Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kb 2 hét múlva fogok szülni....

Kb 2 hét múlva fogok szülni. Eddig nem féltem, de pár napja, mintha kicseréltek volna, egyszerűen RETTEGEK. Mostanra már a szülés gondolatától is pánikba esek. Nagyon félek! Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Az csak hab a tortán, hogy a baba apja sem lesz velem bent. De amúgy semmi sem történt, ami miatt félnem kellene, nem tudom, mi van velem.
2010. ápr. 7. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ne pánikolj:D Én kifejezetten izgalommal vártam az eseményeket , és arra gondoltam pár nyomás és kint lesz a picim. 15 órát vajúdtam, ilyen gátvédelem meg ilyesmi nyista, mert a baba beakadt....(hála az égnek nem lett baj) . Mégis bármikor újra teherbeesnék. Lehet hogy a szülés előtt én is berezelnék picit, de hidd el, amint a kezeid közé veszed azt a csöpp kis testet, azt mondod majd, hogy mindenért kárpótol téged!:))
2010. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így jön ki rajtad az izgalom. Ilyenkor próbálj arra gondolni, hogy már többezer éve minden anya végigmegy ezen, és a sötét középkort leszámítva, amikor nem volt megfelelő orvosi ellátás, mindenki szerencsésen túl is éli. (Persze, vannak kivételes, tragikus esetek, de ez manapság annyira ritka, hogy számításba sem kell venni.) Azt nem mondom, hogy a vajúdás és a szülés egy vidám délutáni program, de túl leszel rajta, kb. három hét múlva már semmire nem fogsz emlékezni a fájdalmas részéből, és azt fogod mondani, hogy minden másodperc megérte. Hidd el, ezzel mindenki így van. (:
2010. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Én is ilyenekre gondolok, hogy hányan túlélték már, meg hogy a babám majd mindenért kárpótol, de sajnos ezt a megmagyarázhatatlan rettegést nem tudom legyőzni magamban :( Nem is értem, mi ütött belém. Szerintem megbolondultam, így a végére.
2010. ápr. 7. 17:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
soha egy percig sem féltem a szüléstől. a fájdalomtól kicsit paráztam, hogy miként fogom bírni, de ennyi. végig pozitívan álltam a dologhoz, alig vártam. "szerencsére" a fiam hamarabb jött így nem volt időm rá stresszelni, hirtelen, gyorsan zajlottak az dolgok, mire észbe kaptam már a hasamon pihent a gyönyörű egészséges babám :) Alig várom hogy megint átélhessem :)
2010. ápr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy tulajdonképpen nem tudom, hogy mitől félek. Sok mindenen túl vagyok már az életben, de ez most valahogy más. Valami zsigeri rettegés :(
2010. ápr. 7. 17:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyu!Én a szülőszobában közöltem az orvosommal,hogy most azonnal csináljon valamit,csináljuk vissza az egészet,mert amúgy én erre nem is értem meg...meg talán a fene tudja miket hordtam össze.Persze Ő csak bőszen bólogatott és mosolygott:)Amikor pedig méhszájat nézett,mondtam,hogy soha nem lesz felesége ha így nyúl egy nőhőz;D

Utólag tiszta égő amiket mondtam.De amit most érzel teljesen természetes.Az ismeretlentől félsz,attól,hogy végül is nem is tudod mi vár rád.Én legalább is utólag tudom,hogy ettől féltem.Szerencsés vagy,hogy csak most pánikolsz.Rám ez kb.már a 30.héten rámtört.És jól mondod...a pici mindenért kárpótól!Én 14órát vajúdtam és a végén császároztak,mégis,ha azt mondanák,most kezdjem el újból,már rohannék is,mert megéri!Nem írom hogy nyugi stb.mert nem fogsz megnyugodni:) Inkább kitartást és sok boldogságot kívánok a picivel!Ügyes leszel és hamarosan a karodban lesz a babád:)))))és egy kicsit irigyellek is,mert egy igazi csoda előtt állsz!

2010. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is így volt a terhesség végére, csak arra tudtam gondolni, hogy mi lesz, nagyon féltem, ráadásul szülés előtt egy héttel be is kellett feküdnöm a kórházba mert sok volt rajtam a víz. A kislányom végül 4 nappal hamarabb jött, 6 óra alatt lett meg. Anyukám volt benn mellettem, a férjem a folyosón izgulta végig, én a szülőágyon mérgelődtem, hogy miért ilyen tutyi mutyi, hogy nem mer bejönni, fűt fát összehordta, de éppen, egészségesen megszületett a kislányom és nekem minden fájdalmam elszállt amikor a karomba adták. Most így visszagondolva jobb is, hogy a férjem nem jött be ez nem neki való látvány, ha elfogadsz tőlem egy tanácsot és ha van rá lehetőséged hívd be anyukádat, vagy egy barátnődet sokat fog segíteni. Nekem mindennél többet ért, hogy anyukám ott volt. 2 hét már nem sok idő, próbálj egy kicsit megnyugodni, a babának ki kell jönni, innen már nincs visszaút, és baj sem lesz.

Könnyű, gyors szülést kívánok,

8 hós kislány anyucija:)

2010. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
jajj de jót nevettem ezen a 21:19es hozzászólón :) "Ha így nyúl egy nőhöz"...:) Bocsi az offért, de köszi!!
2010. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 hetes vagyok, a másodikat várom, az első császáros volt, úgyhogy én is újdonság előtt állok.

Én is félek, mostanában egyre inkább ez foglalkoztat, de inkább a fájdalomtól félek (elég derékfájós a terhességem, ez még rátesz egy lapáttal...). Úgy vettem észre, hogy a mostani terhességemnél nehezebben viselem a fájdalmat, ezért tartok a dologtól. Meg hát ismeretlen, azt sem tudom mi lesz.

Nekem is anyum fog bejönni, férjem meg kint fog izgulni, ahogy ismerem, jobb is lesz neki kint...:)

Úgyhogy nem vagy ezzel egyedül, én mondjuk "még" nem rettegek, de sokat foglalkoztat a dolog, főleg, hogy úgy néz ki,akár meglehet természetes úton is.

Kitartást, remélem minden rendben lesz veled.

33 hetes kismama

2010. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva voltam. Nyolc hónapig féltem, és a végén már úgy voltam vele, hogy visszacsinálni nem lehet, és más is túlélte. És persze már nagyon szerettem vona látni az én angyalkámat.

Túlleszel rajta, ne izgulj. Utánna (legalábbis én így éreztem) hamar "elfelejted", és a baba lesz a lényeg.

2010. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!