Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hormonok okozhatják, hogy van...

Hormonok okozhatják, hogy van akinek nem indul be a szülés?

Figyelt kérdés
Pénteken 41+4 naposan indítanak. 4200 gramm a gyerek becsült súlya már a genetikus szerint is .Én meg nagyon nagyon apró vagyok .A terhesség egészen biztos,hogy nincs elszámolva. Picit csalódott vagyok. Annyira akartam ,hogy magától természetesen szüljek de nem jött össze most sem. Az első gyerekem is indítani kellett .Nála már a szívhang zuhant be csúnyán ,amúgy ő is 4kg felett volt . Akkor is az volt ami most .Vannak fájások erősek,csak éppen elmúlnak pár óra után és az istennek nem puhul a méhszáj... valami hormonzavar ??? Vagy mi lehet? Lelkileg nehéz ez bedolgozni .Az orvosom is türelmes volt de már én sem akartam tovább húzni a méretek és az előzmények miatt . Próbáltunk mi mindent .Szex ,malnalevel tea ,séta,lépcső stb stb semmi de semmi nem hat. Csak erős jósló fájások aztán annyi. Rengeteget olvastam anno és most is a csodaszép percre beálló fájásokról amik rendszeresek és robognak velük a kórházba. Nekem meg ez nem adatott meg .Picit selejtesnek érzem magam .Miért van,hogy van akinek nem indul be a szülés? Igazságtalan 😐

2018. jún. 20. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Másnak meg össze se jön a gyerek, na az az igazságtalan. Tökmindegy, milyen lyukon jön ki, csak mindenki maradjon ép a végére is, nem?


Egyébként igen, van olyan, hogy valakinek nem jönnek a fájások, nem tágul, nem fér ki a baba a medencén, stb. Mielőtt rutin lett a császármetszés, rengeteg nő és baba halt bele a szülésbe ilyen okból kifolyólag.


Nem kell ezen keseregni, meg feldolgozni, ez van, pont. Örülni kell, hogy ezek ELLENÉRE egészségesen távozhattok a babáddal a kórházból, mert van biztonságos megoldás. Ilyen oldalról próbáld megközelíteni.

2018. jún. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem méhnyak elégtelenségem van. Nem tartja meg a terhességet. Már a 16-17. héten kinyílok. Így haltak meg az ikreink. Most is épp sikerült megmenteni a kislányunkat egy műtéttel. Több, mint 5 hónapig feküdtem fejjel lefelé megdöntve, hogy megmaradjon, miközben a többi kismama megélhette élete legszebb pillanatait, én csak rettegtem, nehogy elveszítsük őt is... Eleve 7 évet vártunk rá. Más meg nem vigyáz magára, és csak úgy potyogtatja a gyerekeket... Na, ez az igazságtalan!

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, van ennél rosszabb is. Én szívesen cserélnék veled!

Amikor a szülésről kérdeznek, mindig azt szoktam mondani, hogy tőlem az orromon keresztül is kivehetik, csak ő legyen rendben! A többi nem érdekel.

2018. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Örülj, hogy ha itt az ideje, ki tudják belőled szedni, és mindketten hazamehettek egészségesen!
2018. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

First world problems...

Nekem is indítani kellett de valahogy nem éltem meg tragédiaként tekintve hogy a kislányomat egészségesen a kezemben tartani volt a legfontosabb. Az pedig hogy milyen úton módon kellett erre a világra imádkozni pont nem a legfontosabb.

2018. jún. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Na, nekem még jóslóm se volt, képzeld. Én is pipa voltam. Másnak olyan könnyen megy. Én meg túl hordtam, indítottak, de oxival se volt még csak fájásom se. Úgyhogy császár lett. Most a másodikat várom, de nem hiszem, hogy most máshogy lesz. Viszont egészségesek vagyunk mind, ez a lényeg. És hogy nem 100 évvel ezelőtt élünk, akkor most nem mesélhetnék itt :)
2018. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
simán lehet,hogy hormonok miatt nem tágul ki,hormonok miatt nem indul be a szülés
2022. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!