Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normálisnak tartjátok, hogy a...

Normálisnak tartjátok, hogy a pasim két héttel szülésem előtt lelép Európa másik felébe, hogy focizzon?

Figyelt kérdés

Sajnos ez nem az első eset, hogy lelépeget, az elején jól viseltem, addig hazamentem mindig, hogy ne legyek egyedül, de most, hogy azt látom, hogy könnyű szível utazgat hol erre hol arra a világban (múlt hónapban például üzletek miatt lépett le Mexikóba) kicsit aggódom, hogy nem az, akinek hittem. Nagyszükségem lenne rá, és ő utazgat, nélkülem, mert neki most amatőrfocizhatnékja van pár napig.


Nektek meddig utazott el hosszabb időre a párotok szülés előtt és meddig hagyott magatokra benneteket?


Túlparázom? Vagy ez intő jel is lehet, hogy később mássá vált?



2018. ápr. 27. 03:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%
Mióta terhes vagyok azóta max olyan messze megy hogy fél óra alatt itthon van ha kell. 37.hetben vagyok,utóbbi 2 hónapban már csak melózni megy ami 10 perc. Tavasszal kellett volna menni napokra belföldön,de megmondta hogy felejtős így majd ősszel kell mennie de az is csak 200 km és ha a baba olyan lesz akkor megyünk mi is vele
2018. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

Az én vőlegényemnek is olyan munkája van, ahol néha hetekre külföldre kell menni - plusz a hobbija miatt is van, hogy 3-4 hétre elutazik augusztusban. Idén nem is volt kérdés, hogy nem megy egyik helyre sem 6hetedik hónaptól felfelé és a baba 3-4 hónapos koráig minimum...


Na de mi ezt gyerekvállalás előtt meg is beszéltük.


Egyébként a "pasim" kifejezést nem 16 évesen használja az ember az éppen aktuális komolytalan bohózatokra, amikor kézenfogva sétálnak meg moziban csókolóznak..?

2018. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Sajnálom Kedves Kérdező! Az én párom ugyan nem utazott el, de amikor 40+2 napos terhes voltam elment a barátaival este találkozni. Nem találtam ebben semmi rosszat. Óránként hívogatott amíg le nem feküdtem aludni, hogy minden rendben van-e, rendben is volt. Majd reggel felébredek 7-kor és még nem volt itthon. Fél 9-re ért haza, mondanom se kell, hogy be volt rúgva. Amikor felkelt délután nagyon összevesztünk. Bármikor beindulhatott volna a szülés és nem lehet tudni milyen gyors lesz. Nekem gyors volt, végül 40+5 re szültem, néhány óra alatt. Tehát ha akkor indul be, amikor Ő nincs itthon kétszer is megszültem volna. Persze tudtam volna Neki szólni, de melyik kismama, orvos, szülésznő, kórház vágyik egy részeg apukára....


Van jó is a végén:). Ez majdnem 1,5 éve volt. 10 éve vagyunk együtt, elötte és utána se csinált semmi olyat, amiből arra lehet következtetni, hogy rossz irányba megy el. Rengeteget vigyáz a kislányunkra kettesben, sok terhet levesz a vállamról. Már várjuk a kistesót:).

Szerintem próbálj Vele beszélni mindenképpen!!!!!


17 hónapos anyukája és 17 hetes kismama

2018. ápr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

Kedves mindenki, itt egy eléggé szülésközeli állapotban lévő kismamáról van szó, kicsit lehetnétek kedvesebbek tisztelet a kivételnek.


Sajnos ez a társ nem társ. Sanszos, hogy csak kihasznál téged, bár ennyiből nem egyszerű ezt megítélni.


Nem tudom azt mondani, hogy túlparázod, az én páromat hónapokkal a szülés előtt már vigyáztam mint egy hímestojást, nem utaztam el sehová, végig vele voltam!

Több utat is lemondtam, hát a családomról van szó, kik lehetnének fontosabbak? A karrier? Nincs olyan munkaadó, aki ne értené ezt meg, nem kifogás a munkaügy, lehet módosítani.


És mi az, hogy hobbiból focikázik, amikor te mindjárt lebabázol? Micsoda egy gerinctelen féreg pötsch az ilyen! A saját érdekedben kívánom, hogy ne váljon bántalmazóvá...aki egy mindenórás kismamával szemben ilyenre képes, az később még rosszabb, még nemtörődömebbé lesz, nem akarlak bántani, és sikeres szülést kívánok, de már most kezdd el nézni, hogy merre van a kiút.


