Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz hogy a második baba már...

Igaz hogy a második baba már sokkal könnyebben megvan?

Figyelt kérdés
A tágulásra rá a kitolásra gondolok.

2018. jún. 2. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Igen mert lélekben készülsz a nehéz részére.


Minden szülés más minden nö másképp éli meg, minden nönek más a teste.


Több történetet hallottam, hogy 10-12 órás vajúdás után 3-4x nyomtak és kint volt a baba... Filmekböl is ismert a hosszú vajúdás gyors szülés...


Na nekem 3ora vajúdás volt max, rögtön 3 perces erös fájdalmakkal kezdödött, DE a kitolási rész 1 órát tartott, végén vákummal húzták ki belölem. Ez nagyon megviselt, eleve az a tehetetlenség, hogy érzem, hogy jönne ki, de vissza csúszik...


Majd másodiknál eleve elmondtam a bábának, hogy az elsönél mi volt a nehézség. Hogy ilyen ne forduljon elö a bába nem engedett lefeküdni. Amíg csak tudtam térdeltem, majd mikor össze estem mx 5 nyomtam és kint is volt... Olyan eröket fektettem bele ami már eröm felett volt, de nem akartam, hogy órákig tartson mint az elsö babánál.

EZért is lehet könnyebb a második szülés.


DE ha valakinek 10órás vajúdása volt az elsönél a másodiknál max 1-2 órával csökken, de nem lesz 3 órás szülés belöle.

2018. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Csak gyakoribb.
2018. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem
2018. jún. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Az első szülésem iszonyat volt. Hosszú vajúdás 24 óra,hosszú kitolási szakasz.

Két hete szültem a második babát. Már a terhesség alatt beszéltem a babához. Elmondtam hogy segítsen ő is a szülésnél,hogy ne szenvedjünk sokat. Hallgattam a szülés meditációt és fejben mindig az volt hogy gyors és könnyű szülésem lesz.Hajnal Háromkor elfolyt a magzatviz egy része ,viszont fájásaim nem voltak. Reggel hétkor oxitocint kaptam aztán beindult a gépezet elkezdődtek a fájások. Nem volt erősebb mint az első szülésnél,10 órakor pedig már a karjaimban tartottam a babát. Max 4-5 nyomással kinnt volt a baba. Gátvédelemmel. Személy szerint nekem a második szülés könnyebb volt

2018. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem az első viszonylag hamar meglett. Reggel 8-kor elkezdődtek a fájások,

1 órakor burok repesztés,

és negyed 3-ra már kint volt.

4 nyomásra sikerült, ő is meg akart már születni 40+5 napon.


Kb. 5 óra alatt le tudtam az egészet.

Azért is gondolkodom a dolgon vagyon könnyebb lesz e?

2018. jún. 2. 15:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a masodik volt hosszabb, es fajdalmasabb is. Ezt nem lehet igy leszogezni hogy a masodik vagy x-dik szules konnyebb vagy gyorsabb. Egyeni.
2018. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 2. szülés 1 órával rövidebb volt, de sokkal nehezebb! Ugyanúgy 3 ujjnyira tágultan mentem be a kórházba, de amíg az elsőnél rendesen ment a kitolás (eltekintve attól, hogy mikor már majdnem kint volt a feje elmúltak a tolófájások és nem engedték, hogy nyomjak amíg nem érzem újra..), addig a másodikkal nagyon nehéz volt ez a rész is, nem tudtam kontrollálni az egészet
2018. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mondket szulesem reggel 9-kor kezdodott, a nagy fiam este fel 8 utan szuletett, a pici fel 4 utan. Az elsonel a kitolas nem fajt, 5 nyomasra kint volt, de nagyon lassan tagultam, a masodinknal gyorsan tagultam, nagyon fajt a kitolas, bar ott is gyors volt. Osszessegeben a masodik fajdalmasabb, de konyebb volt, mar tudtam, hogy mire szamitsak, sokkal jobban eltem meg, pedig rettegtem tole.
2018. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
legtöbb szülésnél a 2.babánál 4-5 nyomás és 2-3-4-5-6-7-8 óra a szülés vagy kevesebb.ritkáknak hosszab az elsőhőz képest
2019. jún. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már túl vagyok rajta :D

A vajúdás ugyan annyi volt: reggel 8-tól negyed 3-ig, és 3 Nyomás volt.

(3860g, 54cm)

2019. jún. 21. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!