Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Eldobható bugyi? Milyen...

Eldobható bugyi? Milyen méret? (Bónusz kérdés lent. )

Figyelt kérdés

Kedves anyukák, a véleményetekre lennék kiváncsi. Azt tervezem eldobható bugyit viszek be a kórházba magamnak.

Viszont a mérettel nem vagyok tisztában. Egy ilyen eldobható bugyi mennyire nyúlik? Azok az anyukák akik terhesség előtt M-esek voltak, terhesség közben L-esek lettek, szülés után egyből M-eset hordtatok, vagy még maradt az L-es?


Valamint: Pelust vittetek be, vagy kapott a baba a kórháztól? És hány kis ruhát vittetek be neki?


Válaszaitokat előre is köszönöm:

Első babás 20 hetes kismama. :)



2018. máj. 11. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Igazából nekem hoztak be a kinaibol pamut bugyit, azokat ki is dobtam, kb. 300 egy darab, L-es jó lesz. Kell a babának pelust vinni, normál esetben 1-eset vegyél, lányomnak nullás kellett, ő 2600 grammal született, vittem 6 db hosszúujjú body-t és 6 rugit, ezek főleg rövidujjuak voltak.
2018. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Olyan méretű eldobható bugyit vigyél amekkorát hordasz a vége fele.Én is olyat vettem, de paráztam, hogy hú majd biztos azonnal beesik a hasam és nagy lesz..:D Hát ,azt a csalódást mikor ugyanakkora volt szülés után a hasam mint előtte...:D


Nekünk pelust 1-et adtak az esti fürdetéskor, amúgy mindenből a sajátunkat használtuk.Úgy tudom ,hogy minden kórházban más a szokás.

Babának 5 napra való ruhát vittem az pont betakart bennünket.

2018. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha még nem vettél bugyit, akkor inkább tena pantsot (vagy hasonlót) vegyél, ezerszer jobb, mint az eldobható bugyik (nem keverendő a tena fix-szel).


Egyébként a kórházat kérdezd! Nálunk adtak pelenkát, bóven eleget.

2018. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Én nem használtam eldobhatósat, sima pamut bugyikat vettem, mert úgyis szükség lesz rá a köv. 6 héten. M/L méretet vettem (terhesség előtt M-es voltam).

Ahol én szülök, oda semmit sem kell/szabad vinni a babának. Ruha kórházi, csak hazamenetelhez kell saját, textilpelust is adnak büfiztetni, és természetesen pelenkát is. A védőnő megsúgta, hogy a popsitörlőt viszont szívesen fogadják, de be kell adni a közösbe.

Hálóinget is csak kórházit lehet használni, ha "baleset" éri, adnak másikat.

2018. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én M-es méret voltam, de a terhesség alatt L-es, XL-es ruhákat hordtam. A végére 57ből 74 kg-ra híztam. L-es eldobható bugyit vettem. Jó volt a kényes napokra, bár nekem max egy hétig volt szülést követően vérzésem. 66 kg-val mentem haza a kórházból, nyári ruhákat hordtam, lengéket. Szóval nem vettem pluszban, hanem ami meg volt korábban. Felpróbáltam, jók lettek volna a normál csini, M-es ruhák is, de mivel a hasam azért nem húzódott vissza úgy ahogy szerettem volna, nem éreztem jól magam bennük. Így ilyen tunika féléket, méret nélkülieket vettem fel. Ősszel már 56 kg voltam, visszahúzódott a hasam, hordtam a korábbi kedcenceimet.


Pelust, popsitörlőt és krémet vittem, de ruhát azt adtak a kórházban. Csak arra a napra kellett mikor jöttünk haza. De ez kórházfüggő.

2018. máj. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Miért is lettem lepontozva? Mert nem vettem eldobhatós bugyit? Vagy mert nem kér a kórház pelust? Nem is értem...

4-es voltam

2018. máj. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vegyél L méretét mert azert szokott maradni még has a szülést követően(csak hogy kényelmes legyen ne szoritson)

Kórház függő hogy a kicsinek mit kell vinni.nekunk csak popsitorlot kellett vinni.ha kiirod hol fogsz szülni akkor lehet kapsz konkret valaszt evvel kapcsolatban,illetve a vedonot is megkerdezheted!

2018. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem éri meg
2018. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!