Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi kell ahhoz biztos legyen...

Mi kell ahhoz biztos legyen tejem?

Figyelt kérdés

Még csak tegnap léptem a 14.hétbe de kicsit zavaros nekem ez a szoptatás dolog.

Elég szépen elkezdtek kerekedni a melleim.

De vékony vagyok 47ról imdultam most 45 vagyok csak.

A hasam (köldöknél mért)

Kezdő haskörfogatom 69 cm volt.

Most tartok 76 cmnél.


Na de lényeg a lényeg arra vagyok kíváncsi hogy ha megszülök utána pár napon belül van tejbelövellés ez ok.

És ha veszek kézi mellszívót akkor azzal fejjem le kezdetben.?

Meg közbe szoptassak is?

Aventes kézi mellszívó mennyire jo?

Megér annyi pénzt?

Meg úgy önmagában az aventes cumisüveg megér annyit hogy 2200ftért vegyek miközbe ránézésre nem tud többet mint egy dm babylove.


2018. ápr. 23. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Ha szoptatni szeretnél, felesleges cumisüvdget venni. Az Avent mellszívó jól működik, de borzasztóan nyikorog, szóval csak akkor válaszd ezt, ha külön szobában lesz a baba. 😊 Szoptatni a nők 96%-a tud(na), ha akar(na), csak sajnos sokan feladják a legelején. Ha sokat lesz mellretéve a gyerkőc és igény szerint szoptatod majd, akkor szinte biztos, hogy lesz tejed.


Ja és fejni csak akkor, ha szaporítani szeretnél, egyébként a baba pár nap alatt beállítja magának a megfelelő mennyiséget.

2018. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Első babával kínlódtam, szekáltak a kórházban és utána a védőnő is. Lett tejem, de nagyon rossz emlék. A második előtt tanultam a témáról, nagyon-nagyon sokat olvastam és senkinek (!) nem engedtem, hogy beleszóljon. Szülés után azonnal szoptatni kezdtem a picit, együtt voltunk éjjel-nappal, nem engedtem el magam mellől, nem adhattak neki semmit sem. 3. nap lett tejem és több, mint egy évig minden gond nélkül szopizott. Egy dolog kell a szoptatáshoz. A baba. És az, hogy ne hagyd, hogy mások jobban tudják nálad. Időben vagy, olvass, tanulj!


Nekem sok infóm az lll.hu oldalról származott.

2018. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

A tej az inger hatására termelődik, meg eleget kell innod, ennyi. Mindegy, hány kiló vagy és mekkora a cicid, nincs ilyen összefüggés, kicsi mellben is lehet sok és nagy mellből is jöhet kevés. Tejből meg az se jó, ha kevés van, de az ugyanolyan szenvedés, ha túl sok, szóval ne fejj indok nélkül, a túltermelődés is okozhat gyulladást. Ha jól szopik a baba bízd rá, "dolgozzon" csak, a legtöbb újszülött úgyis minimum kétóránként egy órát cicin lenne tipikusan a 2 naptól. Ha

- nem ijedsz meg ettől a gyakori igénytől,

- megnézted képen a helyes mellre tételt (ami kb. annyi, hogy ha megcirógatod az arcát, ő reflexből kinyitja, te meg gyorsan még a mellbimbó udvarát is "beszuszakolod", és mégsem fog megfulladni:)),

- és kibírod, hogy bizony (akár nagyon) fájhat 1-2 hétig, amíg hozzászokik az igénybevételhez,

- és tudod, hogy a legtöbb nőnek csak 3-5. napon indul be (jellemzően hazamenetelekor), de addig sem halnak éhen a babák,

akkor jó eséllyel utána jöhet egy ebből a szempontból jóval kényelmesebb időszak.

Természetesen amit írtam, az csak az átlagos eset, szerintem is olvasd ki az lll.hu-t, hogy ha nálatok valami egyéb is közrejátszik (pl. cumizavar, nyelvfék, sárgaság miatti aluszékonyság, befelé forduló mellbimbó, túl gyors vagy lassú tejleadó reflex, allergiák, reflux... stb.), fel legyél készülve.

Tuti biztos megoldás azért sajnos nincs és van olyan is, hogy hiába minden.

2018. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a pici első perctől kezdve cicire volt téve . 3. nap normálisan volt tejem . Nekem ugyan rengeteg van (80 ml t eszik a kicsi és +40 et még letudok fejni is rosszabb napokon ,van ,hogy többet is . ) Aventos mellszívóm van de egyszer használtam kézzel sokkal jobban fejem le ..arról nem beszélve ,hogy rettentően kisebesedett tőle a bimbóm. Az már másodlagos ,hogy tényleg nagyon nyikorog . A cumisüvegét is szeretjük jobban bevált mint a MAM os .( Ha valahova mennem kell igy apuka is megtudja etetni minden gond nélkül )
2018. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy mi kell hozza??? Legfokepp turelem! Es hinni benne, hogy menni fog minden segedeszkoz nelkul!;)
2018. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!