Mélyen elítélem ez nem férfi.

2018. ápr. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
Bocs 13as de nem erről van szó hogy valaki 1 estére lelép és bepiál. A te eseted egész más mint a kérdezőé.
2018. ápr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%
Nem is írtam, hogy ugyanaz, de azért az se volt egy úriemberu gesztus.. De szerintem azért 40+2-nél sem dicsőség elmenni bepiálni. Sajnos...
2018. ápr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Az én férjem szülés előtt 7 héttel és szülés után 8 héttel ment el utoljára/ először, mind a kettő munkahelyi dolog volt, 1-2 éjszaka. Megkérdezte, mit gondolok róla, nem akartam hátráltatni, mert tudtam, hogy számára fontos. (A családunk számára is, az anyagiak miatt...) Anyuék, anyósék a közelben, le volt beszélve, ha segítség kell, mi lesz. Sajna, nem csak a szülés a gond, nálunk a fürdőben elcsúszás volt a legnagyobb para.

Sokat elmond a kapcsolatotokról, hogy "pasimként" nevezed meg "életed társát", akiben "annyira megbízol, hogy közösen vállaljátok, hogy új életről fogtok gondoskodni". Számomra röviden ezt jelenti a családalapítás...

29/L

2018. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

"Sokat elmond a kapcsolatotokról, hogy "pasimként" nevezed meg "életed társát", akiben "annyira megbízol, hogy közösen vállaljátok, hogy új életről fogtok gondoskodni". Számomra röviden ezt jelenti a családalapítás."


Úgy van, utolsó, menj neki, ne kíméld szerencsétlent, állj rá egy szó miatt! Kívánom, hogy kerülj majd te is olyan helyzetbe mint a kérdező. A magadfajta kis nyimnyámoknak minden a valaguk alá volt téve egész életükben, mi? Ha egy csepp empátia lenne benned, akkor nem magadat fényeznéd itt, hogy hát de neked milyen szuper volt. De ne aggódj, jön még kutyára dér. Rád is.


Kérdező, ne törődj velük, ezeknek a betámadóknak nincs valami boldog életük és most maguk - ki tudja mennyire igaz - példákával akarnak itt föléd kerekedni, ha már az életben nem megy nekik.


Mindegy, hogy pasi, férfj, fiú, élettárs.

Mindegy, hogyan nevezzük.

Görény dolgot tett, és nem a kérdezőnek kell itt nekimenni, amiért a pasiját a pasijának hívja - hiszen a csaja mégiscsak nem lehet.


Sikeres szülést!

2018. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


A férjem egyébként. És nem ezen kellett volna fennakadni.


Már megjött, most már szülésig talán nem mászkál.


A többit majd átgondolom, mindenkinek ment a zöld kéz, azoknak is, akik megbántottak a gúnyolódással, mert én ilyen vagyok. Nem osztok le senkit magas lóról, csak mert nekem van férjem. Nektek is van, nekem is van. Ettől nem vagyunk többek. Mindenkinek kellemes babázásst.

2018. ápr. 29. 06:51
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
2 héttel a szülés előtt már bármikor beindulhat, és nem érne vissza a szülésre, arról nem is beszélve, hogy téged be kell vinni a kórházba, melletted kell lenni stb. Én párom sem ment el az utolsó 2 hónapban sehova, pedig lett volna dolga külföldön (nem szórakozás, hanem biznisz). A 37. héttől pedig már egy órás távolságra sem ment el. Önzőnek tartom a pasid részéről, mert az utolsó időszakban elkel otthon a segítség, kedvesség, odaffigyelés, amikor már egy cipőfűzőt is nehéz bekötni. Ugyanakkor felelősség érzete sincs, hiszen, mint írtam bármikor megindulhat a dolog, és akkor Anyut kell hívni, vagy a szomszédot, mert ő éppen focizik. Írod, hogy nagy szükséged lenne rá, hát szülés után még nagyobb lesz, amikor az egész napod szoptatásból, ringatásból áll majd... nekem mondjuk szülői segítségem nem volt egyáltalán, a párom viszont itt volt, neked lehet, hogy a szülői segítség fog átsegíteni a nehéz időszakokon.
2018. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!