Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek, pánikolok a szülés...

Rettegek, pánikolok a szülés gondolatától? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

22 hetes terhes vagyok és ha a szülésre gondolok, nagyon félek, főleg a fájdalomtól, meg hogy ne legyen semmi bajunk.

Volt valaki aki ennyire félt és végül jó élmény volt neki?

Hogy lehet leküzdeni a félelmet? :(


2018. jún. 7. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Én zokogtam hogy nem akarok szülni,mert annyira féltem.

De ugye a gyerek nem marad bent. :D

Aztan elfolyt a magzatvíz menstruációs görcsnél kicsit volt erősebb a fájdalom.és kitolási szalasz 10 perc volt.

Mindenki fél de mikor elindul akkor mar úgy leszel vele hogy minél hamarabb legyél túl rajta.

A fájásokra úgy gondolj hogy minden egyes fájás közelebb visz a babádhoz! Sokat segít.

Baj meg nem lesz.ott mindenki rád és a babádra fog figyelni!

Boldog babavárást,könnyü szülést!

2018. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Hidd el a várandóság végén már inkább azt fogod kívánni,hogy szülessen végre meg. ☺ Ne görcsölj rá engedd el a félelmet,mert így is úgy is megtörténik. Inkább élvezd ki a pillanatot pihenj sokat amég teheted ☺ Ja és ne olvass rémisztő szüléstörténeteket,mert korant sem biztos,hogy részed lesz ilyenben és még jobban stresszeled magad. Valahogy csak lesz bent nem marad fájni fáj nem kicsit,de megéri. Az egyetlen fájdalom,aminek van értelme. ☺ Könnyű szülést
2018. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Én is nagyon féltem, de valamennyire az nyugtatott meg, hogy bíztam az orvosomban, és arra gondoltam, hogy nem egyedül kell megbirkóznom a teendőkkel, hanem ott lesz, hogy segítsen.
2018. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást, gondolom mindenki fél valamennyire.

Es aki félt, olyan volt amilyenre számított?

Én a legborzasztóbb fájdalomra, elviselhetetlenseégre, ájulásra számítok. Meg félek hogy hisztizni fogok 😣

2018. jún. 7. 17:01
 5/10 Tubarózsa ***** válasza:
64%

Én is féltem, nem kicsit, rettegtem stb. Császártól még jobban féltem. A fájsalomtol is elképzelni nem tudtam milyen lesz, soha semmi komolyabb bajom nem volt. Se csont törés, se vesegörcs se semmi a mensesre az elmult 15evben kb 5x kellett nospat bevenem.... Igyekeztem nem is foglalkozni vele a gyerek igy vagy ugy, de kijön...

Végül fájásokkal indult és 3ora alatt megszültett a fiam. Egy gyors és könnyű szülés volt. Fájt fájt, de simán kibirható volt. Fájdalomcsillapitot nem kaptam (nem is akartam, de idő se volt rá, mire kórházba értem 4ujjnyira nyitva voltam)

27N

2018. jún. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tubarózsa ***** válasza:
100%
A hisztitől pont nem féltem, de elég hisztis voltam eleinte, kapkodtam a levegőt. Szülésznő többször rám szólt, végén a férjemnek mondta h szóljon rám ne kapkodjam a levegőt. De nagyon jó szülés volt, nagyon rendes, korrekt volt a doki es a szülésznő is. (Ügyeletesnel szültem, nem volt fogadott dokim/szulesznom)
2018. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én is 22 hetes terhes vagyok, ugyan abban a cipőben kárunk :D
2018. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Én ugyanígy voltam, ezért kértem császárt, ami pikk-pakk volt. :-)
2018. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos volt olyan „betegségem”( mai napig nem tudják az okát ,pedig rengeteg időt voltam kórházban) amit az orvosok szülési fájásoknak hittek mindaddig míg tesztet nem csináltak ugyanis ez nem igy volt . Szimpla hátfájásnak indult majd annyira elfajult ,hogy gyógyszer nélkül nem tudtam lábra állni . Nagyon régóta nem jelentkezett a tornának,úszásnak, gyogyszernek hála .. Azt mondták arra a fájdalomra készüljek .. Nem estem pánikba egy percre sem .. Volt aki azt mondta lefogom átkozni a párom , könyörögni fogok,hogy végre kint legyen .. Na hát azt kell mondanom ,hogy akkor nekik nem fájt még valami igazán . Indított szülés volt.este 10 kor kezdődtek a fájások .. éjfél felé már nem tudtam lábra állni . Fájdalmat ugyan nem éreztem olyan erősnek viszont a lábaim nem tudtam mozditani . Itt szükség volt gyógyszerre ,hogy járni tudjak .. Ezután minden ment tovább .. Annyira megijedtem ,hogy visszajött ez a „tünet” ,hogy valami gond lesz .. de kár volt ... A pici viszonylag hamar meglett .. Egy hangom nem volt,sőt még viccelödtünk is .. Szoval egy percig nem biztos,hogy te olyan rossznak fogod megélni mint más :)
2018. jún. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki fel ,de en is a vegen mar annyira szenvedtem ,h imadkoztam h mar vegre szuljek.Amikor ott vagy csak az erdekel ,h minden oke legyen,en is olyan hulye dolgoktol feltem ,h jajj latnak mesztelen meg stb,aztan ott mindegy volt csak haladjuk ,12 ora utan meglett az en eletem,aki most 4 hetes es itt alszik mellettem. :))))
2018. jún. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!