Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Székesfehérvári Kórházban a...

Székesfehérvári Kórházban a látogatók bemehetnek a csecsemős kórterembe? Véleményeket is írhattok a szülészet-csecsemő osztályról, nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés
Sziasztok, főleg azért kérdezném, mert hallottam, hogy bizonyos kórházakban a "kisebbség" miatt nem tudnak a kismamák pl. szoptatni, mert szinte kukkolják őket. 10 hét múlva szülök Fehérváron, ha esetleg van tapasztalatotok, azt is megköszönném! - mire vigyázzak, figyeljek, stb. -
2010. jún. 15. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mehetnek be, mert ott vannak a babák az anyukákkal. A folyosón lehetnek a látogatók, az ajtók viszont általába nyitva szoktak lenni, és onnét "kukkolnak" mondjuk én is kitoltam odáig a babámat, hogy megnézhessék. Nővérektől is függ, mit engednek meg, de ha látják hogy látogató van a szobában, biztos hogy kiküldik. Szerintem mindenki normálisan végzi a dolgát, dokik is, nővérek is.
2010. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajna a fehérvári kórházról eddig nem sok jót hallottam...sőt, inkább ijesztő dolgokat! Az igaz, hogy megkérhetem a szüléskor a dokimat, hogy kisebb létszámú szobába tegyen? Ezt nem tudja esetleg valaki? Köszi!
2010. jún. 16. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van fogadott dokid, esetleg szülésznőd is, akkor el szokták intézni. Nekem nem volt, 5 ágyasba kerültem, barátnőimnek igen, ők a 2 ágyasba.
2010. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én tavaly szültem a lányom. 3 ágyasban voltam, a látogatók nem jöhettek be, az ajtó nyitva volt én kitoltam az ajtóig a lányomat hogy megnézzék.

A szülészet kulturált, szépen fel van újítva az egész, a szülőágyak is szuperek / márha szupernek lehet mondani/.

Az egyik szülésznőről van egy sztorim: mikor bementünk szülni a férjemmel hajnal fél 4 volt, csengettem a szülészet ajtajánál és kijött a szülésznő torzonborz fejjel. Egyből nst-re kötöttek a vajúdóba és 20 perc elteltével közölte velem hogy beszélgessem meg magammal hogy ezek nem szülési fájdalmak, amikor mondtam hogy görcsölök, érzem a fájásokat azt mondta hogy én neki ne magyarázzam már meg. Na aztán megvizsgált az orvos, ott volt mellettem ő is és mondta az orvos hogy ebből ma még szülés lesz. Délután megszületett a kislányom, nem annál a szerencsétlen tapló szülésznőnél hanem egy nagyon kedves fiatalnál. Ha esetleg veled is történik ilyesmi ne vedd magadra, én nem foglalkoztam vele, bár tudtam hogy ha éjszakás megy is haza, úgy voltam vele, jól van hülye vagy azt mondasz amit akarsz. Szóval ezeket ne vedd a szívedre :)

Az osztályon a szobák is szépen meg vannak csinálva, én nem voltam kissebbséggel, szóval nem tudom milyen amikor a pereputty bevonul :) de ennyiből szerencse hogy nem jöhetnek be a kórterembe.

2010. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szülészet nagyon jó tényleg.

Én két ágyasba kerültem. de volt dokim és szülésznőm is.

A kórházba töltött napok nekem nagyon jól teltek.

Egyedül a kajával volt gondom, de azt a családom hordta.

A csecsemősök normálisak voltak. szobákat takarítják.

A szobába a látogatok nem mehetnek be. csak az ajtóig. odáig ki is lehet tolni a babát.


Nálunk általában csukva volt a szobaajtó, inkább a terasz ajtót nyitottuk ki, vagy az ablakot.

2010. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kétszer volt szerencsém ottszülni. A körülményekre egyébként nem lehetn panasz.

Azt nem tudom, hogy a nővérek milynek, mert valójában sosem derült ki számomra ki kicsoda. Bármikor valami problémával fordultunk hozzájuk, az pont a másik volt akire tartozott.

