Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Progis császárt jobban viseli...

Progis császárt jobban viseli az ember, mint a sürgősségit?

Figyelt kérdés

1. szülés sürgősségi volt, már nagyon elfáradtam a műtét idejére és lelkileg is nehéz volt, csalódott voltam, nem erre készültem.

A 2. valószínűleg programozott lesz, tehát lelkileg fel tudok készülni, nem leszek kinyúvadva a vajúdástól. Így könnyebben viselem majd, hamarabb felépülök vagy nincs összefüggés?


Másik kérdésem: 1. szülés után azzal vígasztaltam magam, hogy majd a 2. sikerül természetes úton, de most nem lesz meg ez a vígasz, csak császáros szüléseim lesznek :( A szülés után ez mást nem terhelt le érzelmileg? Vagy 2 gyerek mellett úgysem lesz időm elmélkedni ezen? :D


2010. jún. 21. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Elmélkedni semmiképp, értelme se nagyon van.


Talán annyival lesz könnyebb, hogy tudod mi vár rád.

Már nem esel kétségbe, ha először nem tudsz járni, nem gondolod, hogy örökké béna maradsz.

Nem ér meglepetésként a tünetek átmeneti rosszabbodása a 4. nap környékén.

2010. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Én egyet szültem császárral,de abszolút átérzem,hogy megvisel.

Most tervezzük a 2. babát és a dokim szerint60% esélyem van spontán szülni,de készüljek inkább lelkileg császárra,hogy ne járjak úgy mint a múltkor.

Hónapokig tartott feldolgoznom,hogy nem sikerült természetes úton megszülnöm.

De a lényeg nem az,hogyan születnek,hanem,hogy nekik,akik egészséges,gyönyörű gyermekek Te adsz/adtál életet és ezt senki sem veheti el tőled.

Sok boldogságot!

23 hónapos nagyfiú anyukája

2010. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Szia!Én is így jártam mint te,első sürgősségi a második tervezett.A dokinőm megkérdezte hogy hogyan szeretném a másodikat,én nem erőltettem semmit,ahogy alakul úgy lesz,de legbelül a császárra készültem(megérzés)És az is lett:a kiírt időpont elött 2 nappal.Hál istennek császároztak,mert a nyakán volt a köldökzsinór.A dokinőmmel a terhesség 36.hetében beszéltünk a szülésről,hogy ha beindul magától és minden rendben megy,akkor szülhetek simán,de mivel nem indult be ezért császároztak.Lelkileg nem viselt meg,sőt hamarabb felépültem mint az első után.Sok sikert,kitartást!És ne feledd az a lényeg hogy egészségesek legyetek!
2010. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem az tesz nővé, hogy császárral vagy természetes úton szültél-e. Az ilyesmi eszedbe se jusson. Ugyanolyan értékű anya vagy, attól is, hogy nem tudtál valami miatt természetes úton szülni.


2. Szerintem valahol egyénfüggő, hogy kit mennyire visel meg a császár. Tanulmányaimból kifolyólag rengeteg császárt végignéztem már és volt olyan anyuka, akit a 3. császár is nagyon megviselt pedig tudta, hogy mire számítson, volt olyan akinek az első meg se kottyant. Ez valahol pszichés dolog is, hiszen van aki csak attól fél, hogy teljesen kiszolgáltatott helyzetben lesz órákig, nem mellesleg egy műtéten esik majd át.

Tehát ezt mindenki másképpen éli meg. Ha te eleve nem félsz a műtéttől, akkor valószínűleg könnyebb lesz, hiszen a több órás vajúdás iszonyatosan lefárasztja az embert, mind fizikailag, mind pszichésen.

