Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Úgy tűnik, sos-ben ki kell...

Úgy tűnik, sos-ben ki kell műteni az összes bölcsességfogamat (3db). Pár hetem van a szülésig. Így császárral szülhetek csak a műtét után?

Figyelt kérdés
Elég komolyan hangzik: állítólag gyulladási góc mind a 3. Altatva leszek, sőt véralv. profilaxis is kell. Nőgyógyászommal még nem beszéltem. Szájsebesz viszont mondta, ő javasolni fogja a császárt.

2018. ápr. 28. 19:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

IGen, a nyomás miatt a friss seb újra elkezdhet vérezni... de nem hiszem el, hogy erre most jöttek rá, pár héttel szülés előtt.

Eddig mit csinált a doki?

2018. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp konzultálj a nődokiddal és esetleg más fogorvossal is, hogy nem lehet e húzni ezt az egészet szülés utánra.
2018. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben, ha nem fájnak, akkor szülés utánra halasztanám. Mondom ezt úgy, hogy egy bölcsességfogam begennyessedett, mikor a kicsivel voltam 27hetes terhes. Az érzéstelenítő a babánál szívritmuszavart okozott átmenetileg. Egy másik bölcsességfogam mellett pedig ciszta volt. Ahhoz nem is nyúltak szülésig,mert nem fájt.
2018. ápr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Elég hihetetlenül hangzik, hogy pár héttel a szülés előtt altatásos műtéted lesz, a fogaid miatt.
2018. ápr. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Két féle antibiotikumot is szedtem, egyik se használt semmit. Persze olyat, amit kismamáknak is lehet. Így műteni kell, mert a többi fogamra, ínyre is átmenet vagy szepszist okozhat. Örülnék, ha válaszolna a kérdésre is valaki.
2018. ápr. 29. 08:04
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan a nőgyógyászod az, aki erre a kérdésre valódi választ adhat
2018. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem rosszindulatból de nekem nem az lenne most a legnagyobb félelmem, hogy császárral kell szüljek. Ha elaltatnom egy ilyen műtéthez a baba is kapni fog belőle jócskán. Én attól rettegnék, hogy mire felébredek, már nem leszek terhes és jó esetben a szomszéd szobában ott a gyerekem.
2018. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ööö, utolsó válaszoló, ezt hogy értelmezzem? Szájsebész és anesztes lesz jelen elvileg. Egy rutinos dokinak még a 3 is 45 perc kb, az altatáshoz sem adnak annyi anyagot, nem napokra leszek kiütve. Helyi érzéktelnítéssel meg a doki ilyen "csúnya" esetet nem vállal. Én is sajnálok, de ez van, már nem tudok mit csinálni? A gyerek a másik szobában? Nyilván a fogorvos nem fog szülészt játszani, hanem hívná rohamentőt, mert a kórház 5 perc onnét. Ott meg kapásból ki lehetne venni.

Köszönöm a segítséget, nőgyógyászt még ma hívom!!!

2018. ápr. 29. 14:14
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó azt próbálta megértetni veled, hogy a gyereked élete lesz veszelyben az altatás miatt. Nagy adagot fogsz kapni, mivel a testsulyod alapján számoljak ki a dózist. Kis adagnál nem aludnál el. A nagy adag veszelyes a magzatra, nem véletlenül alkalmazzák császár eseten is csak akkor, ha nincs más lehetőség.
2018. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Ez miatt nem lesz csaszar

Seb 72 ora utan teljesen zart

Ha kakilhatsz vele akkor nyomhatsz is

Ez komplet hulye indok nagy Hasi mutetre

2018. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!