A csecsemősök az első gyereknél szó szerint semmiben nem segítettek, a másodiknál utolsó nap kérdezte meg, anyuka nem érek rá itt vannak a papírok fel tudja öltöztetni a babát? Mondtam neki, összedem magam eme bonyolult feladathoz, hátha menni fog. Szoptatás ellenesek, a legkisebb panaszra már mgkapod a cigányoknak nincsenek ilyen problémáik, de itt a tápszer. (ott dolgozó csecsemőorvos ismerősőm mesélte naponta 2 liter tápszer fogy, de ő sem tudja mire, mert tápszert csak orvosi utastásra adhatnak, ő meghatározottan emlékszik, hogy nem adott ilyet) Úgyhogy vigyázz, mikor bízod rájuk,ha szoptatni akarsz,mert rögtön tápszereznek. Én nem engedtem ezt, meg mérni sem. A köldökcsonk kezelését álltólag tudnom kellett volna (anyuka hát nem tudja hogy kell? - mondtam nem) Úgyhogy begennyesedett és begyulladt mire itthon a védőnő megmutatta hogyan kell. (érdekes naponta fürdették, olyankor ők is tisztitották,meg nézte naponta orvos-most már ez sem volt 2008-ban)de nem tűnt fel senkinek. Ja volt egy csecsemős, aki utálja a babákat, ezért a sírós babákat inubátorba teszi, mert onnan nem hallatszik ki a sírás, és bent üvölthetnek szegények, de valaki mintha mondta volna hogy meg is verte őket, látta az ajtóból. (de ezt inkább a legendák körébe sorolnám, bár nem lepődnék meg rajta ha kiderülne valóban)

Ja két kérdésem volt, honnan tudom, hogy fázik a baba és mindig kell e büfiztetni? És nem tudták a választ még megközelítőleg sem.

Császáros voltam, nyárközepén a kötést nem tudom mi tartotta rajtam, mert az izzadtságtól elengedte a ragasztó, át volt vérezve. Szóltam a nővérnek és mit válaszolt: Anyuka, ugye nem akarja kicseréltetni? Mondtam dehogy, holnap délelőtt már megyek haza az az egy nap már nem számít. Az orvos előtt kicsit szégyelltem a lógó, koszos, véres akármit de ha nincs csere mit lehet tenni? Illetve ha most szülnék vennék 40 Ft-ért a patikában és lecserélném magamnak.

Úgyhogy összeségében azt mondhatom nagyszerű hely, hozzá nem értő és nem törödöm emberekkel, a segítőkészség minimális jelenléte nélkül.

2010. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én 3 hónapja szültem ott, és csak dicsérni tudom. Nagyon aranyos, segítőkész volt mindenki. Bárkitől bámrit kérdzetem, rögtön kielégítő választ adtak. Volt olyan is, hogy hajnali 2-kor jutott valami az eszembe. (hülye aggodó anyuka :-) kimentem az éjszakás csecsemőshöz, és kedvesen válaszolt. Mikor látta, hogy mennyire érdekel amit mond, akkor még sok hasznos tanácsot is adott. Nem érdekelte, hogy hány óra van!

Ha szoptattam, és nem ment akkor kérés nélkül segítettek. Még akkor is amikor fürdetésre jöttek.

én hajnalban szültem. Mikor kikerültünk a szülőszobából, akkor éjszaka úgye megfigyelésen volt. Másnap éjszaka megkérdezték, hogy elvigyék e, hogy tudjak pihenni, mondtam, hogy ne. Aztán azon az éjszakán sokat sirt nagyon, és bejött az északás nővér, hogy inkább elvinné, jobb lenne nekem, akkor beleegyeztem. Az egyik szobatársam meg utolsó északára lett nagyon kimerült, és éjfélkor kivitte, hogy hadd aludjon egy kicsit, kedvesek voltak vele, nem mondták neki, hogy mit csinál majd otthon vele?? megértették.

Az én babám egyszer sem kapott tápszert! sőt, a szomszéd ágyon lévő anyukának nem akart beindulni a teje, és nem akartak neki tápszert adni, csak azt mondták, hogy próbálkozzon sokat, szinte folyamatosan. (császározták) csak cukros vizet kapott. Utolsó napra meg is indult neki a tej! Szóval nem igaz, hogy szoptatás ellenesek! Ellenkezőleg!

Én legközelebb is ott fogok szülni. Pedig nem fehérárhoz tartozom körzetileg!!

2010. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!