem jobb dolog minden tanulmányodat elvégezni, esetleg kicsit dolgozni is a szakmádban, ismerősöket gyűjteni, hogy a gyerekezés után legyen hova/hogyan visszamenni.

2018. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!