Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen kórházakat javasoltok...

Anneee25 kérdése:

Milyen kórházakat javasoltok Budapesten, ahol van Epidurális érzéstelenítés? (és adnak is? ) Ha szimpatikus egy kórház, de nincs fogadott orvosom, attól szülhetek ott?

Figyelt kérdés
A Szent Imre Kórházban szerettem volna szülni, de kiderült, hogy könyörgésre se adnak.... Még jó,hogy idejében tudtam meg!

2016. jan. 12. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:

A Bajcsyban adnak, fent is van a honlapukon:)

Szabad orvosválasztás van, ott szülsz, ahol akarsz. De az epiduralhoz kell valamilyen vizsgálat, nézz utána, és végeztesd el + a Bajcsyban nyilatkozatot kell aláírni:)

2016. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a második részére tudok érdemben válaszolni.Elvileg mindenki ott szül,ahova körzetileg tartozik.Ha van fogadott doki,akkor szülhetsz ott,ahol ő vezet le szüléseket.Ha nincs,akkor még meg lehet azt játszani,hogy ha megindul a szülés,akkor beesel a választott kórházadba.Ha már eléggé előre haladott állapotban vagy,nagy valószínűséggel nem hajtanak el.
2016. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló kérdésemre nekem is a Szent Imrét ajánlották, de én is pont ettől tartok, hogy elméletben hiába az van, hogy adnak, ha gyakorlatban meg nem.

Nem tudom melyik kórházban történt, de olvastam olyat valamelyik fórumon, hogy mikor kért az anyuka nem kapott, mert még várni kellett valamire(valakire, aki beadja?), aztán utána mikor újra szóba hozta meg már nem adtak, mert mindjárt vége, annyira előrehaladott állapotban van, hogy már bírja ki...Ez annyira aljas húzás egy ilyen kiszolgáltatott állapotban lévő emberrel szemben.

Ezt szeretném elkerülni én is, úgyhogy követném a kérdést, mert szeretném, ha nem lennék átvágva ilyen téren sem.

2016. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy kórházban csak akkor szülhetsz,ha 1. területileg odatartozol, 2. onnan van fogadott doki.

SOTE I-en adnak EDA-t.

2016. jan. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Es a fogadott doki az mindenképpen a zsebbe csúsztatott 100-200 ezret jelenti vagy van ennek hivatalos módja is?
2016. jan. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van hivatalos módja: elkezdtem járni a kórházhoz tartozó rendelőintézetbe terhesgondozásra, onnan a nagyobb vizsgálatokra, mint az ultrahangok vagy a kombinált teszt, a választott kórházba küldtek. Minden ott zajlott, ott voltak a papírjaim, betegkartonom. Végül a 20. hét környékén fel is fogadtam hálapénzért azt az orvost, akit választottam, de ügyeletesnél is szülhettem volna ugyanott.
2016. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha saját lábadon sétálsz be akkor bármelyik kórházba mehetsz. Én a Szent Imrébe megyek, nem oda tartozom, nincs fogadott orvosom, bár az utolsó trimeszter gondozását egy Szent Imrés doki csinálta a magánrendelésén és ő mondta, hogy mehetek nyugodtan.
2016. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én területileg nem tartozok a szent imrébe,de első szülésnél olyan dokit kértem fel aki ott szokott ügyeletet vállalni,cserébe levezetheti ott a szüléseit,a doki rendel magánba pesten,de sztk alapon érden is. Második terhességem alatt ugyanez a doki,vizsgált,felügyelt,de a szülés pont akkor indult be mikor ő külföldön volt,így ügyeletesnél szültem szintén a szent imrébe és nem zavart el senki,pedig a doki nem adott át senkinek. Ahogy irták feljebb ha olyan állapotban vagy,hogy bármelyik pillanatban szülhetsz akkor tuti nem küldenek el,de ha az elején mész be vagy hazaküldenek vagy a területi kórházba.

Harmadik picurt várjuk és én most is a szent imrére szavazok,ha indokolt ugyis kapsz.

2016. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!