2010. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem az elsö szülésem programozott volt. Nem volt vészes sem a mütét ( azonkivül, hogy 7x szúrtak gerincevelöit, mire eltalálták, de sajnos nem hatott és altatni kellett) sem a gyógyulás. Olvastam a hozzászólásokat és a véleményeket a szülés elött, hogy lelkileg felkészüljek... èn 100x rosszabbra számitottam. A mütét után pumpás adagolóval ellátott fájdalomcsillapitót kaptam, amit nem voltam rest használni, ezért semmi fájdalmam nem volt. A mütét reggel 8-kor kezdödött, 8:45-kor már toltak kifele és 2 perce megkaptam a picurt is. kb. 1,5 órát töltöttem külön a gyerköctöl,mire teljesen kimentem belölem az altató hatása. Este lábraálltam, mentem pár kört a szobában, ami nem volt vészes. Következö nap már fürödtem és wc-re mentem. Harmadnap teljes mértékben abbahagytam a fájdalomcsillapitó szedését. Utána meg könyörögtem az orvosoknak, hogy hadd menjek a picurral haza. 3 hét után voltam elöször bevásárolni (egyedül, cipekedéssel) a 4. héten tollaslabdáztam már. Azóta 4x fájt a hasam,az is csak azért, mert az idegek "visszajöttek".

Szerintem ne aggódj a gyógyulás miatt! Ha felkészülsz lelkiekben és nem a fájdalomra, hanem a picurra koncetrálsz, nem lesz vészes...arra kell gondolnod, hogy ott a család vár téged, nem lehetsz gyenge!!! nálam bevált.

ui: nekem az segített a legtöbbet, hogy 4 fös szobában voltam és 1 percet sem aludtam a mütét elötti éjszakán. csak az járt az eszembe, hogy haza akarok menni, pihenni aludni. elhatároztam, hogy mindent megteszek, hogy hazaengedjenek elöbb. és sikerült... Remélem neked is fog! Sok sikert/szerencsét és legföképp eröt a szüléshez!

2010. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Nekem áprilisban még úgy volt hogy császárral szülök április 30 lett volna az időpont a műtétre mert harántfekvéses volt a baba május 2re voltam kiirva de megfordult és nem lett császi aztán túl hordtam és a meginditás után 24 órával méhen bellüli oxigénhiány és mert belázasodtam miután elfolyt a magzatviz sürgősségi császi lett de nem bántam meg mert igy nem kellett paráznom a mütét miatt mert mikor tudtam a dátumot be voltam nagyon parázva és már nem szülnék normális uton mert az a fájdalom nem embernek való dolog.

2010. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősséginél cseszheted mert vajúdsz is az is fáj és utána is rohadtul tud fájni maga a vágás, ráadásul ha olyan szerencsés vagy mint barátosném,akkor szép hosszanti vágásod lesz(neki már elindult a kislány kifelé de a kzs-t észrevették,hogy rátekeredett,visszanyomták és hosszában nyissz:S)


Progisnál meg legalább nem fáj a vajúdás:)


Szeritem bolond vagy ha szomorkodsz mert nem szülté természetesen...

1: örülj,hogy szülhetsz

2:örülj,hogy egészséges a gyerek


Tojni rá,hogy jött ki, a lényeg,hogy van,él és egészséges nem?Mert ha szerinted nem akkor az nagyon nem jó

2010. jún. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én örültem hogy progis császár lett mert én rosszabbuk viselem a fájdalmat és nem érdekelt hogy nem természetesen szültem mert a picurnak és nekem az volt a legjobb. én 2 nappal előtte tudtam meg hogy menjek majd műtétre. felkészültem rá lelkileg, teljesen feldobódva mentem "szülni". aztán az érzéstelenítéstől a vérnyomásom és a pulzusom megbolondult én már arra gondoltam hogy majd újra kell éleszteni. nagyon rosszul voltam. ez eléggé megviselt hogy ilyen rosszul lettem. tehát azt akarom mondani hogy előre nem készülhetsz fel mert bármi közbe jöhet de törődj bele hogy a babádnak és neked is így lesz a legjobb.
2010. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!