Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki szült Székesfehérvéron?...

Valaki szült Székesfehérvéron? Milyen a szülészet?

Figyelt kérdés
augusztus elején fogok szülni székesfehérváron fogadott orvosom nincs nem ismerem öket, segítöklszek? fájdalom csillapítást adnak ha szeretnék? az ilyen dolgok hogy működnek ott?
2018. júl. 2. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Januárban lesz 4 éve,hogy szültem ott,és november végén ismétlek.Nem volt fogadott orvosom,sem szülésznőm,mert akkoriban költöztünk a városba.Alapjaba véve,nem volt olyan negatív tapasztalatom,ami miatt azt mondanám,hogy messzire kerüld el,de nem voltam teljesen elégedett.Kifogtam 2 mogorva szülésznőt,akikben egy csepp empátia sem volt,nem bíztattak,csak utasítgattak.Mikor bekerültem,még másik műszak volt,az,aki velem foglalkozott akkor,tünemernyes volt.Szóval nem egyformák.A dokit csak akkor láttam,mikor szülőszobára kerültem,meg a kitolásnál,de a szülésznők többször bejöttek.Vajúdni hagytak olyan pózban,ahogy nekem jól esett,de kitolásnál szigorúan háton kellett feküdnöm.A legrosszabb volt nekem a hanyattfekvés.Fájdalomcsillapításra nincs lehetőség,állítólag azért,mert a főorvos a természetesség híve.A youtube-on van egy tájékoztató videó,de én nem tapasztaltam azokast a pozitívumokat,amiket ott említenek.A csecsemős nővérek viszont extra kedvesek voltak kivétel nélkül.Ha van kérdésed,szívesen válaszolok.
2018. júl. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és beöntést adnak? a videot én is láttam a youtubon de gondolom ez inkább annak szól akinek fogadott orvosa vagy szülésznöje van. eléggé félek a szüléstöl 2. baba lesz. elsöt györben szültem igy semmilyen tapasztalatom nincs a korházzal.
2018. júl. 2. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:

SZTK alapon ne számíts sok pozitívumra. Érzéstelenítést leginkább azok kaptak akiknek volt fogadott orvosuk, mivel azt egy idő után nem lehet már beadni, és az ügyeletes dokinak van annyi dolga hogy minimális az esély hogy pont odaérjen még időben.


Szülésznők se túl kedvesek, bár legalább nem nagyon macerálnak mert nem foglalkoznak az emberrel a kötelező minimumon túl.

2018. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs beöntés,kúpot adnak,borotválni bororváltak,pedig előtte nem sokkal szőrtelenítettem itthon.
2018. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Áprilisban szültem fogadott doki és szülésznő nélkül. Nálam is volt váltás közben (éjjel háromkor mentünk be, délelőtt tízre született meg a kisfiam). Mind a kettő brigád nagyon rendes volt, a szülésznők kifejezetten kedvesek és segítőkészek voltak. Kúpot kaptam, borotválni nem borotvaltak, mert megoldottam otthon, szerencsére volt időm rá. Vajúdáshoz van labda ha szeretnél, lehet zuhanyozni, mászkálhatsz. A gyerekorvos tündéri, a csecsemős nővérek 1-2 kivétellel szintén. Összességében én pozitívan csalódtam, sokkal de sokkal rosszabbra készültem.
2018. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Január 13 án szültem ott fogadott orvos és szülésznő nélkül,énis kupot kaptam beőntés nincs.Én ugy gondolom hogy a tölük telhetöt mindenkiért megteszik,nyilván sokkal többet kap az ember ha fizet.Velem segittö készek voltak a csecsemösök is pedig annyi rosszat halodtam roluk hogy kicsit azért féltem.Végül sürgöségi császár lett az orvosok gyors beavatkozásának köszönhetöen minden rendben volt.
2018. júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. júl. 9. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!