Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indításra van lehetőség, le...

Indításra van lehetőség, le lehet ilyet beszélni a dokival?

Figyelt kérdés

Vagy orvos/kórház válogatja?

A 3. babát várom, Pest megyében élünk, de Bp-re járok orvoshoz, ott fogok szülni.

A kiírt dátum hetére meg tudjuk oldani, hogy Pesten tartózkodjunk, a nagyobbik gyerekemnek pont akkorra esik a tábor, + a kicsire is megoldható a vigyázás (2 éves.) Viszont ha túlcsúsznánk a kiírt időponton, nem tudom, hogy oldanánk meg, főleg, hogy innen odaérni elég sok idő lenne, ha megindul a szülés.

Ilyen esetben meg lehet ilyet beszélni az orvossal?



2018. júl. 2. 13:08
1 2 3
 11/21 piroska és a farkas ***** válasza:
Anyòsodnak nincs egy külön szobája? Ha jòl értelmezem, ô pesti, és ha szûken is, de 1-2 hetet ki lehet bìrni ha cserébe Te nagyobb biztonságban érzed magad. Egyébként azt felháborìtònak tartom, ha orvos szabadsága miatt történik, tisztességes orvos jelzi, h várhatòan a szülés idejében szabin lesz, és akkor a leendô szülôk választhatnak más orvost.
2018. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Bnőm 1 héttel hamarabb megindítatták a szülést mert már annyira kíváncsiak voltak a babára!

Hát meg is szenvedte alaposan.

18 óra vajudás oxitocinnal.

1.5 óra kitolási szakasz,úgy kellett kinyomni már belőle.

Annyi vért vesztett 2szer ájult el.

Mikor meghallottam hogy meginditatták a szülést,én nem akartam elhinni,hogy ilyen van!

Nekem 3 van.

Férjem minden nap 100 kmre jár munkába.

Tőlem 20 kmre van a kórház.

Mamáék 80 kmre.

Sajnos sokat járok a korházba van hogy bent is kell feküdnöm mégis jelenleg ez az első!

23 hkm.

2018. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Anyósom azóta a barátjával él, akivel nem egyezkednénk, így anyukámnál leszünk az adott héten. Ha túlcsúszunk, és esetleg nem megoldható tovább, mert dolgoznia kell, akkor apáméknál is lehetünk végső esetben, ma beszéltem vele (ők Budán laknak, a párja le van %-olva, ha SOS-ben kell menni, azt mondta, addig akkor ő lesz a gyerekekkel.)


Én nem tudtam, mivel jár az indítás, mert eddig nem volt rá szükség (a kicsinél úgy volt, 8 nap túllépésnél indítanak, de 7 napnál megszültem, a nagy meg spontán meglett 38+4-re.)

Csak ismerősöm szült most nemrég úgy, hogy a doki nem ért volna rá, és 2 nappal a kiírt után indította, nem volt komplikáció. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy nálunk sem lenne. Inkább nem hozom fel a témát akkor.

2018. júl. 2. 16:03
 14/21 anonim ***** válasza:
Az indítás veszélyes, orvosi indokkal történik. Ha lesz egy fogyatékos gyereked akkor majd gondolkozz el hogy megérte- e.
2018. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Olvasni remélem tudsz...
2018. júl. 2. 16:18
 16/21 anonim ***** válasza:
Az, hogy egyáltalán szóba jön-e az indítás attól függ, milyen a méhszájad. Meg kell beszélni az orvossal, hogy van-e rálehetőség.
2018. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 piroska és a farkas ***** válasza:
Az indítás mindenképpen fájdalmasabb, gyakorlatilag a babára és a mamára is rá vanbak erőszakolva a fájások, amiknek amúgy még nem jött el az idejük. Lehet, h csak 1 napot kéne várni, de lehet, h olyan a magzatvíz vagy a magzat állapota, h fél napot sem lehet. Kerüld el, ha teheted, jó döntés szerintem, h szüleidnél lesztek.
2018. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mi lett Veletek végül?
2018. aug. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Mára vagyok kiírva, egyenlőre semmi. Dokival abban maradtunk, ha hétfőig nem, akkor megbeszéljük, mi legyen.
2018. aug. 11. 08:15
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor ebbe jól beletaláltam😅. Nagyon drukkolok, hogy beinduljon!!
2018. aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!