Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Él a szabad orvos-kórházválasz...

Él a szabad orvos-kórházválasztás joga? Röviden lent

Figyelt kérdés
Feleségem fogadott orvost akar, aki vezényli a szülést. Területileg is ahhoz a kórházhoz tartozunk, ahol a doki van. Viszont félúton most lakcímünk (neki állandó) megváltozik. Tartózkodási létesítését most ne nézzük. Ahol papíron leszünk, az már más kórház. Ettől függetlenül szülhet a doki helyén és a dokinál vagy minden borul? Szülés várható időpontjában amúgy pont legelső ,mostani korhaz lesz közelebb helyileg, szülőknél leszünk.
2018. jún. 10. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ha fogad orvost ott szülhet ahol a doki van, majd a doki beleírja a kiskönyvébe hova kell vinni ha úgy alakul hogy mentővel mentek.
2018. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Szülhet ott. Én másik megyében szültem fogadott orvossal. De ha mentőt kell hívni, akkor az a legközelebbi kórházba fogja vinni, fogadott orvos ide vagy oda. Ha koraszülés, akkor pedig a legközelebbi pic-cel rendelkező kórházba.
2018. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mehettek oda, ahol az orvos van. De ha mentőt hívtok, az köteles a legközelebbi kórházba vinni, hiába van másol orvosa.
2018. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen!
2018. jún. 10. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Én is másik kórházban szültem mint ahová tartozom, az orvosom is ès 2 mentős ismerősöm is azt mondta, hogy ha mentővel megyek oda fognak vinni ahol az orvosom van
2018. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Utolsohoz annyit, hogy ez így van, csak kell a dokitol vmi papír. Tesóméknak nem volt, be vitték a közeli kórházba, ott megvizsgált, mondták van még idő és fel vitték Pestre ahol a doki ja volt. ami tőlük 40km.de ha lett volna a papír a dokitol akkor egyből Pestre viszik.
2018. jún. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Az esetem hasonló.

Területileg nem illetékes kórházban fogok szülni.

Így választottam szábdékosan nőgyógyászt, mert az illetékes kórháztól félek.


Viszont ha mentő visz a lakhelyemről, akkor az illetékes intézménybe szállítanak, onnan. Továbbirányíthatnak, ha indokolt, ami nem az, hogy hol van a az orvosom.


A lakhely ebből a szempontból lényegtelen( illetékes kórház 25 km, választott kórházam 58km)


Befogadó kell, ami figadott orvos esetén adott

2018. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Fogadott
2018. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek! :)
2018. jún. 20. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!