Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik az élet a...

Hogyan zajlik az élet a kórházban szülés után?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülök, és őszintén szólva semmi tapasztalatom babák terén.(és fogadott orvosom ill. szülésznőm sincs) Ezért is lenne pár kérdésem a kórházi dolgokkal kapcsolatban.

1. Látogatasi idő elvileg 2-5ig van. Akkor ezen az időn kívül még apuka sem nézhet be hozzánk?

2. Elvileg 0-24be a babámmal lehetek majd.Ha lesznek szobatársak szintén a babajukkal, hogyan kezeljük a helyzeteket? Tehát gondolok itt arra hogy vagyunk 4en 4 babaval, hajnalba fel kell kelni stb...egyszer nekik egyszer nekünk...olyan furcsa nekem ez az egész, kar hogy nem lehet szülés masnapjan mar hazamenni.

3. Ha pl elmegyek zuhanyozni addig ki vigyaz a babámra? A szobatarsak? Vagy addig elviszik a nővérek?

Bocsi a buta kérdésekért, meg gondolom minden kórhazban más es ugyis megtapasztalom majd, csak szeretnék kicsit tisztabban latni, nektek mik a tapasztalaitok? Ezenkívül is írhattok még dolgokat, esetleg amikre nem számít az ember. Köszönöm


2018. júl. 25. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

1. Sajnos nem, bár kórház válogatja a dolgot mennyire rugalmasak, nyilván innivalót meg ennivalót be tud vinni nektek, azért nem fogják kidobni, van ahol szobába is fogadhatod a látogatókat van ahol előtérbe lehet csak. Többi anyukára való tekintettel utóbbi normálisabb.

2. Ezt nem értem mire gondolsz, fel fog kelni az ő babájuk meg a tied is ezen nincs mit kezelni, én 1 ágyasba voltam ,de mellettem lévő szobából annyira ordított a baba hogy enyém is mindig felkelt ha a másik is sírt, de fordítva is így volt.. van amelyik baba meg fel se ébred a másikra.

3. Én ezeket látogatási időre időzítettem, míg rokonok babáztak addig lezuhanyoztam, de be is adhatod a csecsemősöknek.

Olvasgassál kórház teszteket, bezzeganyán elég sok van, sokat tudsz tanulni belőle.

2018. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Nekem sem volt fogadott doki sem szülésznő.

Apuka jöhetett bármikor.

Akkor kelsz fel(ha tudsz aludni egyáltalán), ha sír a baba. Èn a saját babámtól tudtam volna, a másik 2-től nem :(

Tusolni, ha mész, addig betolhatod a csecsemősökhöz.


(Szeged)

2018. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Szent Imrében így van kb

Apukával folyosón és társalgóban lehet találkozni, a szobába nem mehet be a többi anyuka és baba miatt (teljesen normálisan) ha vip szobában vagy egyedül akkor bemehet apuka, de más rokon akkor sem.


Aludni úgy fogsz ahogy tudsz. Egymást keltik a babák vagy akár az anyukákat is. Ezt előre nem fogod tudni.


A fürdés idejére a csecsemősökhöz tudod beadni a babát. Vagy persze amikor akarod bármikor beadhatod. A szobatársakat azért neür ajánlom, hisz lehet épp szoptat vagy csak annyira rosszul van hogy nem tud felkelni a te picidhez hisz ott a sajátja.


Gyorsan el fog telni az a pár nap ne aggódj. Viszont felhívhatod a kórházat hátha van szülőszoba látogatás vagy szülés felkészítő tanfolyam. Nagyon hasznos tud lenni, pl mit kell vinni a babának az adott kórházba. Bár nem tudom mennyi időd van szülésig még hátra.

2018. júl. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Kórháza válogatja.Én Székesfehérváron szültem,ott hivatalosan a gyermekágyas osztályra nem mehet be senki,egy csapóajtóval van leválasztva,és a csapóajtón kívül van a társalkodó.Ott lehet látogatókat fogadni,de a babát nem lehet kivinni. Sokan ennek ellenére bejönnek,a csecsemősök nem tessékelik ki őket,elnézik,viszont a szobába semmi esetre sem léphetnek be.Viszont engem nagyon zavart egyszer,hogy épp szoptattam volna,a szobatársam meg odacsődítette a 4 tagú családot az ajtóba,amiből 3 férfi volt.Mivel az ajtóhoz közel eső ágy volt az enyém,nagyon macerás volt úgy megoldanom,hogy semmit ne lássanak,főleg,hogy csak egy napos volt a babám,és még nem ment könnyen a szoptatás.


A mi szobánkban nem zavartatták magukat a babák.Mindegyik mélyen aludt,nem ébresztették fel egymást.


