Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányadik naptól számoljam a...

Hányadik naptól számoljam a hónapokat? Fogantatás, vagy hogy kiirta az orvos a szülés időpontját?

Figyelt kérdés
Pl 5én fogant,de 23ra vagyok kiirva..

2018. júl. 15. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

A honapokat eleve segogy ne szamold, az max a koznyelvben hasznalatos. Egy terhesseg nem 9 honap, hanem 40 het es a 40 het nem egyenlo 9 honapoal, hanem kb egy hettel tobb.


A masik: abban a 40 hetben benne van az a ket het is, ami az utolso verzes es a fogantatas kozitt kirulbelul eltelik (a nagykonyv szerint, de kinek ennyi, kinek annyi).

Azonban ez igy soha senkit nem erdekel es nem is kell vele foglalkozni.

Gyakorlatilag a fogantatassal sem.


Az orvos elso korben az utolso mensitol szamol 40 hetet, az lesz a szules varhato ideje, de ha a 12. het kornyeken az ultrahangos meret alapjan nagy az ekteres, azaz az embrio ettol jelentosen kisebb/nagyobb, akkor ebbol a darumbol visszaszamolhat, vagy kesobbre rakhatja. De nem mindegyik orvos foglalkozik ezzel.

A babak altalaban ugysem kerek 40 hetre szuletnek, hanem a tobbseguk 38 es 42 het kozott indul meg magatol, kisebb reszuk pedig ezen kivul.

2018. júl. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Én visszafelé számolok. Pl az elsővel dec. 2-ára voltam kiírva, akkor nov. 2-án léptem a 9. hónapba, augusztus 2-án a hatodikba, stb. De egyébként ez tényleg nem mérvadó, a heteket tudd, az kell mindenhova.
2018. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

5-én max. az aktus volt, de hogy mikor fogant, azt nem tudhatod (aktustól 1-5 napon belül), éppen ezért számítják az utolsó menstruációtól.

Na meg azért is, mert az átlag nem csak 1 alkalommal tesz az ügy érdekében.

Az ovud feltételezhető ideje se mérvadó, max. ha uh-s követés volt.

2018. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Elso vagyok.

Ha amiatt erdekel, mert igy kerdezik toled ismerosok, akkor en pl csak nagyjabol szamolva mondom a honapokat.

Nekem speciel februar elejen volt az utolso mensim, igy marcius elejetol mondtam (volna) egy honapot es igy tovabb. Most juli elejetol 5 honapot mondtam, bar eddig tolem csak ketten kerdeztek igy osszesen.

Majdnem mindenki heteket kerdez, csak idosebbek kerdeztek a honapot.

Amugy november 13-ra vagyok kiirva, holott ha kerek 9 honappal szamolnank (tevesen) akkor november 6 lenne a datum, de az meg csak 39 het.

2018. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!