Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár előtt és után adnak/le...

Császár előtt és után adnak/lehet kérni véralvadásgátlót, ha pozitív a családi anamnézis?

Figyelt kérdés
Sajnos a nagymamámnak pont 24 évesen volt mélyvénás trombózisa a szülés után (igaz az nem császár volt), amikor anyukámat szülte. Különben is sok szív- és érrendszeri betegség volt a családban (szívinfarktus, tüdőembólia, stroke, agyérelzáródás).

2018. ápr. 29. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Úgy tudom alapból adnak
2018. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Minden mûtét után adnak, neked is fognak.
2018. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Utána automatikus a szuri - nálunk (Szeged) két hétig. Amíg bent vagy + utána szúrod magadat. Mindkét császárom után így volt. Sőt, ezek előtt volt egy laparos nőgyógyászati műtétem, azután is ugyanígy kellett.
2018. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem teljesen automatikus, legalábbis ahol én szültem, nem mindenki kapott, hanem volt egy háromskálás kockázati besorolás, és úgy dőlt el, hogy ki és mennyi ideig kell, hogy kapja. Én kaptam, mert sokat híztam és túlsúlyos lettem, de a szobatársam nem kapott egyáltalán.
2018. ápr. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%

Én nem kaptam Nyíregyházán,csak oxi injekciókat császár után. Itthon meg "megszültem" egy 1.5 tenyérnyi alvadt vérdarabot...

Szerintem ezt beszéld meg a dokiddal!!!

2018. ápr. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hol tartasz egyáltalán a terhességgel?


Mert ha trombózishajlamod van (érdemes lenne vizsgálni), lehet a szülésig se jutsz el, ugyanis vetélést, halvaszületést okozhat egy méhen belüli trombus. Sajnos barátnőmnek csak 4 vetélés után jöttek rá.


Ilyen esetben a terhesség alatt is szúrni kell, nem csak a szülés után.

És ilyen esetben aztán teljesen lényegtelen a szülés módja. Nekem hüvelyi után is 6 hétig kellett injekcióznom.

2018. ápr. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!