Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek, hogy több tejem...

Mit tegyek, hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés
6 napja szültem császármetszéssel. A műtét után 24 órán át feküdnöm kellett, majd keserű sót kaptam, esélyem sem volt azokban a napokban cicire tenni a babám. A 3. napon viszont megkeményedtek a melleim, de a babám nem akarta elfogadni a mellem, fejni kezdtem. Másnapra már a hálóingem is átázott, nagyon fájtak a melleim. Viszont ekkor jött elő az epidurális utáni posztspinális fejfájás. Azt javasolták a kórházban, hogy sokat feküdjek. Ekkor teljesen visszaapadt a tejem, amikor szoptatni akartam a picit, akkor továbbra is elutasította a mellem. A csecsemős szerint egyébként is kicsi a bimbóm. :( Azóta már itthon vagyunk, újra indult a termelődés, fejegetem is, de csak kevés jön le, és a baba továbbra sem akar szopizni. Milyen megoldást javasoltok, hogy gyarapodjon a tejem, és hogy szoptathassak is?
2018. aug. 10. 16:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Lll.hu - itt keress egy szimpatikus szoptatási tanácsadót, és még ma hívd fel. Az, hogy a baba nem fogadja el a melledet, nem a te hibád, viszont nehéz szakértő segítség nélkül megoldani. Bármilyen mellel lehet szoptatni! Sok sikert 🙂
2018. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Azt nem tudom, hogy miért nem fogadja el :( viszont amikor nekem kezdett apadni a tejem, akkor ittam szoptatós teát és Karamalz alkoholmentes sört, nálam az bevált, meg rengeteg gyümölcslevet.
2018. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Ne használjatok cumisüveget meg cumit, hanem pohárból kapja a lefejt tejet vagy tápszert. 1-2 ilyen nap után próbáld szoptatni.
2018. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Nekem császár után csak 3 héttel lett tejem, viszont a kislányom ma egy hónapos, és el tudtuk hagyni a tápszert.

Amit én tettem: sok folyadék, Laktoherb tea 2-3×, fejés, mellek maszírozása kintről a bimbó felé sugár irányba, gyakori szoptatás.

Hogy elfogadja a cicit, próbáltad bimbóvédővel is? Nekem csak úgy fogadja el.

2018. aug. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
Bimbóvédővel könnyebben szopiznak ilyen esetben + neked sem fáj (annyira) és nem fog kisebesedni a bimbód.
2018. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Igen, bimbóvédőt próbáltam, de nem akarja úgy sem a babám. Mondjuk az a védő is állandóan leesik, engem is idegesít. Ilyen fajta: [link] Gondoltam már rá, hogy pillangósat kéne kipróbálni, vagy esetleg kiemelőt. Ja, és Karamalzot iszok. De akkor majd még próbálok teát is. Közben meg most vettem észre, hogy a bal mellem tövében csomó van. Ez mi lehet, és mitől?
2018. aug. 10. 20:18
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira megijedni, nekem is volt, begyulladt a mell, viszont azt muszáj kimaszírozni, meg lefejni magad, mert tejlázad lesz.
2018. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A bimbóvédőt meg érdemes előtte bevizezni, hogy rátapadjon a melledre.
2018. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Minek akarod erőltetni, ha egyszer a gyereked nem akar szopni...?! Majd eszik cumisüvegből és kész, miért kell felesleges dolgokon problémázni..?
2018. aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nálunk meg az is segítség volt h a pillangós kiemelő volt vizesen rám tapadt de egy kis lefejt tejcsit nyomtam bele h érezze az illatát és ízét. Így jobban racuppant. 1 hónap után tejesen elhagytuk a kiemelot és ügyes szopi mester lett😉😁
2018. aug. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!