Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hipertóniával kezelnek, vajon...

Hipertóniával kezelnek, vajon vállalhatok így gyereket, és ha igen, tudok természetes úton szülni vagy mindenképpen császár lesz?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Magasvérnyomás-betegség (hipertónia):Akinek terhesség előtt (krónikus) hipertóniája volt, annak terhessége során nagyobb eséllyel alakulnak ki komoly szövődmények. Ezek közé tartozik a preeklampszia (a magas vérnyomás terhesség alatt kifejlődő típusa), a magas vérnyomás romlása, a magzat növekedési elmaradása, a korai lepényleválás (abrupció placentae) és a halvaszülés.


A legtöbb hipertóniás nőnek csak enyhén emelkedett (140/90 és 150/100 higanymilliméter (Hgmm) közötti) a vérnyomása, gyógyszeres kezelésre nincs szüksége. A kezelés náluk nem csökkenti a preeklampszia, a lepényleválás, a halvaszülés kockázatát, és nem javítja a magzat növekedését sem. Néhány nőt azonban kezelni kell ahhoz, hogy ne alakuljanak ki (a kórházi kezelést igénylő) még magasabb vérnyomással járó időszakok.


150/100 feletti vérnyomást vérnyomáscsökkentő gyógyszerekkel kell kezelni. Ez csökkenti az agyvérzés és a nagyon magas vérnyomás okozta más szövődmények kockázatát. Azoknak is javasolt gyógyszeres kezelés, akiknek a magas vérnyomás mellett vesebetegségük is van, ha ugyanis a vérnyomás nincs megfelelően beállítva, a vesebetegség tovább romlik.


A legtöbb vérnyomáscsökkentő szer terhességben is használható. Az angiotenzint átalakító enzim (ACE) gátlószereinek szedését azonban, különösen a terhesség utolsó két harmadában le kell állítani. Ezek ugyanis a magzatban komoly vesekárosodást okozhatnak, aminek következtében a gyermek röviddel a szülés után meghalhat.


Terhesség során gondosan ellenőrzik, hogy az asszony vérnyomása jól van-e beállítva, vesefunkciói megfelelőek-e, és a magzat növekedési üteme normális-e. Ennek ellenére sem megelőzni, sem előre jelezni nem lehet az idő előtti lepényleválást. A gyermeknek gyakran korábban kell megszületnie, hogy megelőzzék a halvaszülést vagy a magas vérnyomás anyai szövődményeit (például az agyvérzést).

2010. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a ritka kivételek egyike vagyok! Az első terhességem előtt több gyógyszert is szedtem a vérnyomásomra, és a pulzusomra éveken keresztül! De a terhesség elején abbahagytam orvosom javaslatára, hogy megnézzük mi történik, illetve ír majd olyat, amit kismamák is szedhetnek! :-) Láss csodást, a vérnyomásom egész várandósságom alatt, a szülésnél, és azóta is rendben van, gyógyszerek nélkül! (csak a védőnőnél volt magas, mert ott valamitől, főleg a súlyméréstől nagyon paráztam, pedig normál testalkatom van, de a vérnyomásmérőmet bemérettük, és otthon semmi gond nem volt!)

Azt tanácsolom Neked, konzultálj nőgyógyásszal, mert lehetnek következmények, de tudják kezelni és kordában tartani a magas vérnyomást! Egyébként terhesség alatt sajnos előfordulhat, hogy emelkedik a vérnyomás olyannál is, akinek előtte ez nem volt probléma!

Én most várom a 2. kisbabámat, meglátjuk, most is a legjobb kezelőorvos lesz a a babóca! :-)

Hajrá, csak sűrűbben ellenőriztesd magad, s nem lesz gond! :-)

2010. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

11:03-as vagyok! Még annyi, hogy simán szültem, 4400g volt a babucim! :-)

Viszont ha terhesség alatt magas a vérnyomás, általában császár a vége!

2010. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem terhesség közben lett magas a vérnyomásom,gyógyszerrel egy ideig kordában tartották,majd már úgy sem ment.37 hetet betöltöttem,befektettek,majd 1 hét múlva megcsászároztak.nem annak indult,hanem természetes szülésnek.úgy tudom,lehet szülni természetes úton,csak szülés közben folyamatosan ellenőrzik a vérnyomást és a baba szívhangját.
2010. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszerrel beállítható a vérnyomásod, akkor persze, vállalhatsz és szülhetsz is természetes úton. Ha a gyógyszerek ellenére nagy kiugrások vannak terhesen vagy szülés közben ugrik meg akkor császár.

Nekem sikerült beállítani és tartani, így szóba sem jött emiatt a császár. (végül más miatt az lett sajnos)

2010. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még csak 24 vagyok,és már kezelnek sajnos,szüleimnek is és 3 nagyszülőmnek szintén magas a vérnyomása.Tehát megvan az alap:( 3 hónapja vagyok férjnél és megfordult a fejünkben,hogy így talán nem kellene vállalnunk gyereket...Köszi a válaszokat mindenkinek!
2010. jún. 14. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:
emiatt szerintem vállalhattok babát.beszéljetek egy jó nőgyógyásszal,belgyógyásszal,vagy háziorvosotokkal szerintem megtalálnátok a megoldást.az én vérnyomásom gyógyszerrel volt 140/95,mégis végig vittem a terhességet.
2010. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség alatt lett magas, és sajna utánna is az maradt. Bele akarok vágni a második babába, mert mindenkitől azt hallottam hogy ez ma már nem akadály. Egyenlőre most minden nap futni járok, mert egy kardiológus azt javasolta, próbáljak meg sokat mozogni, hátha elhagyható a gyógyszer(nem vagyok tulsúlyos), és akkor nincs gond...

Persze ha ez nem válik be, én akkor is belevágok.

Ja, és spontán szültem gond nélkül, ha nem extrém magas a vérnyomásod, nem bevett gyakorlat a császár.

2010. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lányom születése után lett magas a vérnyomásom, most várjuk a kistesót. Szedem a gyógyszert és rendben van. Naponta ellenőrzöm magamnak.

Beszélj egy belgyógyásszal, de ez miatt nehogy ne szülj!

Sok sikert!

2010. jún. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!