Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Bajcsy kórházban császármets...

A Bajcsy kórházban császármetszés? A kisbabát a császárosok hogy és mikor kapják meg?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy aki császárral szült hogy zajlott le ott. Azt tudom, hogy 6 órát feküdni kell, addig hol van a baba?
2018. máj. 8. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Két császárom volt a Bajcsyban 2013-ban és 2015-ben.

Jó emlékeim vannak. A választott dokim külsősként szerződésben áll a kórházban. Akkor hívták, amikor felkerültem a szülőszobára, és sejteni lehetett, hogy beindult a folyamat.

A vajúdások rendben zajlottak, viszont mindkétszer sürgősségi beavatkozásra volt szükség (a fiam belekakilt a magzatvízbe, és esett a szívhang, én pedig semennyit nem tágultam, a kislányommal pedig a vajúdás második órájában szétvált az előző császáros hegem). Mindkét alkalommal gyorsan cselekedtek, a fiammal fél órán belül a műtőben volt, a lányommal a hegszétválás miatt szinte azonnal toltak a műtőbe.

A császárok rendben lezajlottak. Ami fantasztikus volt, hogy a császárok ellenére mindkétszer megkaptuk az "aranyórát". Nyilván nem azonnal, de amíg varrtak, az arcomhoz rakták a babáimat, aztán még pár percre a férjem fogta Őket, amíg engem visszatoltak a szülőszobára (külön jó volt, hogy mindkétszer a szülőszobába vittek vissza, ahol egyedül lehetünk a babánkkal és a férjemmel több órát, nem tettek ki rögtön a kórterembe). A szülőszobán pedig azonnal mellre tehettem a picijeimet. Persze, nem kelhettem föl, a férjem segített tartani a babákat, de születésük után kb. 20 perccel már mindketten szopiztak. Nekünk az aranyóra legalább 2-3 órát jelentett, addig hol szopiztak, hol aludtak. Aztán én is elaludtam, kimerült voltam a műtét után. Ekkor nyilván elvitték a babáimat, akik mélyen aludtak.

Az első felkelések durvák voltak, de a személyzet nagyon segítőkész volt...és hál'istennek kellően határozott. Lassú mozdulatokkal, de tisztálkodhattam, aztén azonnal megkaptam a babáimat, és onnantól kezdve végig velem voltak. Fárasztó volt, fájt a hegem, de semmi pénzért nem adtam volna Őket.

A második napon mindkét gyermekem nonstop cicin volt. Így mindkétszer már a harmadik napom mérhető mennyiségű tejem volt. Aztán pedig másfél évig dőlt a tej mindkétszer.

Az én esetemben mindkét császáromnál megdőlt a papírforma. Hamar beindult a tejem, nagyon gyorsan regenerálódtam, a második császárom másnapján egy pillanatra meg is feledkeztem a varrásomról, amikor az akkor 21 hónapos kisfiam szaladt hozzám a kórház folyosóján, én pedig örömömben ölbe kaptam (a férjem rohant oda, hogy átvegye tőlem, de nem lett szerencsére bajom).

A kórházban sok segítséget kaptam, a csecsemősök megtanítottak helyesen mellre tenni a fiamat, az egyik csecsemős vállán sírtam ki magam, amikor már alig álltam a fáradtságtól, annyira nem akart aludni a fiam.

Szval nekem nem volt gondom a Bajcsyval.

2018. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást! További sok boldogságot!
2018. máj. 9. 06:27
 3/3 A kérdező kommentje:
2018-ban szültem. Engem a császár után, egyből a kórteremben toltak. Ott volt a férjem is pár órát. 6 óra után felkeltettek, és estére elvitték a gyereket a csecsemősök. Reggel talán 6 körül tolták is be, és onnantól kezdve, míg hazajottunk velem volt. Csak vizsgálatokra vitték el, én meg akkor vittem csak be hozzájuk, ha fürödtem.
2021. jan. 7. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!