Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés heg felett...

Császármetszés heg felett végigfutó dudor normális?

Figyelt kérdés
Császármetszés utáni 12. napon vagyok, már nem szoktam sokat feküdni, és az elején sem tettem, elég aktívan élek, de a hegre vigyázok. CSak azt vettem észre, ott olyan nagy dudor van, nem is látom tőle a heget. Eredeti kérdésem mellett szívesen fogadok praktikákat, hogyan lesz szép a heg, mivel kell kenni stb.

2018. júl. 29. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy az a belső varrat és az sokkal lassabban szívódik fel.

De ha bizonytalan vagy, illetve gennyes, érzékeny stb. mindenképpen menj orvoshoz. Most akár a gyerekorvostól vagy a házi orvostól is megkérdezheted.

2018. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hegkezelésre nekem a dermatix ultra vált be, drága, de hatásos.
2018. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
CSak ha megnyomom, akkor fáj (ne nyomkodjam ugye) egyébként inkább érzéketlen az a terület. Köszönöm a javaslatot!!
2018. júl. 29. 20:41
 4/11 anonim ***** válasza:
A súrgősségi császárom után volt ilyen nekem is, én nem csináltam vele semmit, szép lassan de elmúlt magától. 1 5 évvel később volt aztán egy programozott császárom, akkor szebben is sikerült a vágás/varrás és nagyon minimális duzzanat alakult ki felette, ami újra magától elmúlt kb 2 hét alatt.
2018. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
el fog múlni, de ha bizonytalan vagy, menj dokihoz. Nekem is volt, az egyik szélén sokkal tovább éreztem egy kis puklit, dudort, az talán egy év is volt, mire elmúlt.
2018. júl. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mivel érdemes kenni a heget? Orvosom azt mondta, hogy nagyon semmivel...
2018. aug. 1. 10:15
 7/11 anonim ***** válasza:
én nem kentem semmivel, alig látszik. Ha hajlamos vagy a hegesedésre, akkor esetleg contratubex, azt nagyon dicsérik
2018. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Adrienn 1983 válasza:
Üdv mindenkinek! Nekem is hasonló kérdésem lenne,a császár heg felett húzódik dudor,az egyik oldalon nagyobb, közepén több kisebb,és a másik felén is egy nagyobb, persze be kell vallanom túl súlyos is vagyok, gondolom a lelógó bőr (megnyúlt) sem segít a dolgon,mert talán húzza is lefelé,de érdekelne több vélemény a témában,hogy másnak is volt e ilyen dudor,és hogy elmúlik e??? Illetve hogy meddig fáj a seb,vagy a szövetek, illetve a bőr? 2 hetes kisfiú mamija 💗
2019. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem 2 hetesen már nem fájt a hegem. Én is túlsúllyal szültem (160/88). A dudor nem tudom, mikor múlt el, de elmúlt :)
2019. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Adrienn 1983 válasza:
Köszönöm a választ,nem feltétlenül a sebem fáj, inkább talán a szervek regenerálódása😊
2019. febr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!