Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depreszió mivel jár?

Tercsy kérdése:

Szülés utáni depreszió mivel jár?

Figyelt kérdés
nem rég szülttem és örökké sirnom kell,fáradtnak és kimerültnek érzem magamat ez normális szülés után?
2011. febr. 13. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Normális. Sokan érzik ezt.

Én nagyon kivoltam, babám is sírós volt, úgyhogy együtt sírtuk végig az első heteket. Meg kellett barátkoznom, ismerkednem az új helyzettel, az alváshiánnyal, a bezártsággal. Az első 6-8 hét nekem nagyon nehéz volt, de fokozatosan javult a helyzet. Most már könnyebben veszek mindent, nem is vagyok sírós és az is sokat segít, hogy babám most már sokat mosolyog, nem bőg egész nap.


[link]

[link]

2011. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem normális nem-depressziósoknál is. Főleg ha első baba, új feladatok, teljesen új életritmus, nem te alakítod (eleinte) a napjaitokat stb.


Ha nem múlik el az érzés 3-4 hét után, ha úgy érzed nem tudsz megfelelni a megnövekedett elvárásoknak, ha rossz anyának érzed magad akkor az már depesszió.

Ha pedig pánikrohamaid, rémálmaid is vannak, akkor sem tudsz aludni, amikor a picitől lehetne, hát az már tuti az.

Sajnos tapasztalatból írom......

2011. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen ez normális. Én a nagylányommal voltam így folyamatosan csak sírtam, kiabáltam mindenkivel a senkit nem viseltem el körülöttem még a páromat sem. Végül 2 hónapos volt a lányom mikor összeestem. Az orvosok kimerültséget állapítottak meg.
2011. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális!

én is halálosan fáradt voltam,kimerült,ráadásul a felelősségtudattól,az új élethelyzettől én még akkor sem tudtam aludni mikor a babám aludt(ja és ráadásul ő még sírós se volt kicsinek)Senkit nem bírtam magam mellett elviselni,azt gondoltam én már soha nem fogom élvezni az életet,a babázást stb.

Hidd el,ahogy telik az idő szépen lassan jobban fogod érezni magad,szebbnek fogod látni az életet,a babázást!A lényeg,hogy a férjed/párod mindenben álljon melletted mert az nagyon sokat jelent!

Kitartás!

Egyébként a pityergés nekem a mai napig megmaradt,ha valami olyasmit látok a tévében ami megható vagy gyerekekkel kapcsolatos rossz dolog már rögtön könnybe lábad a szemem,de azthiszem ez az anyasággal jár!

2011. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

teljesen normális, sajnos a magazinok erről elfelejtenek írni. valójában dúlnak bennünk szülés után a hormonok, illetve kavarognak az érzések, meg akarunk felelni a feladatnak, aggódunk, kiszolgálunk és nagyon fáradtak vagyunk.

csatlakozom az egyik válaszolóhoz, miszerint ha pár hét alatt ez nem múlik el, hanem inkább súlyosbodik, akkor beszélünk igazán depresszióról. én beleestem rendesen, nekem alvás-zavarom lett, gyakorlatilag 1-2 óránál nem tudtam többet aludni egy nap, pedig a lányom tényleg csak evett meg aludt. szóval én dokinál kötöttem ki, de most már minden ok.

ezzel persze nem ijesztgetni akarlak, csak elmeséltem az én esetemet. az viszont jó jel, ha tudsz sírni, mert én azt sem tudtam.

sírj nyugodtan, de ha lehet, sokat pihenj, hagyd a házimunkát. egyre jobb lesz minden, rutinosabb leszel a kicsivel, az energia is visszajön. szedjél valamilyen komplex vitamint, illetve MAgne B6-ot, és aludj amennyit csak lehet!!!

2011. febr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20.23-as vagyok!nekem az alvászavarra,nyugtalanságra a Sedatif PC homeós bogyó vált be!
2011. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat...remélem,majd idővel elmúlik a rossz közérzet:(és újult erővel feltöltve tudok a kislányomal foglalkozni nem sirva,hanem vidáman:)
2011. febr. 18. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!