Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Péterfy Sándor utcai kórház...

Péterfy Sándor utcai kórház szülészetéről friss vélemények?

Figyelt kérdés
Keresgéltem vélemények után, de eddig 2013-as volt a legfrissebb. Mostanában szült ott valaki? Tapasztalatok? Orvosok, szülésznők?

2016. jan. 2. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőm szült ott 2 hónapja. Programozott császárral egy gyerekkori csípőműtét miatt. Fogadott orvosa volt, aki egyébként ott is dolgozik. Családi (ott alapítványi) szobában voltak a férjével, ott te döntöd el, hogy mennyit adsz érte, egy üres csekket kapott a végén. Ő 3 éjszakáért 30.000-et gondolt, mert az egy hostel ára, és szerinte kb. a szolgáltatás olyan volt.


Tiszta, normális mosdó, kedves csecsemősök, kedves orvos volt. A bőrérintést ott fontosnak tartják, így a császár után egyből a mellkasára tették a gyereket, és a férje mellkasára is. Együtt is alhattak a picivel, de választhatták azt is, hogy vigyék ki, vagy tegyék saját ágyba a picit.


Szoptatáspárti a kórház, úgy érezte, de nem erőltetik rád, csak ajánlanak neked technikákat. Ha valaki tápszert kért, adtak neki, nem alázták meg miatta és nem forgatták a szemüket.


Ő nagyon elégedett volt. Azt mondta, tetszett neki, hogy nem zsebbe pénzcsúsztatás volt, hanem csekken lehetett a szobáért fizetni és a dokija is adott számlát.


30 éves lány a bnőm.

2016. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Esetleg arról van infód, hogy a gyermekágyas rész mennyire biztonságos? Pár éve elég egyöntetűen azt volt a vélemény, hogy gyakoriak a lopások, és nem ellenőrzik nagyon, hogy ki jár be a szobákba.
2016. jan. 2. 11:53
 3/9 A kérdező kommentje:

"Családi (ott alapítványi) szobában voltak a férjével"


Ezt úgy érted, hogy a férje is bent alhatott?

2016. jan. 2. 11:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Novemberben szültem a Péterfyben. Az alapítványi szobák tiszták, benne a zuhany, a wc. A nem alapítványi szobákhoz kint a folyosón van a wc, amely állapota kritikán aluli.


A csecsemősök nagyon rendesek voltak.


A férj látogatási időben lehet bent.

2016. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3: persze, igen. a férje is vele lakott. a barátnőm nem is ment volna másként, ahogyan én sem tenném és nem is teszem (én máshol szülök, szintén családi szobával)
2016. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5-ös: Nem tudom, hogy a barátnőd hogyan tudta a férj bentlakását elintézni. (Vagy protekciója volt vagy épp nagyon kevesen lehettek a gyermekágyas osztályon, és ezért kivételt tettek.)


Ugyanis voltunk a kórházban érdeklődi, és közvetlenül egy szülésznőtől hallottuk, hogy - bár nagy igény lenne rá - nincs náluk lehetőség a kísérő bentalvására.


Amit személyesen láttunk, hallottunk, tapasztaltunk:


A szülésznő, akivel beszéltük (sajnos nem emlékszem a nevére) nagyon kedves volt, és amint tehette, időt szakított ránk, körbevezetett. A szülőszobák nem túl nagyok, de barátságosak, jól felszereltnek tűntek. Látszott, hogy rendben vannak tartva. (Minden további nélkül szülnék bennük.)


A gyermekágyas részt sajnos nem tudtuk megnézni, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni. A mosdókról azt mondták, hogy gyakran felújítják, de gyorsan le is használódnak, mert a használóik nem vigyáznak rá. :(


Csak a folyosó végén lévő vécét láttam saját szememmel, és az nem volt túl biztató.


Az orvosok és egyéb dolgozók viselkedése a szülő nőkkel és családtagokkal szemben - amennyire megfigyelhettük - nagyon szimpatikus volt.

2016. jan. 27. 10:16
 7/9 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszoló vagyok.


Nem volt fogadott orvosom. Az ügyeletes nagyon jópofa volt, nem éreztem hátrányát, hogy nem fogadtam fel senkit. A szülésznő is tette korrektül a dolgát.


A látogatási időt betartatják, a hozzátartozókat kiküldik a látogatási időn túl (így a férjeket is).


A nem alapítványi szobákban csak hűtő van, az alapítványiakban a zuhanyzón, wc-n kívül még mikro is. A kinti wc nagyon pocsék állapotú, és ami kínos, hogy éjjelre zárják a folyosó ajtaját, amihez összesen három kulcs van. Ez a kulcs nyitja a kinti zuhanyzót is. Míg ott voltam, többször előfordult, hogy a kulcsokat keresték, melyek könnyen eltűntek: véletlenül valaki bevitte magával a szobájába, lement a büfébe stb. Szóval a benti wc/zuhany miatt éri meg leginkább az alapítványi szoba. Meg persze nem mindegy, hogy szülés után hány métert gyalogolsz pluszban. (Pláne esetleg császár után.)


A csecsemős nővérek nekem nagyon szimpatikusak voltak: ha kérdeztem valamit, segítettek, elmagyarázták, a babákkal nagyon szépen bántak.


A kórház valóban szoptatáspárti, van szoptatási tanácsadójuk is, aki végigjárja a frissen szülteket, segít nekik: mutat technikákat, ezt jól mondta az első válaszadó.


Az viszont nem úgy van, hogy csak úgy bemondásra osztogatnák a tápszert. Ha szükség van pótlásra, akkor szoptatás után adnak tápszert a csecsemőnek, de elsődlegesen a szoptatást kell megpróbálni.

2016. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy a barátnőd hogyan tudta a férj bentlakását elintézni. (Vagy protekciója volt vagy épp nagyon kevesen lehettek a gyermekágyas osztályon, és ezért kivételt tettek.)"


rákérdeztem neked, a fogadott orvosa ott orvos, nem tudom, hogy ez számít-e "protekciónak", de a férje benn tudott vele lenni.:) az is lehet, hogy kevesen voltak, azt nem tudom.

2016. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még annyit pontosítanék, hogy nem "együtt is alhattak a picivel", hanem alap, hogy a csecsemő az anyával tölti az időt. Ha valamiért nagyon muszáj, akkor a csecsemősök vigyáznak kis ideig a babára, de 'csak úgy', indok nélkül nem lehet lepasszolni a csecsemősöknek.


Egy kérdés: a szóban forgó barátnőt nem Áginak hívják véletlenül?

2016. febr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!