Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indításra van lehetőség, le...

Indításra van lehetőség, le lehet ilyet beszélni a dokival?

Figyelt kérdés

Vagy orvos/kórház válogatja?

A 3. babát várom, Pest megyében élünk, de Bp-re járok orvoshoz, ott fogok szülni.

A kiírt dátum hetére meg tudjuk oldani, hogy Pesten tartózkodjunk, a nagyobbik gyerekemnek pont akkorra esik a tábor, + a kicsire is megoldható a vigyázás (2 éves.) Viszont ha túlcsúsznánk a kiírt időponton, nem tudom, hogy oldanánk meg, főleg, hogy innen odaérni elég sok idő lenne, ha megindul a szülés.

Ilyen esetben meg lehet ilyet beszélni az orvossal?



2018. júl. 2. 13:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Beszélni lehet, de ha az orvosod valamennyire is komolyan veszi a munkáját, ilyen ok miatt nem indítja meg a szülést. A túl korai szülésindítás igen veszélyes a babára nézve is, de rád nézve is, emellett ha akkorra még nem "kész" a baba, akkor nagyfokú felelötlenség is lenne eröltetni.
2018. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg doki van, aki pénzért bármire hajlandó. Az indításnak vannak kockázatai (pl. gyakoribb a császár). Jobb, ha magától jön a baba, de mivel a kiírt dátumot betartjátok, nem hiszem, hogy kockázatosabb mint bármelyik indítás. Ha az lenne, a doki biztos nem kockáztatná az állását emiatt. Ok nélkül azért nem szoktak indítani, legfeljebb túlhordás esetén. Hogy neki a boríték elég ok-e, azt tőle kell megtudnod.
2018. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
?? A második gyereknél hogy oldottátok meg?
2018. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A másodiknál még Pesten laktunk, ott volt anyósom, máshol dolgozott, tudott a szabadnapokkal variálni, stb + a nagy akkor majdnem 7 éves volt már. Vagyis teljesen mások voltak a körülmények.

Csak vele 1 héttel csúsztunk túl a kiírt időponton a kicsivel, pont ettől tartok, hogy ez ne forduljon elő.

De jó lenne, ha nem vonatkoztatnánk el a főkérdéstől, mert az nem ez volt.

2018. júl. 2. 14:08
 5/21 A kérdező kommentje:
És a kiírtnál előbb én sem akartam, de utána 2 napra már bajos, nem tudom, hogy oldjuk meg.
2018. júl. 2. 14:09
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor.válaszolok a kérdésre is,bár magadtól is tudhatnád: indítani orvosi indokkal szoktak! Ha te vagy a baba veszélyben vagytok és ez a legkisebb rossz! Oldd meg a felügyeletet a másik kettőre,ennyi. Mások is ezt teszik,nem az orvost beszélnék rá,akinek ha van becsülete,meg sem hallgatja ezt az indokot!
2018. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szerintem a legviztonságosabb menetrend : szomszéd, barát, mentô bevisz a kòrházba, férjed a gyerekekkel marad. Anyòs/após/ szüleid/ barátnô megy és leváltja féred, aki indul hozzád. Nem lesz veled AZ elejétôl, de ez nyilván kisebb áldozat, mint amekkora kockázat egy felesleges indìtás.
2018. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a fordítottja felháborodást szokott okozni. Ha az orvos azért indítja meg előbb, vagy a kiírt napon, mert 1-2 nap múlva ő már szabadságra megy és nem akar onnan visszajönni csak miattad, az mitől jobb? Szerintem mindkét esetben rossz döntés megsürgetni még úgy is, hogy neked sok szempontból kényelmesebb lenne.
2018. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Már ne is haragudj, de minek vállalatok 3 gyereket, ha még magát a 3.-nak a megszületését sem tudjátok normálisan menedzselni?Komolyan nem értem az embereket, szülesszenek meg hamarabb, mert a másik kettőre nincs ki vigyázzon? Eszem megáll.

Mondjuk, a mai világban már nem lepődnek meg semmin, de ha így előadod, h figyu doki adok plusz 20 ezret, nincs ki vigyázzon a másik 2 gyerekre, indítsuk már be, jó? Tragédia.

2018. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan a vigyázás a gond, hanem a távolság, a random. Ha még Bp-en laknánk, nem okozna gondot, de itt nincs senkink. Megszoktam már, itt kár kérdezni, ennyi erővel kérdezzétek meg, a másik kettőt minek vállaltuk.

Mind1, 2 hét múlva úgyis kiderül, mi lesz, mert szóba került a császár (képzeljétek, nem emiatt), ha a probléma indokolja, akkor a kérdésem tárgytalan.


A legjobb az lenne, ha meg tudnánk oldani addig a pesti tartózkodást, mert innen bejárni naponta ctg-re a túlhordás miatt (2 éve így volt) evidens, hogy nem kivitelezhető.


Csak 1 kérdés volt, mivel ismerősök meséltek hasonló eseteket. Ha nem, nem...

De már jön a személyeskedés....

2018. júl. 2. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!