Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik teljesen fájdalommente...

Létezik teljesen fájdalommentes szülés?

Figyelt kérdés
Anyám azt állítja, hogy neki egyáltalán nem fájt a szülés, nem érzett semmit, miután megkapta az érzéstelenítő injekciót a gerincébe. Kétszer szült. Eddig minden ismerősöm azt mondta, hogy borzalmas volt, ordítottak közben, meg akartak halni.

2018. ápr. 25. 14:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Akkor mikor adhatnak érzéstelenítőt, ha az elején nem meg a kitolásnál sem?
2018. ápr. 25. 18:16
 12/16 anonim ***** válasza:
A kettő között. Amikor tényleg fáj.
2018. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Háromszor szültem fájdalomcsillapítás nélkül és rettenetesen fájt. Az első volt a legdurvább (a leghosszabb is), a második nagyon gyors volt, éa kevésbé fájt, a harmadik a kettő közötti hosszúságú és fájdalmú volt. Nm tudom elképzelni, hogy a természetes szülés ne fájna.
2018. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

Nekem tényleg szinte egyáltalán nem fájt. Kb 12 órát vajúdtam, és az utolsó 4 órára kaptam epidurálus érzéstelenítést. 4 órával az elsö fájások után érkeztem a korházba, ök már rögtön akarták adni az epit, de mondtam, hogy minek, alig érzem az 5 perces fájásokat, inkább beülnék a vajudós jakuzziba. Abba el is voltam egy ideig, szinte megszuntek a fájdalmak és pár óra múlva jött a doki, hogy nem haladunk elég jól, repesszünk burkot. Az megtörtént, na utána hirtelen olyan fájások jöttek, hogy 3-an szedtek ki a kádból, nem bírtam kijönni egyedül. Ekkor már 2 perces fájások voltak, amire utólag azt mondom, hogy az is teljesen viselhetö lett volna, csak nekem a 0 fájdalomról jött hirtelen 2 perces erösekre. Ekkor mondták, hogy most már nem lehet tovább húzni a branül berakását a kezembe (tüfobiám van, ugyh végig arról egyezkedtem, hogy minél késöbb történjen meg), és akkor hirtelen kétségbeesésembe mondtam, hogy nekem ehhez epi kell. Az orvos kb ugrott, sztem erre várt tükön ülve az utóbbi 4 órában, hogy végre beköthesse. Minden megörtént gyorsan, elvileg ilyenkor már nem lehetett volna epit adni, már nem volt szünet 2 fájás közt, úgy fogtak le, hogy tuti ne mozduljak meg véletlen a fájások alatt. Minden rendben ment, utána semmi fájdalom nem volt, a kitolásnál is csak gyenge, nem fájdalmas nyomó érzést tapasztaltam. Utólag azt mondta az orvos meg én is úgy éreztem, hogy jól döntöttünk az epivel 8 óra vajudásnál, mert utána még 4 órâba tellett mire meglett a baba és gyakorlatilag az már végig egybefüggö fájással ment. Ilyenkor már nagyon hamar ki kéne bujnia, de nálunk nem akart lejönni a baba, órákig magasan maradt. Utólag tudtam meg, hogy ilyenkor gyakorlatilag mindig császár van, de én 11 körül szóltam a szülésznönek, hogy mi lesz, meglesz ma a baba éjfél elött még?. Azért kérdezgettem, nert az napra voltam kiírva, és én végig mondogattam, hogy én tuti a kiírt napon szülök. :) 11-kor mondta a szülésznö, hogy jolvan nézzük meg, hogy mi történik, ha próbálok nyomni. Kiderült, hogy nagyon jól nyomtam és elindult kifelé a baba, így 11:45 körül természetes úton meg is született. Nagyon sportos vagyok, erös has izmokkal, azt mondták, hogy csak ennek volt köszönhetö. A doki utólag bevallotta, hogy nem hitte volna, hogy természetes módom meg tud születni ez a baba, amikor kiderült, hogy nagyon magasan van.

Szóval bekem pár perc kivételével mondhatni teljesen fájdalommentes volt. Egyedül a branül betétele fáj nagyon, amire szâmítottam a tüfobiám miatt.

2018. ápr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

50 kgos kis vékonyka vagyok.

3szor szültem minden fájdalomcsillapító nélkül.

1. Vajudás fájt de 40 perc alatt meg volt a fiam.

2. A vajudás alatti görcsök nem fájtak csak a kitolásnál.

40 percet voltam szülőszobán.

3. Elfolyt a magzatvizem így korházban vajudtam de nem nagyon fájt.

De a kitolás az fájt,de ott az agyad védekezik!

Nem nagyon érzékeled a külvilágot,és várod a fájást hogy túl legyél már rajta.

Szülések után de a varrás se a gátseb nem fájt.

3.nál 5.40kor lett meg és 8kor lent beszélgettem az udvaron a családdal.

Most várom a 4.et.remélem ez a szülés is így fog zajlani,mert azért félek természetesen.

Az epidurál hasznos dolog lehet,ha másért nem is de legalább nem fáradsz el vajudás alatt a kitolásra! :)

Nem kell túl reagálni,fáj fáj de fájnia kell hogy kapj egy nagy csodát!

2018. ápr. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Édes istenem... ilyenkor felmerül bennem ,hogy valami mutáns lehetek .. ugyanis nem készültem meghalni közben .. sőt .. fájt más már jobban is ..2 szem paracetamolt kaptam (ezt is csak azért mert előfordul nálam hátfájás kb 16éves korom óta és ilyenkor nem tudok lábra állni amíg fáj ) ezután 0 érzéstelenítéssel és plusz fájdalomcsillapító nélkül is annyit kérdeztem a dúlámtol 3 óra vajudás után ( 10 es skálán még csak 4 esre mondtam ,hogy fáj ) ,hogy ugye már csak jobb lesz ? Erre rám nevetett és közölte ,hogy sokkal jobban fog fájni (itt már uton voltunk a szülöszobára) kb 10 perc múlva kérdezték újra mennyire fáj ... akkor tartottam 5félnél de eztahogy kimondtam nem telt el 2 perc elfolyt a magzatvíz.. a toló fájások sem voltak rosszabbak ...
2018. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!