Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tereljem el a figyelmem...

Hogy tereljem el a figyelmem a gyermekvállalásról?

Figyelt kérdés
Mostanában folyton csak arról álmodozok, milyen jó lenne már babázni, vagyis gyermeket vállalni. De sajnos túl fiatal vagyok, racionálisan végiggondolva nem tudnám megteremteni neki a biztos hátteret. Még egyetemista vagyok, nincs mellette munkám, saját lakásom.. Semmi. Nem is vállalnék még gyereket a fentebb felsoroltak miatt. Tehát a kérdésem az lenne, miként tudnám ezt az egész hatalmas vágyat eltemetni magamban egy időre, mert már lassan évek óta sóvárgok az anyaság után, ez pedig nagyon megnehezíti az életem :(

2016. jan. 6. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

pont hogy ez a vágy kellene, hogy löketet adjon, hogy azért is megcsinálod, foggal körömmel jó munkahely, ház 1-2 éven belül és jöhet a babó :)(a pasit meg adja az élet, ha valakinek célja van, mindig jön valami hozzá az élettől)


érdekes, hogy ha babát szeretnél, miért nem azon vagy, hogy lehessen...

ha nem akarsz erre gondolni, akkor meg nem is akarsz gyereket

2016. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egy házi állat? esetleg ismerős babájával foglalkozni? vagy gyermekfelügyeletet vállalni?

Esetleg egy hobbi ami lekötne?

sztem attól hogy nem akarsz folyton erről álmodozni az még nem azt jelenti hogy nem szeretnéd

én is hasonló helyzetben vagyok és hasonlóan érzek

2016. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még csak 20 éves vagyok, nem rég kezdtem az egyetemet. Miért lenne a gyermekemnek jobb élete abban az esetben, ha most suli mellett dolgoznék és még gyereket is nevelnék? Lássuk be esélytelen. Minimálbérért meg nem fogok elmenni gürcölni, ha már egyszer felvettek és sokkal jobb anyagi körülmények között nevelhetném fel 6-7 év múlva. De az nagyon sok idő :(

Sajnos kicsi lakásban élünk, így háziállat szóba sem jöhet :( Bébiszitterkedésen gondolkodtam már én is, de egy jó "ajánlólevél" nélkül nem alkalmazzák ma már az embert. (amit meg is értek)

2016. jan. 6. 22:48
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Pont ebben a helyzetben voltam szinte 10 évvel ezelőtt :)

Érts: számolgattam az éveket, hogyha most szülnék, hány éves lennék, amikor oviba, suliba megy....


Szinte már "betegesen" vágytam egy stabil párkapcsolatra, gyerekre, családra :) ( nemsokára tényleg indul a babaprojekt)


Ami nekem bevált:

-Kerestem a tökéletes férfit ( ez volt a legnehezebb ) :D

- sokat tanultam,hogy jó munkahelyem, és sok pénzem legyen.


Hidd el, pár év múlva nagyon rossz lenne az mondani a kislányodnak, vagy kisfiadnak, hogy " Tedd vissza a polcra, most nem vesszük meg azt a játékot"


Legyen határozatlan idejű munkaviszonyod, és legalább dolgozz a babaprojekt előtt minimum egy évet. ( ellátások miatt)


Elterelésként vállalj diákmunkát :) és spórolj sokat, sokat:)


Ami nekem még segített, néha... megvettem egy-két babaruhát, vagy kismamaruhát :)


Idő kérdése, és Te is kismama leszel egyszer!


25 L

2016. jan. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm, minden szavaddal egyetértek! Nektek pedig akkor hajrá! ;)
2016. jan. 6. 23:22
 6/9 anonim ***** válasza:

"Utolsó" :)


Köszönöm:) Neked pedig sok türelmet kívánok még, ha "belehúzol", akkor 2-3 éven belül kezdődhet nálatok is a babaprojekt.

2016. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Válalj diák munkát,olyan helyen ahol gyerekek vanak .igy pénzed is lesz és gyerekek közt is lehetsz.
2016. jan. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy fontos tipp, amivel készülhetsz: egyél egészségesen és mozogj rendszeresen! Ha fogamzásgátlót szedsz, hagyd abba bőven a babavállalás előtt, és utána nézetsd meg a hormonjaid, esetleg menj el egy családállításra, mielőtt élesben próbálkozni kezdtek. Nekem ezek segítettek sokat abban, hogy egyrészt elteljen az idő, és addigis tegyek érte, másrészt, hogy mikor odakerültünk, akkor rajtunk ne múljon, ugyanis derültek ki dolgok, amiken változtatni kellett.


Nekem "csak" majdnem 1,5 évet kellett várnom munka miatt, mikor jött a nagy vágy, az átképzésem végén jártam, nem volt munkám sem, azon voltam, hogy mielőbb meglegyen a szükséges munkaviszony és tapasztalat is, hogy a gyerek után is legyen lehetőleg hova visszamenni. Szinte minden este gyakoroltam, képeztem magam szakmailag, és szerencsére fel is vettek egy nagyon jó helyre. Férjem tartotta bennem a lelket, mert kb. minden hónap, amiben még védekeztünk, nehezen ment el... Nálatok párod hogy áll hozzá?

2016. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elmehetnél Amerikába néhány hónapra vagy akár egy évre bébiszitternek. Nagyon sok amerikai Au Pair közvetítő szervezet van. Ennek több előnye is lehet:

1. Javulni fog az angolod.

2. Pénzt keresel

3. Világot látsz.

4. Tapasztalatokat szerzel a gyereknevelés terén.


Ha éppen egyetemista vagy akkor ezt összekapcsolhatod egy külföldi részképzéssel is, előtte, utána vagy közben.

2016. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!