Mi vigyáztunk egymás babájára.A szobatársaim egy nappal előbb mehettek haza,így volt egy fél nap,amíg egyedül voltunk a babával.Mikor fürdeni szerettem volna,megszoptattam,majd megkértem a csecsemősöket,vigyázzanak rá 10 percig.

2018. júl. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Kérdezd meg a kórházt, hogy van-e szülés felkészítő előadásuk?

Nálunk volt. Elmondták mi miután jön, mit kell vinni, mire kell számítani.

Szülésznők tartották. Ingyenes volt :)

2018. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Klinika DEOEC:

Akkor jönnek és mennek a látogatók, amikor kedvük tartja, a látogatási időt senki sem tartja/tartatja be. Nemcsak apuka, hanem az egész pereputty ki-be járhat a kórtermekbe, ami szomorú...

Négyágyasban voltam, négy napig szinte semmit sem aludtam (éjjel egyfolytában sírtak felváltva a picik, nap közben jöttek-mentek a látogatók, férfiak-nők vegyesen, kellemes volt így szoptatni...).

A zuhanyozást akkor oldottam meg, amikor bejött anyukám, vagy a férjem és ők vigyáztak addig a kisfiamra a folyosón (de le lehetett adni addig az újszülött osztályon a csecsemősnővéreknél is).

Életem legkimerítőbb, legrosszabb négy napja volt...

2018. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bp. Uzsokiban szültem.

De du is van látogatás, de elég szabadon lehetett látogatni, a férjem volt hogy még este 9kor beugrott senki nem szólt érte. Vizitek idején nem lehet senki ;) A szobába nem jöhet látogat, szólnak is érte.

A babát reggel este 1-1'5 órára le kelett adni,.fürdetés, vizsgálat, vizit, addig ettünk, fürödtünk.

4ágyasban voltam, semmit nem aludtam szinte, a babáink felváltva keltek, sírtak,de egymást nem zavarták. Mindenesetre megváltás volt hazamenni :)

2018. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egy vidéki kis kórházról tudok nyilatkozni.

Kétszemélyes szobák vannak, a baba anyukával lehet egy szobában. Nagyon sokat segítenek a csecsemős nővérek a baba ellátásában, ami jól is jön, tekintve hogy a 4 bent töltött éjszaka számomra borzasztó volt és az első babánál még nem is igen tudja anyuka, hogy mikor mit kellene kezdeni a picivel és hogyan. Nekem ez tök jó, támogató érzés volt. Nyugodt szívvel bíztam rájuk amíg zuhanyoztam, ettem, illetve kötelezően "le kellett adni" a babákat délután 2 órára, hogy az anyáknak legyen alkalma egy kis csendes pihenőre. Azért hogy ne zavarjuk egymást, ez kötelező volt. Kegyetlenül hangzik, de számomra azok a két órák jelentették a megváltást, egyébként egésznap váltva bőgtek a babák. A szomszédból is átszűrődött az ordítás és ha valaki rázendített, akkor az egész folyosón végig szántott az üvöltő kór. :) Iszonyatosan elfáradtam mire hazamehettünk. Szerencsére az első otthoni napokban anyukám tudott jönni segíteni, így kb. 30 órát végig aludtam a szoptatási időket leszámítva. Lehet gyorsan bedobtam volna a törölközőt, ha ez az elején nem adatik meg otthon. :) Erre mindenképpen érdemes segítséggel készülni!

Az osztály lengőajtaja után közvetlenül van egy váró/társalgó szerű helyiség kialakítva, idáig jöhettek látogatók, a szobába nem és ez így tökéletes volt. Nem zavartuk egymást a családjainkkal.

Igazából néhány percre bármikor felugorhatott bárki, de látogatási időn kívül sosem maradt sokáig senki, csak éppen bedobott valamit, amire szükségem volt. Nem is hiányzott, hogy állandóan tébláboljanak körülöttem. Meglepő, de a férjem hiányát is jobban bírtam, mint gondoltam.

Lelkileg nagyon jól jött a szobatársam, aki ugyanazon ment keresztül, tudta mit érzek, első gyerekes volt ő is, nagyon sokat beszélgettünk, jó fej volt. Szerintem senki más nem érti jobban az éppen aktuális nyűgjeimet, mint az aki ugyanazért fekszik mellettem, amiért én mellette. :) Látta az én nehézségeimet, én is az övét, ez erőt adott mindkettőnknek, azóta is találkozunk néha.


Volt szülés előtt egy hónappal kb. bejárás. Megmutatták a szülőszobát, mire van lehetőség, mit kell vinni, megmutatták a kórtermeket a várót, elmondták az alapvető szabályokat. Így felkészülten ért minket minden. :) Érdemes rákérdezni, hogy a ti kórházatokban van-e erre lehetőség.

2018. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!