Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti szülés után jeleztétek a...

Ti szülés után jeleztétek a munkáltatónak hogy megszületett a baba?

Figyelt kérdés
Kell ezt egyáltalán jelezni?nekem azt mondta a főnökasszonyom hogyha bármi történik telefonáljak.akkor ezek szerint szólnom kell?magánvállalkozónál vagyok.még azt is mondta hogy addig vagyok munkaviszonyban amíg meg nem szúletik a baba.ezek szerint aznap kirúgnak?
2018. szept. 14. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megszületik, onnantól CSEDen leszel. :)
2018. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én elötte már 28 nappal igényeltem a csedet.már a papíromat beadtam.
2018. szept. 14. 14:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy én jeleztem a főnöknek és utána telefonált a munkaügyre, le kellett jelentenie. Én is hamarabb igényeltem a CSEDet pedig.
2018. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kellett a taj kártya és születési anyakönyvi kivonat másolata.


Mondjuk én bevittem kicsit késöbb megmutatni is a babát. :)

2018. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem jeleztem. De facebook-on hamar körbe járt az infó, úgyhogy megtudta mikor született a fiam.


Szerintem arra gondolt a főnököd, hogy szólj ha esetleg valami gond lenne, nem?


Nagyon hülyeség az, amit mond. Jóhiszeműen arra tippelnék, hogy az aktív munkaviszonyodat figyeli. Ahogy megszületik, inaktív leszel, viszont MUNKAÁLLOMÁNYBAN maradsz.

De ez hülyeség akkor, ha már a szülés várható ideje előtt 28 nappal már CSED-en leszel. Akkor a fentiek tárgytalanok. Hiszen már szabin leszel a CSED első napjától kezdve..

Figyelj, hogy szabály tiltja a szülési szabadság alatti felmondást. Főleg, hogy a felmondást neked is alá kell írnod. Ne írj alá semmit úgy, hogy nem olvasod el!

2018. szept. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Én vajúdás közben telefonáltam a kórházból, hogy beindult, drukkoljanak :)

Utána meg még a szülőágyon, mikor elvitték fürdetni megmérni, hogy minden rendben, megszületett.

Mikor megjöttek a papírok mindent be kellett küldeni. A csedet én is hamarabb igényeltem.

2018. szept. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Irigylem azokat akiknek olyan munkahelyük van, ahová még vajudás alatt is betelefonálnak vagy beviszik később a kicsit megmutatni.

Én biztos, hogy nem fogom. Küldöm majd a papírokat a férjemmel a csedhez és a babakelengyéhez, abból meg fogják tudni mikor született. De ennyi.

2018. szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!