Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Babát várok, normális dolog,...

Babát várok, normális dolog, hogy halálfélelmem van a szülés gondolatától? Ez minden Kismamánál így van?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon félsz az ismeretlentől,szinte már pánikolsz.Próbálj megnyugodni,mélyeket lélegezni.Nem lesz semmi baj.Születik egy picur,akit imádni fogsz.Nekem sokszor van halálfélelmem,nagyon nehéz okosnak lenni.
2009. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem szabad félned.

Szerintem eddig minden nö tulélte a szülést.

Elöbb vagy utobb ki kell valahol bujjon a kisbabàd!

Ma màr van annyi féle fàjdalomcsillapito modszer.

Igaz nem hazudok,akkor is fàjni fog,de megéri!

Ha valakid bennt lesz a szülésnél,az még több kitartàst fog adni.Mindenki fél a szüléstöl,de hidd el,hogy tul fogod élni!

Én elsö babàmat természetes uton 4 orahossza alatt hoztam a vilägra.És még a szülöàgyon is azt gondoltam:meghalok a fàjdalomtol,aztàn egyszercsak vége lett a fàjdalomnak.

A babàt meg ha megpillantod,azonnal elfelejtessz minden fàjdalmadat.

Könnyü szülést!

2009. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 vav22 ***** válasza:
Velem szintén így van. De én nem foglakozom vele, így védekezek valahogy ellene. Mindenkinek azt mondom, hogy nem félek a szüléstől. Ez nem igaz, csak ha ezen rágom magam akkor is ugyanaz lesz a vége, hiszen az a baba egyszer ki fog jönni (szerencsére :D) . Én max. annyit mondtam eddig akárkinek is, hogy csak a komplikációktól félek. Ha azt mondanám, hogy halálfélelmem van félek kinevetnének. Egy mód van rá, hogy ne stresszeljem át a terhességem, egyszerűen nem foglalkoztam a gondolattal, nem hagytam magam ilyeneken agyalni... Most a 35. hétben vagyok már.
2009. jún. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem , egyáltalán nem normális. Érdemes lenne beszélned egy pszichológussal. Esetleg eg ydúlával, vagy bábával. Könnyebben is szülnél aztán. Van valami a családodban, amiről nem beszéltek? Halott testvér, szülésbe halt dédmama, ilyesmi?
2009. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia,

Én két hete szültem és hogy ne féljek előtte próbáltam nem is belegondolni, hogy mi vár ránk. Igaz, eléggé fájt, de a halálos fájdalmat azért még nem érte el. Pedig nekem jó sokáig tartott, 16 óráig szültem, szóval nem mondhatom, hogy könnyű szülés volt. De az, hogy belehalok a fájdalomba, az azért nem jutott közben az eszembe. Félúton arra gondoltam, hogy az eda azért nem hülyeség és ha most megkérdeznék, akkor biztos kérném. de ebben a kórházban nem adnak,szóval nem kérdezték meg. de eltelt az a pár óra és a gyönörű kislányom kárpótol mindenért :)

Igazából ha már elindul, akkor úgysincs visszaút, szóval ne gondolkozz sokat ezen, inkább foglald el magad valamivel...

2009. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól félsz, hogy meghalsz szülés közben? Van valami komplikációd? Ismertél valakit, aki meghalt? Hogyan jut eszedbe a halál gondolata? Mesélt valaki (nyád) kellemetlen szülési élményről?


Legtöbben több gyereket is szülünk, és sose halunk bele egyikbe sem. repülni is veszélyes, meg autózni is. Miért pont a szülésbe halnál bele? Pláne ha kórházba mégy! Azért mégy oda, ha bármi gond van, legyen segítséged.


Van valami rossz élményed?

2009. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is féltem nagyon.De úgy készültem rá,hogy fájni fog,fájt is.Ehhez nincs hasonló érzés,de mindig azt mondogattam magamnak,hogy jó helyen leszek jó kezekben.Nekem ez segített,meg kell értetni magaddal,hogy igen fájni fog, de túl leszek rajta.És amikor meglátod,hidd el már semmi nem fáj!!!
2009. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az természetes, hogy félsz,de halálfélelmed ne legyen, nyugodj meg. Előre kár félni,akkor meg nem lesz rá időd.

Fogadj fel szülésznőt, ő el fog mindent mondani, és megnyugszol. Az wóember az ismeretlentől fél a legjobban. Fáj,de mindenki túléli.

2009. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Születés és halál együtt járnak.

Olvasd el ezt:

[link]

2009. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szia! nekem is nagy félelmeim vannak pedig már 38 hetes vagyok és a mai napig a vérvételtöl is elájulok, levernek a vizek!!!
2009. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!