Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyobb babát nehezebb megszülni?

Nagyobb babát nehezebb megszülni?

Figyelt kérdés
Második babámat várom, az első picike volt(2600gr). Nagyon könnyű és gyors szülésem volt, 1,5 óra mindennel együtt, gátvédelemmel. Második babám nagyobb lesz de még nem tudjuk mennyire csak 1 hét múlva derül ki az uh-n. Tapasztalatokra lennének kíváncsi, akinek hasonlóan alakult.
2018. júl. 18. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Elöször is egyáltalán nem biztos, hogy nagyobb lesz!

Nekem a másodiknál azt mondták, kb 1 kg-mal lesz nagyobb, mint az elsö, aztán összesen 150 g különbség lett belöle.


Emellett nem csak a súly számít, hanem a hossza is, mert ha nehezebb, de hosszabb, akkor ugyanolyan aranya van, másrészt meg a babánál föleg a fejméret az, ami számít!

2018. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
3700 gramm volt a babám, és nem volt nehéz szülésem.
2018. júl. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
A nagy babánál jobban segít a gravitáció. Persze egy 5 kilós baba már más kategória, de a 2600-nál egy 3200-as könnyebb - elvileg.
2018. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vajúdásnál nem számít, legalábbis nehezebbnek biztosan nem nehezebb nagyobb babával. A kitolásnál főleg a fejátmérő lényeges de szerintem az orvos-szülésznő fontosabb lehet ebben a kérdésben. Nekem a 2. babám lehet csak a tervezett gátvédelem miatt, de sokkal tovább tartott. 34 cm volt a feje, első babámnak 35 cm de ő nagyon gyorsan meglett, pontosabban a kitolás gyors volt. Fogadott orvossal szültem, a másodikat szülésznővel.

Egyébként a 30 hetes UH-n azt mondták, a kicsi nagyobb lesz. 1. baba lett 3570, 2. baba 3000, de az utolsó hónapban már ezt is mondták, csak 30 hét körül mértek nagyot.

2018. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt nehezebb, pedig a legkisebb is 3100 grammal szuletett.

Nekem az elso gyerek volt a legnagyobb, 3700 gramm es 36-os fejkorfogattal jott. A vajudas sem volt hosszu elso gyerekhez kepest (jo 3 ora az elso fajastol, a kitolas majd egy ora volt, mert nagy volt a feje es gatvedelemmel szultem. De sikerult szerencsere.

A legkisebb sulyu gyerekkel is ennyit vajudtam kb, a kitolas vele gyors volt tulsagosan is, hirtelen indult ki, igy a mehszajam repedt meg, pedig a sulya is kisebb volt es a feje is normal 34-es. A gatam egyebkent nem serult, addigra mar lelassitottam a kitolast.


De a lenyeg, hogy a vajudasnak szerintem sok koze nincs a gyerek sulyahoz, a kitolasnak lehet, de szerintem nem a 3-4 kilo kozotti tartomanyban, inkabb a szelseosegesen kicsi/nagy ujszulottnel. Szerintem a fejkorfogaton tobb mulik.

2018. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. júl. 18. 21:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképpen vagyok mint te, kérdező!

1. baba 2600 g, 38. héten.

Jelenleg 34 hetes vagyok és már most 2300 g-ra saccolják.

Persze a végén majd kiderül, addig is követni fogom a kérdést.

2018. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a fejméret igazán érdekes. Egyébként tényleg nagy különbségek szoktak lenni a mérés és valóság között. De ha nagyobb is lesz, már egyszer szültél, az meg a javadra billenti.
2018. júl. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a fejméret számít.Nekem az elsőnél kijött a feje, a vállai nem.Mindkét válla beakadt, többen nyomtàk ki belölem.4640g lett, fiú.

A második viszonylag normális szülés volt, 4380g, lány.

A harmadik lett a legnagyobb,4740g ő is fiú de ugyan úgy és annyi idő alatt szültem meg mint a lányt.

Sokmindentől függ a szúlés nehézsége, hosdza, a súly csak egy ezekből.

2018. júl. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű


Nekem 3000g volt a babám

33-as fejjel, mármint eut mérték vákuum után

Gátvédelemre készültünk, de a 2 órás kitoláasnem engedte.


Rövid köldökzsinór miatt nem segített a baba, hyorsan kellett kihúzni a végén így vágtak a vákuumfej miatt.

Egyébként a vágáson kívül nem repedtem nem sérültem, pedig kinyomni is próbálták a lányomat.



A vajúdásom 4 óra volt, de lassítással mert túl sűrűn voltak a fájások, aggódtak h elfáradok idő előtt


Orvos és a szülésznő szerint nagyon nehéz szülés volt


Szerintem nem volt vészes, csak a végén a pánikot kerültem volna el

2018. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!