Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudtok olyanról, akinek...

Tudtok olyanról, akinek hegszétválása volt császár utáni hüvelyi szülésnél vagy terhességnél?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy ez a rizikója egy következő terhességnek, szülésnek előzetes császár után. De az az igazság, hogy olyanról én még nem hallottam, hogy meg is történt volna, pedig sokan vállalnak újra terhességet egy császár után...
2018. szept. 21. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

1,5 mm-el vittek-mit vittek, rohantak velem, azonnal műtőbe a 2 gyereknél, mert én is szülni akartam és hiába intett a doki, én is hasonlóan "eszes" voltam mint te.

Szóval addig "okos" az ember míg baj nem történik, de ha megtörténik, nem biztos, hogy az eseményeket vissza tudják forgatni, úgy hogy életbe is maradj, a méhed is megmaradjon, és a gyerek is túlélje a "bátor ostobaságot".


Van amivel nem játszik az ember 15 percen múlt nálam minden. Meg az orvosom éleslátásán, hogy tudja mekkora a baj.

2018. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Igen, belehalt, de még szülés előtt, sajnos. Két császár után vállalta a harmadikat (alsós fiai voltak akkor), 24 hetes terhes volt.
2018. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Facebookon a vbac magyarország csoportban sok releváns és hiteles infót kapsz a témában, érintettektől. Valójában ez baromi ritka, még ritkább, ha annyira gáz a helyzet, hogy rohanni kell...
2018. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Néma (tünetek nélküli, úgy, hogy a magzatburok intakt) hegszétválást láttam már elektív császármetszésnél. Vajúdás közben is láttam már hegszétválást. Sőt, olyat is láttam, hogy valaki megszült hüvelyi úton, majd a szülést követő vizsgálaton kiderült, hogy szétrepedt a heg és aztán kapott egy hasi műtétet is.

Olyat viszont még nem, hogy terhesség alatt, fájások nélkül tünetekkel járó hegszétválás lett volna.

2018. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
4, szívesen linkelem a gyászjelentését egy ilyennek :( Szóval de, van ilyen.
2018. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

"Szóval de, van ilyen"


Nem azt mondtam, hogy ilyen nem létezik, hanem azt, hogy olyat még speciel nem láttam.

2018. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Nekem a műtét után mondta, hogy ne bánjam, hogy nem lett Vbac. Több helyen is szétnyílt a heg.

Kérdeztem, hogy akkor harmadik baba lehetőségén nem is érdemes gondoljodnunk. Akkor mondta, hogy 4-5 császár is lehetséges már.

Ha nem is kimondva, de hozzátette, hogy az előző orvos kapkodott és hanyag volt. Emiatt nyílt szét a heg.

2018. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az orvosom vbac párti. Azt mondta, hogy a praxisa során egy hegszétválással találkozott, 20. héten repedt el a méhe az anyukanak, menthetetlen volt, elvérzett.
2018. szept. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem szétvált 39+5-nél. Minden előjel nélkül egyszer csak iszonyatosan elkezdett fájni és beindult a vajúdás is. Az egész 15 óra körül kezdődött, 17.07-kor megvolt a lányom. A dokim szerencsére komolyan vette, így nem lett baj.

A barátnőmnek szintén volt.

Fedett hegszétválás. Teljesen rendben ment a műtét, azóta mindkettőnknek született harmadik gyereke programozott császárral. Engem 38 hetesen megcsászározott a dokim, őt a 39 hétig hagyta a dokija.

2018. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. 4-nek:

Nekem tényleg semmi előjele nem volt. A lányom nagyon aktív volt a pocakban, akkor is rettentően rugdosott, nem tudom, hogy van-e összefüggés. Forma 1-et néztük a férjemmel, amikor egy óriás rúgás után éreztem valami pukkanás félét (először azt hittem, hogy a magzatburok) és iszonyatosan elkezdett fájni. Mivel a fiammal nagyon hosszan vajúdtam, tudtam hogy ez nem normális. Mondtam a férjemnek, hogy valami baj van, azonnal menjünk a kórházba. Ott már alig tudtam kiszállni az autóból. Közben 5 perces fájásaim is lettek, úgy hogy a folyamatos fájdalom mellé 5 percenként jöttek az összehúzódások. A dokim nagyon hamar beért, beraktak egy szobába, közölte, hogy a természetes szülésről lemondhatunk, ha ennyire fáj. Alighogy kiment elfolyt a magzatvizem, ami enyhén meconiumos volt, szóltam, visszajött, mondta, hogy nincs mire várni, irány a műtő. Műtét közben közölte, hogy nem csoda, hogy ennyire fájt, mert szétvált a hegem, de rendbe hozzák, nem lesz baj. Őszintén szólva én egy percig sem éreztem életveszélyben magam, csak utána olvastam/hallottam, hogy milyen veszélyes is lehet. Nekem nem ért a szétválás főeret, szerencsém volt. Lehet, ha később kerülök a műtőasztalra, nem ilyen véget ér a történet.

2018. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!