Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni depreszió lehet...

Szülés utáni depreszió lehet ez? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Rosz anyának érzem magam,a párommal ok nélkül veszekszem...

Egyszóval semmi nem elég jó nekem.Mit tegyek?


2010. jún. 22. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a fáradtság, az új helyzet, és a hormonok teszik. Mikor szültél?

A szülés utáni depresszió inkább a baba ellen irányul, a legrosszabb, amikor úgy érzed, hogy bántanád. Ha csak veszekszel, és rossz anyának érzed magad, akkor ne aggódj, nem vagy beteg, csak fáradt.

2010. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezdődhet így is, figyelj oda. Az jó jel, hogy észrevetted magadon a változást. Próbálj többet pihenni, csodákat tesz (tapasztalat).
2010. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
7 hete szültem és atoll félek h bántani fogom a babámat mert néha amikor sokat sir vagy éjjel nem akar aludni ram jön 1 olyan dühroham.én vagyok a legroszab és legbolondab anza a világon.alig vártam hogy megszűlesen és akkor ilyen bolond vagyok
2010. jún. 22. 11:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a védőnővel, minél előbb.
2010. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkap a dühroham, gyorsan gondolj bele, mit szólnál, ha kivülről látnád magad. Biztos szégyenlenéd a viselkedésedet. Én is voltam kicsit depis szülés után, de rajtam sírásban jött ki. Meg gondold át, hogy mennyire vártad, és méreg helyett inkább jól öleld magadhoz és puszilgasd agyon! :)
2010. jún. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.tehát nem bántottam visza tudtam magam fogni csak úgy bele gondoltam h mi lesz ha ecer nem fogom tudni magam visza fogni?
2010. jún. 22. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vissza fogod tudni fogni magad. De beszélj szakemberrel, hidd el, ez nem a te hibád, a hormonális változások sok mindent okozhatnak. Nagyszerű, hogy felismerted magadon, hogy baj van, innentől egyenes az út afelé, hogy rendbe gyere, csak tényleg beszélj szakemberrel! Nem kell szégyenkezned, hiszen egyrészt nem tehetsz róla, másrészt nem vagy egyedül! Kitartás, minden oké lesz! Csak gyorsan kérj segítséget, hogy minél előbb felhőtlenül tudj örülni a babádnak!
2010. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenkepp beszelj valakivel, es ne szegyellj segitseget kerni! En a szules utani 2.heten almodtam olyanokat, hogy kidobtam a babat az ablakon, vagy megutottem, stb. Es aztan ezen kattogott az agyam, hogy mi van, ha egyszer tenyleg bantani fogom, amikor nem birom mar a sirast. Meg az ablak kozelebe sem mertem menni napokig... Nagyon nehezen vettem ra magam, hogy megemlitsem a vedononek, de nagyon rendes volt! Jott utana 2naponta, megnezni, hogy vagyunk, hozott gyogyteat (nekem es babanak is!), es baba a hasfajasra kapott gyogynovenyes szirupot, ettol naprol napra kevesebbet sirt. Es ami meg nagyon fontos, aludj, amikor csak lehet!!! Nem baj, ha nem csinalod meg a hazimunkat stb, aludj, amikor a baba alszik, nagyon sokat fog segiteni. Kitartas!
2010. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!